Beyazbulut’tan Bayramlık Dergi!

Beyazbulut’tan Bayramlık Dergi!

Beyazbulut’tan Bayramlık Dergi!

23.09.2016 - Kitaphaber
Beyazbulut’tan Bayramlık Dergi!

Bayramlık baklavalar açıldı. Evler dip köşe temizlendi. Bayramlık kıyafetler de tamam. Kurbanlığı babalar halleder. Geriye ne kaldı peki? Bayramlık dergi!

Birbirinden güzel masallar, şiirler, öykülerle dolu BeyazBulut çocuk edebiyatı dergisi “Aramızı bozmaya çalışanlara dil çıkarıp el ele tutuşarak aşkın ve özgürlüğün sınırlarında nöbet tutacağız.” diyerek yoluna devam ediyor.

Dergi, Mustafa Ökkeş Evren’e ait Yaz Koşusu Bitince başlıklı şiirle selamlıyor okurlarını. Dergide ayrıca Beyza Nur Demirci imzalı Saklambaç, Ayşegül Sözen Dağ’dan Engelsiz Resimler, Fatma Nur Yılmaz’ın kaleminden Anlam Bulmaca isimli şiirler de mevcut.

Fatma Çağdaş Börekci, Masalcının Sırrı isimli masalında yorgun bir masalcıyı anlatırken Ayşe Sevim’den Rüya Çocuk, Meryem Uçar’dan Sarmaşık İstilası, Tuba Dere’den Bal Kavanozuna Düşen İrivız ile Bülent Ata’dan İstanbul’da Bir Deve adlı masallar da okuyucularını bekliyor. Dergide ayrıca Fatih Turanalp tarafından dilimize çevrilen Hans Wilhem’e ait Küçük Gri Kuş adlı masal da yer alıyor.

“Kedi” ve “masal” deyince sizin de aklınıza Kül Kedisi mi geliyor? O hâlde Doğukan İşler’in kaleminden Yanlış Masalcı Bay YaLnış’ı okumayı sakın ihmal etmeyin.

  1. sayısıyla 3. yaşını tamamlayan dergide Ümit Elif Özkan’dan Büyük Sınav, Elif Solmaz’dan Dünyanın Arkası isimli öyküler de bulunuyor.

Okurlarının sorularını bıkmadan cevaplayan Merakettin Amca, “Ayakkabıyla dalga geçmek kadar gözlüklerle dalga geçmek de aynı derecede tuhaf.” derken, Sümeyra Turanalp imzalı Dedektif Halis Muhlis de yeni sayıda bambaşka bir hikâyenin kapılarını aralıyor.

Derginin sevilen kahramanlarından Salyangozlar, Gülenay’ın Garip Günlüğü ve Dünyayı Kurtaran Çocuk bu sayıda da rengârenk. Beyaz Sözlük ise beyazsozluk.com sitesinden derlediği metinlerle kelime serüvenini sürdüredursun, derginin misafirperver köşesi Beyaz Mikrofon bu sayıda BeyazBulut yazarlarını ağırlıyor. Bulut Postası ise sizden gelenlerle dolup taşmış.

Morkabak Kitabevi’nin okuryazar kedisi Hurşit, yeni bir kitap daha tavsiye ediyor bize: Babam Çalılığa Dönüşünce.

Bizden size bayram tavsiyesi: Beyza Nur Demirci’nin kaleme aldığı Çıtır Pıtır’la kelime oyunları oynamadan, Melih Tuğtağ’ın yazdığı Hayvanlık Hâli sayfasında kaplumbağalarla tanışmadan, M. Ahmet Demir’in hazırladığı Sessiz Masal’ı sessiz sedasız okumadan bu bayramı geçirmeyin.

Unutmadan… Bir elinizde derginiz, diğerinde bir parça kurban etiyle muhtaç bir dostunuzun kapısını çalsanız hiç fena olmaz.

Kitaphaber - 23.09.2016

,

1716

Kitaphaber Hakkında

Kitaphaber

Yayınladığımız ajans haberlerini ve kitaphaber adına yaptığımız söyleşileri bu profilden sizlerle paylaşıyoruz.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin