Çetrefil 2. Sayı, Dergi, Yeni Çıkanlar

Çetrefil 2. Sayı yazısını ve tüm Yeni Çıkanlar yazılarını Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

Çetrefil 2. Sayı

04.09.2012 15:19 - Yeni Çıkanlar
Çetrefil 2. Sayı

Çetrefil Edebiyat Dergisi siber alemde yayına giren ve söyleyecek sözü olan bir edebiyat e-dergisi olarak okuyucuların karşısına çıktı. Bir kaç genç edebiyatsever tarafından 2. sayısını çıkarttı.

editör yazısından "Biz dili kullanmanın bir şekli olan edebiyatı, İsmet Özel'in "İnsan olma durumunu ve vakarını hesap dışı bırakacak ölçüde yozlaşmış bir insanlık kendi dilini kullanma onuruna da layık değildir." sözünde olduğu gibi insanlığın varlığı, hakiki anlamda varlığı için gerekli görüyoruz. Çetrefil bu anlamda bizim umutvar olduğumuzun bir yansımasıdır.

Arthur Rimbaud'ın "Senin bir adım atman, yeni insanların ayağa kalkması ve yürüyüşe başlaması demektir" sözüne de istinad edebileceğimiz bu uzun yolun sadece bir adımıdır.

En büyük mucizesi Kur'an'ın edebiyatı olan bir Peygambere inanan bizler, hangi zamanda ve hangi mekanda olursak olalım edebiyat temelli bir dirilişe inanıyor olmalıyız. Edebiyatın insanı ve çağı dirilten bir vasfa sahip olması için edepten köklenmesi lazımdır. Temeli edebe dayanmayan bir edebiyat bizim için mevzu bahis dahi olmamalıdır." cümleleriyle iyi bir niyet taşıyan genç arkadaşlara kitaphaber olarak başarılar dileriz.

http://issuu.com/cetrefiledebiyat/docs/cetrefil_2

http://cetrefildergisi.wordpress.com/


Yazar: Yeni Çıkanlar - Yayın Tarihi: 04.09.2012 15:19 - Güncelleme Tarihi: 20.11.2021 18:10

,

2330

Yeni Çıkanlar Hakkında

Yeni Çıkanlar

Yeni Çıkan kitaplar ve dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Yeni Çıkanlar ismine kayıtlı 858 yazı bulunmaktadır.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin