Ahşap Gökdelen

Ahşap Gökdelen

Ahşap Gökdelen

25.02.2016 - Alıntı
Ahşap Gökdelen

“Şizofren bir işadamının tuhaf ölümü”

Yazar Hasan Uğur Gür, normal yaşantıya ayak uyduramayan, ölçü-sınır bilmeyen akli yapısıyla içine kapanık, yalnız yaşayan bir iş adamının, şizofreni hastalığıyla yaptığı savaşı kaybetmesi ve tuhaf bir şekilde ölmesini irdeliyor. Ölmeden önce “Ahşap Gökdelen” den kendisinin ölümünü seyreden bir çift göz ise tam bir metafizik dehliz niteliği taşıyor.

Epanda Panen, babasından kalan çikolata ve şekerleme fabrikasını işletmektedir. En yakın dostu olan Sante’ den başka kimsesi yoktur. Ancak bir gün karşılarına Samtam Amca çıkar ve işler kökünden değişir. Samtam Amca, Epanda Panen’ in başka dünyaya giden yolundan başka bir şeyi değildir.

Sürreal dünyanın eleştirel, düşsel ve fantastik unsurlarla imgelendiği, Türkiye’ de tek olma niteliği taşıyan ‘Psikofantastik roman’ “Ahşap Gökdelen” düşünsel soyutlamayla okur kitlesine bambaşka bir dünya vaat ediyor.

Çınaraltı Yayınlarından Şubat’ ın ikinci haftası yayınlanan kitap, 12 TL’ lik satış fiyatıyla sessizce raflardaki yerini aldı. Türk Edebiyatının genç ismi Hasan Uğur Gür, psikofantastik roman kategorisinin ilk örneği olan “Ahşap Gökdelen” i gururla sunar.

Alıntı - 25.02.2016

,

2286

Alıntı Hakkında

Alıntı
Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin