Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç’in Hayatı Roman Oldu

Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç’in Hayatı Roman Oldu

Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç’in Hayatı Roman Oldu

30.09.2016 - Kitaphaber
Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç’in Hayatı Roman Oldu

Tarihe tanıklık eden ve tarihin seyrini değiştiren yakın dönem Müslüman öncüler örneklikleri ile yeni nesillere en güzel yolu çizerler. Yakın tarihin en güzel Müslüman öncülerinden biri olarak Aliya İzzet Begoviç’in hayatını bölümler halinde ele alan bu biyografik roman, Aliya’nın hayatını konu edinen ilk roman olma özelliğini taşımaktadır.

Kendi çağının şahitliğini en güzel şekilde yapıp, Müslüman dava adamı sorumluluğunu yerine getiren Aliya, bizlere düşünce ve fikir olarak büyük bir miras bırakmıştır. Bu mirasın en güzel şekilde korunup diğer nesillere teslim edilmesi ise bizim sorumluluğumuzdur.

Aliya, bize bütün hücrelerimizde hissedeceğimiz güzellikler bıraktı. Güzel fikirler, güzel düşünceler, güzel duruşlar, güzel tavırlar, güzel dertler… Aliya, bizim en sevdiğimiz şarkının en güzel notasıdır.

Aliya, iyi bir okur, iyi bir yazar, iyi bir düşünür, iyi bir eylem adamı, iyi bir devlet adamı, iyi bir eş, iyi bir baba, iyi bir dost ve büyük bir ufuktur…

Yeni nesillere rol model olması ve içinde yaşadığımız toplumda yeni Aliya’ların çıkmasına vesile olması niyeti ile kaleme alınan bu roman, umudun, barışın ve sevginin yeni neslin gönüllerinde yeşermesine vesile olmaya aday bir romandır.

Yazarımız Ferhat Özbadem tarafından kaleme alınan eser, yeni nesil için bilge ve dava adamlarının bilinmesine, hayatlarının farklı bir biçimde okunmasına vesile olması açısından önemli.

Kitaphaber - 30.09.2016

,

2660

Kitaphaber Hakkında

Kitaphaber

Yayınladığımız ajans haberlerini ve kitaphaber adına yaptığımız söyleşileri bu profilden sizlerle paylaşıyoruz.

Kitaphaber ismine kayıtlı 767 yazı bulunmaktadır.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin