Filtre Dergisi

Filtre Dergisi

Filtre Dergisi

06.08.2012 - Kitaphaber
Filtre Dergisi
Filtre Dergisi ilk sayısıyla yayın hayatına merhaba dedi.Üç aylık periyotla yayınlanacak olan Filtre ''Akıl Elenince'' sloganını benimseyerek aklın eleği ana temasıyla sözcükleri kaleme alarak okuyucuyla buluştu.Aktüel eylem dergisi olmakla beraber dünyadaki farklı renk ve sesleri okuyucuyla buluşturmakta bir mozaik görevi görmeyi hedef almaktadır.Genç kadrosuyla her alanda seçilmişlerin ele alındığı fakat sansürsüz bir dergi olma yolunda.

Hamdi Koçoğlu 'Siz onları ayırmaya çalışsanız da edebiyat onları birleştiriyor' diyerek üstad&yoldaş buluşması başlığı altında Necip Fazıl Kısakürek ve Nazım Hikmet'i buluşturuyor.Edebiyatın ayrıştırıcı değil birleştirici olması gerekliliğini vurguluyor.

İrem Nur Güvenir kalemiyle tarihe tanıklık eden , onlarca anıyı barındıran mekanların geçmişten geleceğe yansıması olacak tarih durağı köşesinin ilk durağı olan 613 yıllık Bursa Ulu Camii okuyucuyla buluşuyor.

Sümeyye İnal , 'Senden Benden Bizden' diyerek bizi çocukluk günlerimize götüren zamanda yolculuk misali ne günlerdi diyeceğiniz bir yazıyla karşınıza çıkıyor.

Salih Yüztgenç-Sümeyye İnal sorularıyla Neyzen Ahmet Şahin röportajı sayfalarda hayat buluyor.Üstad ney ve tasavvuf musikisini ve günümüzde ki yerini değerlendiriyor.

Gündemin, günümüzün mizahsal eleştirisi farklı üslubuyla Salih Yüztgenç kaleminden sayfalarda yerini alıyor.Mizah bölümünün diğer isimleri Osman Karabal,Yavuz Vural ve Aydın Turgut.

Dergideki diğer göze çarpan konular şöyle ; Modern Çağ Köleliği İrem Nur Güvenir , Ben Öylesine Ölmüşüm Sümeyye İnal , Bir Şey Yaptık Hey ! ve Bugün Farklı Olsa Hamdi Koçoğlu , Ahh Şu Gençler-Alican Kavas , Ordinaryüsün Ardından Hamza Altın

editör notu: kitaphaber olarak hayırlı olmasını diler, uzun bir yol temenni eder, çift haneli rakamları bulmalarını dileriz. Kitaphaber - 06.08.2012

,

2953

Kitaphaber Hakkında

Kitaphaber

Yayınladığımız ajans haberlerini ve kitaphaber adına yaptığımız söyleşileri bu profilden sizlerle paylaşıyoruz.

Kitaphaber ismine kayıtlı 767 yazı bulunmaktadır.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin