Bir Servet Gündoğdu Kitabı

Bir Servet Gündoğdu Kitabı

Bir Servet Gündoğdu Kitabı

28.03.2014 - Kitaphaber
Bir Servet Gündoğdu Kitabı

Servet Gündoğdu, Alacakaranlık Düşleri ile bize şiir ve ölüm arasında kurulabilecek çok özel bir bağlantının sırlarını fısıldıyor.

Nasıl ki her an ölmekte oluşumuz hayatın çok farklı imkân ve çağrışımlarını fark etmemize yol açıyorsa, şiir de dilin bize sunduğu sonsuz çağrışım alanını fark etmemize yol açmakta.

Bu genç şairimiz günlük hayatın yükünü sırtlanarak geçmişe yollanmaya hazırlanan pratik dile kendi hayat nefesiyle yeni anlamlar bağışlamakta

Galiba şairler yüzünden "ölüm" kelimesi bir türlü ölememekte...

-Burhanettin Tatar-

 Servet Gündoğdu Özgeçmiş

 24 Mayıs 1985’te Samsun’un Vezirköprü ilçesinde doğdu. Vezirköprü Anadolu Lisesi’nden ve 19 Mayıs Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. 2012’de, OMÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü, Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı, Yeni Türk Edebiyatı Bilim Dalında “Huzur ve Ulysses’te Derin Semantik Olarak Zaman Sorunu" adlı yüksek lisans tezini tamamladı.  Halen 19 Mayıs Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde doktora çalışmasını yürütmekte ve araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. İki aylık edebiyat dergisi Granada Edebiyat Dergisi ve Uluslararası Hakemli Sosyalbilimler Dergisi The Human’ın ortak editörlerindendir.

İlk şiirleri Varlık ve Türk Edebiyatı dergilerinde yayımlandı. Şiirleri, makaleleri, kitap eleştirisi ve söyleşileri Varlık, Türk Edebiyatı, Granada, The Human ve Hece dergilerinde yayımlanmaktadır. 

“Sürgündeki Şiir" isimli şiir dosyası 2012 Homeros Jüri Özel Ödülü’nü kazandı. 2013 Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri şiir dalında “Genç Şairin Ölümü" isimli dosyası ‘dikkate değer’ bulundu.

İlk şiir kitabı “Sürgündeki Şiir", Nisan 2012’de (2.Baskı Temmuz 2012);  
“Çağdaş Türkiye’de Muhafazakâr Sanat Sorunu: Perspektifler ve Diyaloglar" isimli derleme kitabı Ocak 2013’te yayımlandı. 

Kitaphaber - 28.03.2014

,

2283

Kitaphaber Hakkında

Kitaphaber

Yayınladığımız ajans haberlerini bu profilden paylaşıyoruz.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin