Ayasofya’dan Selâhaddîn Eyyûbî’ye Özel Sayı

Ayasofya’dan Selâhaddîn Eyyûbî’ye Özel Sayı

Ayasofya’dan Selâhaddîn Eyyûbî’ye Özel Sayı

10.09.2015 - Kitaphaber
Ayasofya’dan Selâhaddîn Eyyûbî’ye Özel Sayı

Ayasofya dergisi Selâhaddîn Eyyûbî Özel Sayısı çıktı.

Yeni dönemde iki ayda bir çıkmayı hedefleyen derginin Genel Yayın Yönetmenliğini Recep Terler, Yazı İşleri Müdürlüğünü Harun Yakarer, Yayın Editörlüğünü Ercan Kara ve Yayın Koordinatörlüğünü ise Ayfer Dakak üstleniyor.

“Şarkın en sevgili sultanı” için çıkan bu özel sayı, ‘Yine, Yeniden Vira Bismillah!’adlı sunuş yazısıyla başlıyor. Sunuş yazısında;“Yeni başlamış gibi yeniden diyelim: İnsan, ne zaman hak için yola düşecek olsa, Allah insanın elinden tutuyor. Zaten Allah elimizden tutarsa “yolda olabiliriz, tutmayacak olsa yolda kalırız. Yolumuz daima hak için olsun. Sözümüz daima hak olsun. Hayatımız Hakk’a olsun.” denmiş.

Dosya konusuna ilişkin olarak ise Büşra Zişan Erol ve Sedanur Kapucu’dan iki değerli makale yer alıyor. Tuğçe Kaplan ise geçtiğimiz ay çıkan Selâhaddîn Eyyûbî kitabının yazalarıCemal Toksoy ve Fatma Toksoy ile güzel bir söyleşi gerçekleştirmiş.

Ayrıca bu sayının öne çıkan çalışmaları; Harun Yakarer, Burak Coşkun ve Mehmet Burak’tan güzel birer şiir, Ercan Kara ve Belkıs Sena’dan kıymetli birer hikâye, Şükrücan Balta ve Hasan Parlu’dan iki güzel yazı, Raziye Yıldız’dan mânâ dolu bir çizgi.

İletişim:

ayasofyadergisi@gmail.com

facebook.com/ayasofyadergisi

twitter.com/ayasofyadergisi

ayasofyadergisi.com

Kitaphaber - 10.09.2015

,

2003

Kitaphaber Hakkında

Kitaphaber

Yayınladığımız ajans haberlerini bu profilden paylaşıyoruz.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin