ARALIK AYINDA ÇIKAN KİTAPLAR

ARALIK AYINDA ÇIKAN KİTAPLAR

ARALIK AYINDA ÇIKAN KİTAPLAR

04.12.2012 - Fatmanur Demir
ARALIK AYINDA ÇIKAN KİTAPLAR
1.Siyah Sardunyalar - Nilgün Şimşek - Yitik Ülke Yayın

Son paralel, son nokta... Ne fark eder? Sözden dönmenin yükü her yerde aynı Şafak! Kötü bir kahramanlık oyunu. Sıfırı tükenmiş anneler, babalar, telef olmuş çocuklar. Çiçek bahçesinde uyuyan bir güzel, masal kahramanlarının derdine düştüğü rüyalarda. rüyaları gerçek olsa. gerçek bir zehir.

2.Aşkın Meali 1: Yusuf ile Züleyha - Sinan Yağmur - Karatay akademi

Bir Yusuf yüreğidir Züleyha'ya zindan kadar kapalı. Bir baba kalbidir kuyu kadar naçar. Bir Züleyha sevdasıdır Nil kadar! Ne yöne aktığı müphem hüznü Züleyha'nın. Yakup'un iftarıdır Yusuf'a akıttığı gözyaşlarını içmek.

3.Kara Mesih - Ömer Fevzi Nurgöz - Agora Kitaplık

Kadim Maya halkının takvimlerine göre, 2012 yılında dünya yanıp yıkılacaktır. aynı zamanda eski Hint ve Çin takvimleri de 2012 yılını dünyanın ve zamanın sonu olarak gösteriyorlar.

4.Yürek Kuyusu - Nilgün Doğruyol İncesu - Potkal Kitap Yayın

İncesu " Yürek Kuyusu" adlı şiir kitabında halk şiirinin tınıları, türkülerin ağıtların ve doğanın gücüyle dünyada hala bir yerlerde saklanan umudun şarkısıyla geniş kesimlere sesleniyor. "Yürek Kuyusu" hüzünlü olduğu kadar içinizi de aydınlatacak bir eser. Şiirin geniş coğrafyasında gezinmek isteyenlere...

5.Küçük Orta Doğu Suriye - Ümit Özdağ - Kripto Basım Yayın

Çatışmaların üzerinden 20 ay geçtiği bir zaman noktasında, konusunda yetkin isimler tarafından hazırlanan bu kitap, hem Suriye'den son 20 ayın fotoğrafını değişik açılardan yakalayarak çekmeyi, hem de merceği Şam'ın ve Orta Doğu'nun geleceğine yöneltmeyi hedeflemektedir.

6. Balkanlar'da Türk Soykırımı - Ali Özsoy - İleri Yayın

Bu dünyada Balkan Türklerinden daha talihsiz bir halk, Balkan Türk Soykırımı kadar görmezden gelinen bir facia var mıdır?
250 yılda 2.5 milyon Balkan Müslüman'ı katledildi. 8 milyonu vatanından sürüldü. Eğer bugün insanlık ve medeniyetten bahsedeceksek önce tüm insanlık aleminin Balkan Türklerinin başına gelen bu vahşetle hesaplaşması lazımdır.

7.Gerçek İnsanın Yüzünde Yazar mı? - Erol Göka / Murat Beyazyüz - Timaş Yayın

"Yay gibi kavisli kaşlarınız varsa varlıklı ve rahat bir yaşam mı süreceksiniz?"
"Gözlerinizin arasındaki mesafe azsa hoşgörüsüz müsünüz?"
"Burnunuz kambursa cimri ve yalancı mısınız?"
"Aptal, kendinizi beğenmişseniz o halde yüzünüz uzun ve oval olmalı."
"Ya yüzünüz sizin suçlu olduğunuzu söylüyorsa!
Siz ne dersiniz?
Bir karara varmak ve son noktayı koymak için; "Gerçek İnsanın Yüzünde Yazar mı?"

8.Sorularla ve Örnek Vakalarla Öfke Kontrolü - Mehtap Kayaoğlu - Nesil Yayın

Öfkeli olmak veya öfkeli kalmak bir alınyazısı mıdır insan için? Öfke tarafından yönetilmemek mümkün müdür? Dahası öfke denilen bu sert ve güçlü duyguyu yönetmenin bir yolu var mıdır?
Örnek vakalardan ve profesyonel öfke kontrolü eğitimlerinden esinlenerek hazırlanan bu kitabı okuduğunuzda, öfkenin olumsuz sonuçlarından ve sizi tırmalayan yanlarından uzaklaşabilmenin hafifliğini ve huzurunu yaşayacaksınız...

9.Hapsedilme, İyileştirilme ve Yeniden Suç İşleme - Şükrü Bilgiç - Vadi Yayın

32 cezaevinde bulunan 3555'i ile görüşüldü.
konuşma sırası onlardaydı.
Onlar ne düşünüyorlardı dışarıdakiler için.
İçeriden dışarı nasıl görünür?
Nasıl mı? İşte bu kitap onun için yazıldı.
Hükmedilen gerçek MAHKUM!

10. Sinema Okur Yazarlığı - Mehmet Arslantepe - Umuttepe Yayın

Bu kitap sinemanın temel tekniklerinden yola çıkarak, sinema tarihinin gelişim süreciyle birlikte bu süreci anlatmaya çalışmaktadır. Görsel bir sanat olan sinemanın kullandığı dil ve dilinin yapı taşlarının üzerinde durulmaktadır. Filmlerin gerçekte neyi anlattıklarını görmek için bazı çözümleme yöntemlerine de girilmiştir. Böylece sinema okuryazarlığı alanında bir yöntem oluşturulmaya çalışılmıştır.
Medya okuryazarlığı ilkeleri üzerine kurulu bu kitap sinemanın teknik ve ilkeleri, dönemlere ayrılmış sinema tarihi ve çözümleme yöntemleri ile bilinçli bir sinema izleyicisi olmak isteyenlere rehberlik etmeyi amaçlamaktadır.

11.Yanık Bahar - Yakup Çak - Mola Kitap

Henüz küçük bir çocukken, amcaları ve yakın akrabaları tarafından dışlanan ve evlerine kabul edilmeyen bir çocuğun hayatla mücadelesinden bir kesittir Yanık Bahar...

Ülkemizden Avrupa'ya göçün başlamasıyla, birçok kişinin bu cazibeli yolculuğa çıkarken, kendi öz kültürünü, benliğini de bu yolculukla götürdüğü ve orada kaybettiği bir gerçektir. Böylesi bir ailenin tek çocuğu, bu yıkılan ailenin enkazı altında kalır. Kendisine bakmakla yükümlü olmalarına rağmen, amcaları onun üç kuruşluk malı için önce annesini evden atarlar. Annesi bir başkasıyla birlikte kayıplara karışır. Ardından çocuğun malını iki kardeş aralarında paylaşır. Fakat ileride malına sahip çıkar endişesiyle, çocuğu öldürmeye karar verirler. Fakat bu işi en temiz bir halde yapmak ve ardında iz bırakmamak için ilginç bir yöntem bulurlar.

Her şeye rağmen bu hesapları tutmaz ve çocuğu öldürmeyi başaramazlar. Çocuk kurtulur ve şehre kaçar. Gittiği bu şehirde kendisine sahip çıkacak kimsesi olmadığı için, sokakta yaşamak zorunda kalır. Kendisi gibi evden kaçanlar ve her türlü belaya bulaşmış çocuklarla birlikte yaşamak zorunda kalır. Onlar gibi yaşamak, ağır gelir ve çalışıp kendi alın terini yemeyi ister ve bu uğurda elinden geleni yapar.
Ne var ki hayat sürprizlerle doludur. Olmazları olduran, ona da herkes bir hayat yaşama imkânı verir. Ve bu uğurda birçok tabusunu yıkmak için kendisiyle mücadeleye girer. Bütün isteği bir gün kendisine yapılanlardan dolayı yakınlarından intikam almaktır. Eline geçen fırsatları değerlendireceği bir sırada, sevgisi ile intikam arasında tercih yapmak zorunda kalır.

Yanık Bahar, henüz yeşermeden yıkılan düşlerin, bir gün sevgi tohumuyla yeniden yeşerebileceğinin anlatıldığı bir romandır... Fatmanur Demir - 04.12.2012

,

2706

Fatmanur Demir Hakkında

Fatmanur Demir

Zamanının çoğunu hizmete ve kalem-kağıda vermeye çalışan biri... Yazıyı ihtiyaçtan öte bir sevda, kalemi de İnce belli yarim olarak adlandıran ve zamanın cihadının da kalemle yapılması gerektiğini düşünen bir mücahide...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin