Fayrap Dergisi'nin 2015 Yılı Aralık Sayısı Yayınlandı, Dergi, Dergihaber

Fayrap Dergisi'nin 2015 Yılı Aralık Sayısı Yayınlandı yazısını ve Dergihaber yazılarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirs

Fayrap Dergisi'nin 2015 Yılı Aralık Sayısı Yayınlandı

07.12.2015 11:51 - Dergihaber
Fayrap Dergisi'nin 2015 Yılı Aralık Sayısı Yayınlandı

Popülist edebiyat dergisi Fayrap, bol şiirli Aralık sayısıyla yoluna devam ediyor.

Başyazıda Elyesa Koytak, edebiyat ve medya ilişkisini ele alıyor. Popülerlikle elitizm arasındaki gerilime değinen Koytak, edebiyatın tarih üstü bir değeri olduğu inancını sorguluyor.

Bu sayının şiirleri şöyle: Fazıl Baş'tan "Hal söze bürünür", Ceylan Öztürk'ten "Ceylan için CV", Elyesa Koytak'tan "Bağlam", Sırrı Can Kara'dan "Bende bir leke", Mahir Yücel'den "Belki", Sinan Karadeniz'den "Şehadetname", Adem Yazıcı'dan "Edirne'deki mültecilere estetik haz dersleri", Ceyhun Öz'den "Hülasa", Meryem Altınöz'den "Cılk dava eri" ve Ali Can Fidan'dan "Ey içimin halkı".

Fayrap hikayecilerinden Hamza Bilgü, "Torres o günden sonra hep işsiz uyandı" ve Yavuz Ahmet "Müphem" adlı hikayeleriyle yola devam ediyorlar.

Sırrı Can Kara'nın sevilen yazı dizisi "İki fotoğraftan"ın merceğinde bu ay İsmet Özel ve Orhan Veli var. Muhammed Sarı ise, son dönemde gündeme gelen Ahmet Murat şiiri üzerine ciddi bir eleştiri kaleme aldı.

Murat Küçükçifci'nin İslamcılık yazılarında bu ay Ahmet Hamdi Akseki var. Küçükçifci, İslamcılığın temellerini Akseki'nin fikirleri üzerinden açımlıyor.

Kaan Eminoğlu, Ankara'nın Kızılay semtinin kültürel anlamını yazdı. Hakan Arslanbenzer, Fas'ın Fes şehri üzerine güzel bir gezi yazısı kaleme aldı.


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 07.12.2015 11:51 - Güncelleme Tarihi: 25.11.2021 21:53

,

2207

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini dergi@kitaphaber.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 680 yazı bulunmaktadır.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin