Ajans Dergi Şubat Sayısı Yayınlandı

Ajans Dergi Şubat Sayısı Yayınlandı

Ajans Dergi Şubat Sayısı Yayınlandı

05.02.2016 - Kitaphaber
Ajans Dergi Şubat Sayısı Yayınlandı

Aylık Siyaset ve Analiz dergisi AJANS 26. sayısında da siyasetin nabzını tutmaya devam ediyor.

Bu ay, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan Anlatı-Yorum köşemizin konuğu oldu. Mehmet Alaca Analiz sayfalarında “Suriye’de düzenin tesisi mümkün mü?”sorusunu sorarken, Ferhat Ünlü Özel Haber’de Türkiye’nin Suriye stratejisini çözümlüyor.

Genel Yayın Yönetmenimiz İbrahim Baran’ınAK Parti Ar-Ge’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık Eski Bakanı olan Prof. Dr. Recep Akdağ ile gerçekleştirdiği söyleşide Akdağ, Suriye meselesi ve Başkanlık sistemine ilişkin önemli açıklamalarda bulunuyor.

Dünya köşemizin yazarı Yaşar Demir ise Cenevre’de gerçekleştirilen ve yılan hikâyesine dönen barış görüşmelerini irdeliyor. Hasan Hüseyin Öz tarafından kaleme alınan bu ayki kapak konumuz; ABD Başkanı Barack Obama’nın yardımcısı Joseph Robinette Biden ve Türkiye ziyaretinde yaşananlar üzerine odaklanıyor. Mustafa Şevgin’in gerçekleştirdiği Kapak Söyleşisi’nin konuğu ise Star gazetesi yazarı Ahmet Kekeç. Kekeç de Biden’ın Türkiye ziyaretini yorumluyor ve ABD Başkan Yardımcısının bir kampanyanın parçası olarak ülkemize geldiği iddiasında bulunuyor.

Gündem’de Ahmet Alnıaçık CHP cephesinde hiçbir şeyin değişmediği vurgusunu örneklerle yaparken; Selim Dağlı Medya köşesindekadın programlarının izleyici üzerinde oluşturduğu illüzyon etkisine değiniyor. Tarih köşemizin yazarı Okay Tiryakioğlu ise bu ay“Osmanlı neden geriledi?” sorusunun cevaplarını arıyor.

Ve usta kalemler Ahmet Taşgetiren, Ali Şahin, Ali Şükrü Çoruk, Erol Göka, Fuat Keyman, Mete Çubukçu, Naci Bostancı, Yusuf Kaplan gündeme ve siyasete ilişkin birbirinden değerli yazılarıyla her ay AJANS’ta okurlarıyla buluşuyorlar.

 

Adres

: Levent Caddesi, Tekirler Sokak, No:2 34330 Beşiktaş - İstanbul

Telefon

: 0212 283 25 00

Faks

: 0212 283 76 55

E-Posta

: bilgi@ajansdergi.com

 

 

 

 

 

 

 

Kitaphaber - 05.02.2016

,

2008

Kitaphaber Hakkında

Kitaphaber

Yayınladığımız ajans haberlerini ve kitaphaber adına yaptığımız söyleşileri bu profilden sizlerle paylaşıyoruz.

Kitaphaber ismine kayıtlı 767 yazı bulunmaktadır.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin