Ağustos Ayı İtibariyle Çıkan Kitaplar

Ağustos Ayı İtibariyle Çıkan Kitaplar

Ağustos Ayı İtibariyle Çıkan Kitaplar

10.08.2012 - Fatmanur DEMİR
Ağustos Ayı İtibariyle Çıkan Kitaplar
YENİ ÇIKAN KİTAPLAR


1. Gül, Kan ve Şeytan Ali Ulurasba Destek Yayın
Ergenekon, One Minute, Mavi Marmara, Arap Baharı birer şifre mi?
Herkes oyundaysa Fethullah Gülen Ahit Sandığı'nı neden açıyor?

2. Hitlerin Meleği William Osborne Optimum Kitap
Bu kız neden bu kadar önemlidir? Hitlerin gücünü nasıl yerle bir edebilir? Hitler, kızı durdurmak için hangi yollara başvuracaktır?

3. Vurun Osmanlı'ya Osman Öndeş Timaş Yayın
Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküşünün hemen ardından Cumhuriyet Türkiyesi'nin ilk Büyük Millet Meclisi tutanaklarında millet olarak mazimize ve atalarımız olan Osmanlı İmparatorluğu'na karşı kin ve nefretini kusan bazı mebusların hitaplarına rastlanır.

4. Bıçkın ve Orta Halli İbrahim Yıldırım Doğan Kitap
Askeri darbe sonrasında cinnete tutulmuş ülke... Tüyler ürpertici bir cinayet... Cinayetin izini süren Ömer ile katil olduğu söylenen Edip arasında girdaba dönüşen ilişki... Anlatının yeni olanaklarını kullanan bir tür cinnet ve cinayet tutanağı... 12 Eylül romanı...

5. 1930 Yalancı Bahar Zekeriya yıldız Nesil Yayın
Genç Cumhuriyetin, 'cumhur'u unuttuğu; toplumun içindeki her farklılığı tehlike olarak algıladığı bir dönem... Takrir-i Sükûn, İstiklâl Mahkemeleri, idamlar, sürgünler, her türden farklı düşünceye, inanışa ve yaşayışa karşı geliştirilen baskıcı ve yasakçı düzenlemeler...

6. Ben öldürürüm - Giorgio Faletti Doğan Yayın
Ben öldürürüm. Ben kader değilim... Ben biri ve hiçbiriyim... Beni gören kim
olduğumu anlar.

7. Asi Çocukların Ayak İzleri Rıfat Gürsoy Siyah/Beyaz Yayın
Berçem biliyordu ki bu dağlarda sevdalanmak ölümdü ve bir ant içiyordu oracıkta kimsenin bilmediği. Dudakları kıpır kıpır, dua edercesine, sadece kendisinin duyabileceği biçimde fısıldadı:

'Bir gün, bir gün mutlaka güneş bu dağlardan daha başka biçimde doğacak ve aydınlık düşecek Amed üstüne, Botan üstüne, aydınlık düşecek daha nice topraklara. Aydınlık düşecek her yere ve ben işte o gün, o uzun parmaklı ellerini alıp sonsuza kadar bırakmayacağım avuçlarımdan, başımı güvenle koyacağım göğsüne. Andım olsun ki sana bebeler doğuracağım gök gözlü.'

8. Münzevi Mısralar Abdulkerim Tiryaki Meneviş Yayın
Gittm, varlığıma say yokluğumu...

9. Sözün Miracı Dua Ömer Döngeloğlu Timaş Yayın
"Dua... Kulun Cenâb-ı Hakka en yakın olduğu anlardan biri... Dua, bir itiraf... Kulun, hâlini en yüce makama arzı..."

10. Dört Köşeli Üçgen Salah Birsel Sel Yayın
Değillerin dünyasına hoş geldiniz. Ben bir gözlemciyim, uluslararası bir gözlemci. Benim bu görevimi çokları anlamamıştır. Ve "ulan şuna açıkça bekçiyim desene" diye bana çıkışmışlardır.

11. Bilgelik ve İlahi Bilinç Yüksel Yazıcı Enki Yayın
Her bilgi her insanın gereksinimi değildir. Bu, bireyin içinde bulunduğu gelişim seviyesiyle doğru orantılıdır ve birey, olası bir bilgi gereksinimi sezgisel olarak fark edebilir ancak. Bu nedenle de, gereken bilgiye uzanmak ve onu yaşamın içinde hayata geçirmek sözünü ettiğimiz o uzun bilgelik yoluculuğu sırasında çok özenli seçkileri gerektirir.

12. Başka Hayatlar Nilüfer Kuyaş Can Yayın
Varoluşsal bir meraklanıştır başka hayatları düşlemek. İnsanı yalnızlıktan korur, biraz içini ısıtır.

13. Sonrası Şimendifer Mehmet Aycı Okur Kitaplığı
Sonrası Şimendifer; bu kitap trenler hakkında, ama yalnızca o kadar değil, coğrafya hakkında, ama yalnızca o kadar değil, hüzün hakkında, ama yalnızca o kadar değil, sefertasıyla hayat sürdürmek hakkında, ama yalnızca o kadar değil. Bu kitap bu ülkenin önü kesilen sanayisi hakkında, ama yalnızca o kadar değil.

14. Gâvur Kayırıcılar Metin Önal Mengüşoğlu Okur Kitaplığı
Köylerde, kasabalarda ve kalabalık caddelerde yaşayan, umut eden ve birbirleriyle konuşan öykü karakterleri, söyledikleri, sakladıkları ve itiraflarıyla bir ülkenin dönemeçlerini, geçirdiği evreleri işaret ederken, yaşayışa ve inanca dair sarsıcı sorular sormaya da kapı aralıyor.
Ne yaparsınız, bir durumu, tekrarlamaya alışmamışım, mutlaka bozmalıyım, tabiatım budur.

15. Islak Kibritler Akif Hasan Kaya Okur Kitaplığı
Bir avuç kumu kaç gün tutabilirsiniz elinizde... Her kum taneciği bir can taşısa... Dehşetin büyüttüğü kin, nefret... Aynalarda gördüğüm ben değilim!
Önümde, etiketinde babamın adı yazılı bir çuval... Nasıl kendim kalabilirdim ki?

16. Kirli, Paslı, Bozuk - Alican Ökmen Ayrıntı Yayın
En son silah seslerini askerdeki atış talimleri sırasında bu kadar yakından duymuştum. Bu, kulak çınlatan gürültülü patlamaları yeniden işitebileceğim hiç aklıma gelmezdi.
Türk romanında yeterince işlenmemiş yeraltı dünyasına keskin bir bakış atan roman, okurun yüzünde adeta bir tokat gibi patlıyor.

17. Aşka Bela Kerbela Sinan Yağmur Profil Yayın
Kerbela, bir feryattır. İkiyüzlülüğe, kaypaklığa ve arkadan vurma alçaklığına karşı bir feryat. Yüzüstü debelenen bir feryat değil, izzetle yükselen bir feryat...

18. Terörün Gizli Efendileri Cevdet Saral Kripto Yayın
İnsanın düşünmemesi yöneticiler için ne büyük bir şans. Tarihsel süreç içinde şiddet ve terör her zaman var olmuştur. İnsanoğlu her nedense sebeplerden çok ortaya çıkan etkiyi konuşarak terörün destanlaşmasına ve bazen de eleştirdiği terör süreçlerinin içinde farkında olmadan yer alarak terörün ve şiddetin sürekliliğine yol açmıştır.

19. Ordusunu Arayan Kumandan Lütfü Şehsuvaroğlu Elips Kitap
Necip fazıl Kısakürek, yani üstad, yani Büyük Doğu kurucusu. Cumhuriyetle yaşıt olan sanat fikir ve cemiyet hakkında çıkardığı dergiler, kurduğu cemiyetler ve etkilediği siyasetler göz önüne alındığında Türk düşünce tarihi, Türk siyaset tarihi ve Türk edebiyat tarihi içinde vazgeçilmez bir konuma sahiptir.

20. Antidemokrasizm Çetin Yetkin Gürer Yayın
Gerçek anlamda demokrasi mümkün müdür? Demokrasi topyekûn bir aldatmaca mıdır? Seçimler her zaman meşru mudur? Seçmenler sandığa her zaman özgür iradelerini mi yansıtırlar? Fatmanur DEMİR - 10.08.2012

,

2945

Fatmanur DEMİR Hakkında

Fatmanur DEMİR

Zamanının çoğunu hizmete ve kalem-kağıda vermeye çalışan biri... Yazıyı ihtiyaçtan öte bir sevda, kalemi de İnce belli yarim olarak adlandıran ve zamanın cihadının da kalemle yapılması gerektiğini düşünen bir mücahide...

Fatmanur DEMİR ismine kayıtlı 27 yazı bulunmaktadır.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin