Ajans Dergisi 28. Sayısı Yayımlandı

Ajans Dergisi 28. Sayısı Yayımlandı

Ajans Dergisi 28. Sayısı Yayımlandı

12.04.2016 - Kitaphaber
Ajans Dergisi 28. Sayısı Yayımlandı

Aylık Siyaset ve Analiz dergisi AJANS 28. sayısında da siyasetin nabzını tutmaya devam ediyor.

Bu ay, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Anlatı-Yorum köşemizin konuğu oldu. Mehmet Alaca Analiz sayfalarında “Bahçeli’nin Paralel Dönüşünü” yorumlarken, Ferhat Ünlü Özel Haber’de terör adı verilen virüsün kökünün nasıl kurutulacağının şifrelerini veriyor. Genel Yayın Yönetmenimiz İbrahim Baran’ın Milli İstihbarat Teşkilatı eski Kontraespiyonaj Daire Başkanı Metin Ersöz ile gerçekleştirdiği söyleşide Ersöz “Terörün kökenine inilmediği müddetçe bertaraf etmek mümkün değil” diyerek uluslararası bir çıkarımda bulunuyor.

Dünya köşemizin yazarı Yaşar Demir ise Erdoğan’ın Amerika çıkarmasının şifrelerini çözüyor. Hasan Hüseyin Öz tarafından kaleme alınan bu ayki kapak konumuz; Öz’ün kartondan kale olarak tabir ettiği Avrupa Birliği üzerine odaklanıyor. Timur Karahan’ın gerçekleştirdiği Kapak Söyleşisi’nin konuğu ise AB Bakanı Volkan Bozkır, “Türkiye neden AB üyesi olmalı” sorusunun yanıtını AJANS okurlarıyla paylaşıyor. Gündem’de Bekir Aydoğan Suriye’de PKK’nın federalizm kumarı oynadığını söylüyor ve aldatılmıştık sendromu vakalarına yeni birer örnek oluşturacak senaryolar olduğunun altını çiziyor. Selim Dağlı medya köşesindeülkenin iktidarına meydan okuyan ve özgürlük kılıfıyla örtülen medyadaki hareketleri yorumluyor. Tarih köşemizin yazarı Okay Tiryakioğlu ise bu ay Avrupa’da ilmin ve medeniyetin beşiği olmuş Endülüsleri işliyor.

Ve usta kalemler Ahmet Taşgetiren, Ali Şahin, Ali Şükrü Çoruk, Erol Göka, Fuat Keyman, Mete Çubukçu, Naci Bostancı, Yusuf Kaplan gündeme ve siyasete ilişkin birbirinden değerli yazılarıyla her ay AJANS’ta okurlarıyla buluşuyorlar.

Adres : Levent Caddesi, Tekirler Sokak, No:2 34330 Beşiktaş - İstanbul
Telefon : 0212 283 25 00
Faks : 0212 283 76 55
E-Posta : bilgi@ajansdergi.com
Kitaphaber - 12.04.2016

,

1758

Kitaphaber Hakkında

Kitaphaber

Yayınladığımız ajans haberlerini bu profilden paylaşıyoruz.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin