Fayrap Dergisi'nin Aralık Sayısı Yayınlandı

Fayrap Dergisi'nin Aralık Sayısı Yayınlandı

Fayrap Dergisi'nin Aralık Sayısı Yayınlandı

07.12.2015 - Kitaphaber
Fayrap Dergisi'nin Aralık Sayısı Yayınlandı

Popülist edebiyat dergisi Fayrap, bol şiirli Aralık sayısıyla yoluna devam ediyor.

Başyazıda Elyesa Koytak, edebiyat ve medya ilişkisini ele alıyor. Popülerlikle elitizm arasındaki gerilime değinen Koytak, edebiyatın tarih üstü bir değeri olduğu inancını sorguluyor.

Bu sayının şiirleri şöyle: Fazıl Baş’tan “Hal söze bürünür”, Ceylan Öztürk’ten “Ceylan için CV”, Elyesa Koytak’tan “Bağlam”, Sırrı Can Kara’dan “Bende bir leke”, Mahir Yücel’den “Belki”, Sinan Karadeniz’den “Şehadetname”, Adem Yazıcı’dan “Edirne’deki mültecilere estetik haz dersleri”, Ceyhun Öz’den “Hülasa”, Meryem Altınöz’den “Cılk dava eri” ve Ali Can Fidan’dan “Ey içimin halkı”.

Fayrap hikayecilerinden Hamza Bilgü, “Torres o günden sonra hep işsiz uyandı” ve Yavuz Ahmet “Müphem” adlı hikayeleriyle yola devam ediyorlar.

Sırrı Can Kara’nın sevilen yazı dizisi “İki fotoğraftan”ın merceğinde bu ay İsmet Özel ve Orhan Veli var. Muhammed Sarı ise, son dönemde gündeme gelen Ahmet Murat şiiri üzerine ciddi bir eleştiri kaleme aldı.

Murat Küçükçifci’nin İslamcılık yazılarında bu ay Ahmet Hamdi Akseki var. Küçükçifci, İslamcılığın temellerini Akseki’nin fikirleri üzerinden açımlıyor.

Kaan Eminoğlu, Ankara’nın Kızılay semtinin kültürel anlamını yazdı. Hakan Arslanbenzer, Fas’ın Fes şehri üzerine güzel bir gezi yazısı kaleme aldı.

Kitaphaber - 07.12.2015

,

2004

Kitaphaber Hakkında

Kitaphaber

Yayınladığımız ajans haberlerini bu profilden paylaşıyoruz.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin