Düşün ve Başar - Muhammed Bozdağ

Düşün ve Başar - Muhammed Bozdağ

Düşün ve Başar - Muhammed Bozdağ

19.10.2011 - Misafir Köşesi
Düşün ve Başar - Muhammed Bozdağ

Deniz Gümüştekin, Kitaphaber için kaleme aldı.

Öncelikle hayatımda önemli değişikliklere sebep olan değerli yazarımızı tanıtmak isterim...

Muhammed Bozdağ, muhtelif zamanlarda ABD, Almanya, Bosna Hersek ve Hırvatistan’da çeşitli inceleme çalışmalarına katıldı. Kurucuları arasında yer aldığı Kültürlerarası Araştırma ve Dostluk Vakfı’nı, 1999-2001 yıllarında başkanlığını yaptı. 1992 yılından itibaren yasama uzmanı olarak çalıştığı TBMM’de halen yöneticilik yapmaktadır.

Yazıları lise yıllarından itibaren çeşitli dergilerde yayınlandı. Bir dönem köşe yazarlığı yaptı. “Düşünce Mühendisliği, Yüksek Yetenek, Tele-terapi, Yüksek Ahlak, Kişisel Değişim, İstemenin Esrarı” gibi isimler altında seri radyo konuşmaları yaptı. TRT’de “Sonsuzluk Yolcusu” isimli programı hazırlayıp sundu.

Doktora Tezi “AİHM Yolunda Parti Kapatma: Laiklik, Bölücülük Sorunu” adıyla yayınlandı. Başarı, motivasyon ve din alanlarında, “Düşün ve Başar, Ruhsal Zeka, İstemenin Esrarı ve Sonsuzluk Yolculuğu” adında yüz binler satan üç kitabın yazarıdır.

Farklı yazarlara ait kişisel gelişim kitapları okudum ama bu kitabı diğer kişisel gelişim kitaplarından ayıran en önemli özelliği bence yazarın insan hayatına yaklaşımıdır. Batıdan tercüme edilmiş kişisel gelişim kitapları , bir batılının gözünden dünyaya baktığı için açıkçası bana biraz uzak ve yapmacık geliyor. Yani bir batılı ile benim duyuş tarzım, görüşüm ve hissedişim farklıdır. Çünkü her insan farklı ortamlarda ve farklı düşünceler arasında büyümüştür. Benim eşyaya, nesneye yüklediğim anlam ile batılı bir insanın yüklediği anlam bir değildir. İşte bu yazarımız tam da bizim hayatımızdan birisi olduğu için kitap çok gerçekçi olmuş . Kitap seçme konusunda tasarıma önem veren birisiyim. Yazarımızın kitap için yaptığı tasarım beni etkilemişti. Ayrıca sistemli bir şekilde konuyu işlediği için kesinlikle bir kişisel gelişim kitabı diyebilirim.

“Düşün ve Başar” da neler bulacaksınız?
Yaşama sevincini yitirenlerin, karamsarlığa kapılanların ve enerjilerini tüketenlerin mutlaka okumaları gereken bir kitap... Sessiz sedasız on binlerce insanın okuduğu, başladığınızda bitirmeden bırakamayacağınız bir kitap...

“Mutluluk, güzelliklerin içinde doğanların değil, çirkinliklerin bile güzel yanlarını keşfedebilecek kadar güzellik kaşifi olanlarındır.”

“Bir adım daha atamamak, atılan binlerce adımı yok eder. Saati son çark çalıştırır. Bitirmemek yapmamaktan farksızdır.”

“Zihinlerini ölmüş geçmişte ve doğmamış gelecekte yaşatanlar, şimdiki zamanda yaşamaya mahkum olan bedenlerini öldürürler. Beden giderse beyni de beraberinde götürür.”
“Boynunuzu vurmak için kılıç kaldırılmasından yarım saat sonra kendinizi savunmak ne ise, şimdi yapılması gereken işi yarım saat ertelemek odur.”
“Hiç kimse bir şeyi elde edebileceğine inanmadığı sürece onu elde etmeye hazır değildir. Ne kadar hazır olduğunuzu ne kadar arzuladığınız belirler.”
“Boğuştuğunuz şartlar ne kadar ağırsa, gelecekte ulaşacağınız başarı o kadar büyük olacaktır.”

“Nice inanılmaz yeteneklere sahip insan cesaretsizliği yüzünden keşfedilememiştir.”

“Başka bir arayışı olmayanın, başka bir buluşu da olmayacaktır.“
“Ne kadar arzularsanız o kadar enerjiyi, o kadar gücü, o kadar emeği amacınız uğrunda feda etmeye hazır olursunuz.“

“Başarmak isteyen tüm gemilerini yakmalı ve girdiği yoldan geriye dönüşü imkansız hale getirmelidir.“
“Salonunuzda suladığınız çiçek nasıl yeşerirse, kalbinizde beslediğiniz hedef de öyle yeşerir; çiçeğin gıdası su, hedefin gıdası tekrardır.“

“Muhammed BOZDAĞ”

Bu kitabı okuduktan sonra hissettiğim en büyük pişmanlık lise yıllarında okumamış olmamdı... Bana "başarmak" konusunda çoğu şeyi öğrettiği için belki daha güzel bir yerde olabilirdim...

Düşün ve Başar
Mehmet Bozdağ
Nesil Yayınları

Misafir Köşesi - 19.10.2011

,

3903

Misafir Köşesi Hakkında

Misafir Köşesi

2010-2017 yılları arasında destek vermiş arkadaşlarımızın yazıları... İlaveten alıntı olmadan ya da talepleri üzerine daha önce yayınlanan yazıları misafir ettiğimiz kalemlerin yazılarını bu profilde paylaşmaktayız.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin