Fantastik, bilimkurgu, polisiye... Edebiyat, eğitimde nasıl var olac

Fantastik, bilimkurgu, polisiye... Edebiyat, eğitimde nasıl var olacak?

Fantastik, bilimkurgu, polisiye... Edebiyat, eğitimde nasıl var olacak?

02.05.2013 - Kitaphaber
Fantastik, bilimkurgu, polisiye... Edebiyat, eğitimde nasıl var olacak?
Günışığı Kitaplığı tarafından altıncı kez düzenlenen Eğitimde Edebiyat Semineri, 4 Mayıs'ta FMV Işık Ortaokulu'nda gerçekleşecek. Öğretmenler, kütüphaneciler ve eğitim yöneticilerinin ücretsiz katıldığı seminerde, yaratıcı okuma uygulamalarının yanı sıra Adnan Binyazar, Feyza Hepçilingirler ve Yard. Doç. Dr. Necdet Neydim ufuk açıcı konuşmalarıyla eğitimcilere yol gösterecek.

Çağdaş çocuk ve gençlik edebiyatının öncü yayınevi Günışığı Kitaplığı'nın eğitimciler için düzenlediği Eğitimde Edebiyat Seminerleri'nin altıncısı 4 Mayıs Cumartesi günü FMV Işık Ortaokulu'nun katkılarıyla gerçekleşecek. Edebiyatın ve akademinin önemli isimlerinin konuşmacı olarak katılacağı seminerde, çocuk ve gençlik edebiyatının ana başlıkları, kitap seçmenin, önermenin incelikleri ve okuma kültürümüzün dinamikleri tartışılacak; çağdaş yaratıcı okuma uygulamaları katılımcılarla paylaşılacak.

Edebiyatımızın usta kalemi Adnan Binyazar, okuma yazma kültürümüzü biçimlendiren toplumsal etmenleri; "dil gönüllüsü" usta yazar Feyza Hepçilingirler, gençleri edebiyata yaklaştıran fantastik, bilimkurgu gibi türleri; akademisyen, yazar Yard. Doç. Dr. Necdet Neydim, çocuk ve gençlik edebiyatımızın son dönemini ve nitelikli okumanın önemini ele alacak, eşsiz deneyimlerini paylaşacaklar. Eğitmen, yazar Sedef Örsel ve deneyimli kütüphaneci Dide Karaşahin, çocukları okumaya heveslendiren çağdaş yaklaşımları aktarırken, dünyadan etkileyici örnekler sunacaklar. Seminerde ayrıca, öğrencileriyle yaratıcı okuma uygulamaları gerçekleştiren öğretmenler özel sunumlar yaparak, izledikleri yöntemleri ve kazanımlarını meslektaşlarıyla paylaşacak.

Değişik illerden gelen 300'den fazla eğitimcinin ücretsiz katılacağı seminerin yapılacağı Nişantaşı'ndaki Işık Ortaokulu'na Bakırköy ve Beşiktaş'tan servisler kaldırılacak.


Seminerin ayrıntılarına ekteki belgeden ulaşabilirsiniz.

İletişim Yöneticisi Meltem İge meltemige@gunisigikitapligi.com Kitaphaber - 02.05.2013

,

1934

Kitaphaber Hakkında

Kitaphaber

Yayınladığımız ajans haberlerini ve kitaphaber adına yaptığımız söyleşileri bu profilden sizlerle paylaşıyoruz.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin