Fikriyyat Dergisi Yayın Bildirgesi

Fikriyyat Dergisi Yayın Bildirgesi

Fikriyyat Dergisi Yayın Bildirgesi

09.11.2016 - Kitaphaber
Fikriyyat Dergisi Yayın Bildirgesi

Fikriyyat Dergisi olarak Eylül ayında ilk sayımızı dijital ortamda yayınladık. 8 ana başlık altında makale ve edebi eserlere yer verdik. Şu an hâlihazırda derginin Genel Yayın Yönetmenliğini ve Editör görevini şahsım üstlenmiş bulunmakta.

Dergimizin hedef kitlesi ‘düşünce ve tefekkürü’ şiar edinen herkesi kapsar. Bu durumu da şöyle izah edebiliriz; Hedef kitlemiz, lise çağındaki bir genç kardeşimiz de memur olan veyahut her hangi bir devlet kurumunda olan kişiler de tefekkür ve düşünceyi karakterist özellikleri haline getiren her bireyi kapsar. Birey olmanın en büyük özelliklerinden bir kaçı arasında tefekkür ve düşünce ile çözüm üretme yer almaktadır.

Bizler de Fikriyyat Dergisi olarak; Düşünce ve Tefekkür’ü baz alarak var olan sorunları çözüme kavuşturmak için çalışıyoruz. Dergimizin yazar kadrosunda Siyasal Bilimci, İletişim uzmanları, Araştırmacı akademisyenler ve Edebiyatçı arkadaşlarımız yer almaktadır.

Dergimizin misyon ve vizyonundan konuşacak olursak maddeler halinde açıklamak yerinde olur diye düşünüyorum.

Misyon:

Var olan sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapmak.

Fikir dünyasına ışık tutacak eserler oluşturmak.

Proaktif çalışmaların yanı sıra reaktif çalışmalar da yaparak geçmiş sorunların çözümüne dönemin şartlarına en uygun eserlerle çözüm üretmektir.

Vizyon:

Tefekkür ve Düşünce’yi şiar edinmeyi sağlamak.

Siyaset ve Fikir dünyasında ülkemizin ve bölgemizin konjoktürüne yönelik çözüm odaklı geniş çalışmalarla ortak bir kültür/fikir oluşturmaktır.

Bireylerin siyasi kurum ve kişilerin etrafında birleşmek yerine bir ve ortak olan değerler etrafında birleşmesini sağlamaktır.

Siyasi ve fikir ağırlıklı olarak çalışan dergimizde ‘Eğitim, Kültür ve Edebiyat’ kategorilerinde de makale ve edebi eserlerimiz yer almaktadır. Dergimiz Eylül ayı da dahil olmak üzere 3. Sayısını da Kasım’da yayınladı. Ayrıca Fikriyyat Dergisi dijital ortamda son sayısını da aralık ayında yayınladıktan sonra Ocak 2017 itibariyle nasip olursa yayına girecek.

http://fikriyyatdergisi.com/

Fikriyyat Dergisi Genel Yayın Yönetmeni

Muhittin Uymaz

Kitaphaber - 09.11.2016

,

1794

Kitaphaber Hakkında

Kitaphaber

Yayınladığımız ajans haberlerini bu profilden paylaşıyoruz.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin