Hak Geldi Batıl Yok Oldu

Hak Geldi Batıl Yok Oldu

Hak Geldi Batıl Yok Oldu

07.09.2016 - Kitaphaber
Hak Geldi Batıl Yok Oldu

Vuslat Dergisi Eylül sayısında, Hak ve Batıl Mücadelesini gündeme getirdi. Hak ve batılın birbirine karıştığı bir dönemde, Müslümanların vermiş oldukları Hak davaya asla, batılının karışmaması gerektiğine dikkat çekiliyor.

Tarihte Hak ve Batıl Mücadelesi

İlk insan ve ilk Peygamber Âdem (a.s.)’ın oğulları Hâbil ve Kâbil arasında baş gösteren hak-batıl mücadelesi hemen hemen tarihin her döneminde olmuş ve günümüze kadar sürüp gelmiştir.

Habil, hak adına mücadele verirken, Kâbil ise bâtıl saflarında bâtıl adına mücadele vermiştir. Bu başlangıçla birlikte, günümüz modern dünyasında, hak ve bâtıl mücadelesi bütün boyutlarıyla, bütün hızıyla devam etmektedir.

Bütün zorluklara, bütün aldatmalara, bütün oyunlara rağmen, kimileri Habil olmayı tercih ederken, kimileri ise, Kâbil’in bâtıl yolunu tercih etmektedir.

Batılın Gizli Bir Çok Maskesi Var

Hak’ın yolu birdir. Bâtıl’ın yolu ise çoktur. Bâtıl’ın birçok maskesi vardır. Bâtıl bazen, hak adına da ortaya çıkabilir. Bâtıl, çok tehlike şeytanî bir virüstür. Bu virüse bulaşmamanın ilacı, Kur’ân ve Sünnet merkezli, hak saflarında yer almaktır. Hak mücadelesi verilirken, Kur’ân ve Sünnet çizgisinden çıkmamaya dikkat etmek gerekiyor.

Böylece dikkat edilmesi gereken hayatî konu, İslâm adına mücadele verilirken, bâtıl yollara sapmamaya dikkat etmek gerekiyor. Bâtıl yollarla, hak adına mücadele edilmeyeceğinin farkında olmamız, hayatî öneme sahiptir. Gerçekten Allah’ın dininin yeryüzüne hâkim olmasını istiyorsak, mücadele metodumuz hak bir metod ile olmalıdır.

Hak, Mutlaka Bâtıla Galip Gelir

Şunu unutmayalım ki şeytan, bâtılın temsilcidir. Şeytan, bâtıl yolları bizlere güzel göstermek için, yapması gerekeni yapar. Şeytan, en büyük zulüm olan şirki dahi güzel göstererek, bununla hak mücadelesi verileceğini fısıldar yüreklerimize… Bâtıl yollarla, asla hak mücadelesi verilemez…

Hak, her zaman, bâtıla galip gelecektir. Nasıl ki tarihte Habil, hakkın şahidi / şehidi olarak Rabbine kavuştu ve böylece hak olan dâvâsını ölümsüzleştirdi ise ve aynı şekilde Kâbil’de bâtıl yolda yok olup gittiyse, günümüzde aynı şekilde mutlaka zafer hakkın olacaktır. Ve bâtıl, muvahhid şahsiyetlerin gayretiyle mutlaka, yok olup gidecektir.

Dergide Yazısı Olan Yazarlar

Doç. Dr. Muhammed Tarik, Ahmet Varol, Abdullah Dai, Muhammed İslamoğlu, Hüseyin Kerim Ece, Süleyman Gülek, Fırat Toprak, Levent Selçuktekin, İbrahim Dönertaş, Mustafa Seyir, Seyfulislam Çapanoğlu, Rıdvan Sevin…

Detaylı Bilgi İçin: 0(216) 612 78 22 web: www.vuslatdergisi.com

Kitaphaber - 07.09.2016

,

1906

Kitaphaber Hakkında

Kitaphaber

Yayınladığımız ajans haberlerini bu profilden paylaşıyoruz.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin