Boşluk Kuruntusu, Yeni Çıkanlar, Yeni Çıkanlar

Boşluk Kuruntusu yazısını ve tüm Yeni Çıkanlar yazılarını Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

Boşluk Kuruntusu

05.06.2014 13:02 - Yeni Çıkanlar
Boşluk Kuruntusu

Öyküleriyle farklı bir ses yakalayan Mehmet Erikli, öykü dünyasının o renkli alegorisini okuyuculara aktarmaya devam ediyor. Öykülerindeki o vurucu hali kelimelere yaslayarak sağlam bir olay örgüsü içerisinde, merak uyandıran bir tarzla sunan Erikli, zamanla hesaplaşma halini tüm kitaplarında olduğu gibi yeni çıkan kitabında da bırakmadı.

Öykü yazmak bir nevi zamanı durdurup, masaya yatırmaktır. Erikli'nin hali ise durdurulan zamanı tekrar tekrar başa, tekrar tekrar sona alan bir yapıya sahiptir. Bu yüzden Erikli'nin öyküleri için belirli bir zaman yakıştırması yapılamaz. Çünkü her zamana uyan insan acısını ve rahatsızlığını dillendirdiği için insan özünde aynıdır.

Sonbahar Bitimi, Zaman Kurucu, Bohem Apartmanı'ndan sonra Boşluk Kuruntusu ile okuyucular karşısına çıkan Erikli'nin kendine çizdiği yolda sağlam adımlarla ilerleyeceğe benziyor.

Boşluk Kuruntusu
Mehmet Erikli
Palto Yayınları


Yazar: Yeni Çıkanlar - Yayın Tarihi: 05.06.2014 13:02 - Güncelleme Tarihi: 25.11.2021 16:15

,

2432

Yeni Çıkanlar Hakkında

Yeni Çıkanlar

Yeni Çıkan kitaplar ve dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Yeni Çıkanlar ismine kayıtlı 859 yazı bulunmaktadır.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin