A∙Kalemler “DÜNYA KİMSEYE KALMAZ” Takdimi İle Okura Merhaba D

A∙Kalemler “DÜNYA KİMSEYE KALMAZ” Takdimi İle Okura Merhaba Dedi.

A∙Kalemler “DÜNYA KİMSEYE KALMAZ” Takdimi İle Okura Merhaba Dedi.

02.04.2019 - Alıntı
A∙Kalemler “DÜNYA KİMSEYE KALMAZ” Takdimi İle Okura Merhaba Dedi.

Bir grup genç kalemin yazdığı akalemler dergisi Selim Tunçbilek öncülüğünde çıkmaya devam ediyor.

“Edebiyatımız son çeyrek yüzyıldır ciddi nitelik ve çeşitlilik kazandı. Lakin eleştiri benzer gelişme ne yazık ki sağlanamadı.” Diye başlayan yazıda dil sevdasından hareketle yazmanın ve Türkçe üretilen metinlerin dünya dillerindeki yankısına değinilmiş. Toplum bünyemizde ise dili bir çatışma alanı haline getirmenin kimseye kazanç sağlamayacağı vurgulanmış.

Önemli çıkış yazıları kaleme alınan dergide Koca Yunus’un “Sevelim Sevilelim /Dünya kimseye kalmaz” dizesine gönderi yapılarak çatışmanın anlamsızlığı işaret edilmiş.

Nisan 2019 sayısında derginin yazarları ise sırasıyla Selim Tunçbilek “Yazma Serüveni”nden söz açmış. Zehra Meral Konşuk İvecan “Kelimelerin Tehlikeli Susukunluğu” demiş yazısına. Selin Meriç Ünal “Bu Bahar Başka Bahar” derken Hatice Baran “Faust’u konu edinmiş. Pınar Alkış demesini “Damla” olarak adlandırırken su lezzetinde kısa bir deneme tadı bırakıyor damakta.

Şiirleri ile Selçuk Şamil, Mehmet Uysal, Kurtuluş Çelebi, Melis Uğurlu, Esra Erdoğdu, Burhan Kale, Gölge Sümer şiirleriyle dergide yer alan şairler.

Hikâyeleri ile Fatma Dağlı, Çiğdem Bahadır, İbrahim Savar Akalemler’e güç veren imzalar olmuş.

Dergiyle irtibat adresi www.akalemler.com internet adresinden ve akalemlerdergisi@gmail.com e-pota üzerinden erişebilirsiniz.

AKalemler istikrarlı bir dergi olma yolunda ilerliyor.

Alıntı - 02.04.2019

,

893

Alıntı Hakkında

Alıntı
Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin