15 Temmuzun Hayatımıza Ve Edebiyata Yansıması

15 Temmuzun Hayatımıza Ve Edebiyata Yansıması

15 Temmuzun Hayatımıza Ve Edebiyata Yansıması

16.11.2016 - Alıntı
15 Temmuzun Hayatımıza Ve Edebiyata Yansıması

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü kültürel faaliyetleri çerçevesinde ‘15 Temmuz’ etkinlikleri düzenliyor.

Kültürel faaliyetler çerçevesinde Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü; öğretmen, öğrenci ve halka yönelik “15 Temmuzun Hayatımıza ve Edebiyata Yansıması” adlı konferans ve dinleti düzenleyecek.

Milli eğitim müdürü Mahmut Kurtaran; “İl milli eğitim müdürlüğü olarak, 15 Temmuz gecesi yaşananların, millet tarafından unutulmaması ve hafızaların diri tutulması için yapılan çalışmalara bir yenisini daha eklemek istiyoruz. Bu etkinlik çerçevesinde ülke genelindeki şairlerimizin şiirleriyle yer aldığı darbeye direnen şiirler antolojisini de bütün okullarımızın kütüphanesinde bulundurulması için dağıtacağız.” dedi.

Ülkemizin saygın yazar ve şairlerinden Metin Önal Mengüşoğlu, Cevat Akkanat, Mehmet Mazak ve Behçet Gülenay’ın yanı sıra İstanbul Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Söğütçü’nün katılacağı etkinlik 21 Kasım pazartesi Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans salonunda saat 14:00’te Batmanlı eğitimci şair, yazar Behçet Gülenay’ın organize ve moderatörlüğünde gerçekleştirilecektir. Konferansta 15 Temmuz darbe girişiminin hayatımıza ve edebiyatımıza yansımaları konuşulacak.

Ayrıca darbe girişimine karşı mücadele eden halkın destanını anlatan şiirlerin toplandığı antolojiden şairler yazdıkları direniş şiirlerini okuyacaklar. Sultanbeyli Belediyesi yayınları arasından çıkan 15 Temmuz Direniş Şiirleri Antolojisi kamu yararına Sultanbeyli Belediyesi’nin katkılarıyla salondaki bütün dinleyicilere hediye edilecek. İkinci gün Fatma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Batman Sosyal Bilimler Lisesi ve Selahaddin Eyyubi Anadolu Lisesi’nde etkinliklere devam edilecek. Yapılacak etkinliğe tüm halkın davetli olduğu belirtildi.

Alıntı - 16.11.2016

,

1792

Alıntı Hakkında

Alıntı
Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin