Ajans Dergisi 29. Sayısı Yayımlandı

Ajans Dergisi 29. Sayısı Yayımlandı

Ajans Dergisi 29. Sayısı Yayımlandı

13.05.2016 - Kitaphaber
Ajans Dergisi 29. Sayısı Yayımlandı

Aylık Siyaset ve Analiz dergisi AJANS 29. sayısında da siyasetin nabzını tutmaya devam ediyor.

Bu ay, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop Anlatı-Yorum köşemizin konuğu oldu. Mehmet Alaca Analiz sayfalarında “Sadiq Khan’ın Seçilmesindeki Mesaj Ne?” sorusunun cevabını ararken, Ferhat Ünlü Özel Haber’de “Yeni İstihbarat ve Savunma Konsepti”ni anlatıyor.

Genel Yayın Yönetmenimiz İbrahim Baran bu sayımızda, yakın tarihimizin en önemli casusluk olayını deşifre eden önemli bir isim olan, Milli İstihbarat Teşkilatı eski Kontrterör Merkezi Başkanı Mehmet Eymür ile sohbet ediyor. Söyleşide Eymür; “Casusluğu Önlemenin Yolu Milli ve Yerli Bir İstihbarat Teşkilatına Sahip Olmaktır” diyor.

Dünya köşemizin yazarı Yaşar Demir ise dosyası hayli kabarık Almanya’nın basın aracılığıyla uyguladığı siyasetin uzun vadede itibar kaybına yol açacağını savunuyor. Hasan Hüseyin Öz tarafından kaleme alınan bu ayki kapak konumuz; “Başkanlık Sistemi”. Editörümüz Mustafa Şevgin’in gerçekleştirdiği Kapak Söyleşisi’nin konuğu ise Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner. Metiner “AK Parti Her Geçen Gün Daha da Güçleniyor” diyerekgündeme damga vuran Erdoğan-Davutoğlu ilişkisini yorumluyor. Gündem’de Ahmet Alnıaçık “PYD’nin Savaş Suçu Karnesi”ni çıkarıyor. Selim Dağlı medya köşesinde Can Dündar’a yapılan saldırı ekseninde “Gazateci Suikast Tarihi”ni anlatıyor. Tarih köşemizin yazarı Okay Tiryakioğlu ise bu ay III.Roma ve Osmanlı Hanedanı konusunu ele alıyor.

Ve usta kalemler

  • Ahmet Taşgetiren
  • Ali Şahin
  • Ali Şükrü Çoruk
  • Erol Göka
  • Fuat Keyman
  • Mete Çubukçu
  • Naci Bostancı
  • Yusuf Kaplan

gündeme ve siyasete ilişkin birbirinden değerli yazılarıyla her ay AJANS’ta okurlarıyla buluşuyorlar.

Kitaphaber - 13.05.2016

,

1018

Kitaphaber Hakkında

Kitaphaber

Yayınladığımız ajans haberlerini bu profilden paylaşıyoruz.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin