İlem'den "Kudüs-Tarih, Şehir, Toplum" Kitabı, Yeni Çıkanlar, Yeni Çıkanlar

İlem'den "Kudüs-Tarih, Şehir, Toplum" Kitabı yazısını ve Yeni Çıkanlar yazılarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

İlem'den "Kudüs-Tarih, Şehir, Toplum" Kitabı

03.10.2019 09:00 - Yeni Çıkanlar
İlem'den "Kudüs-Tarih, Şehir, Toplum" Kitabı

Kudüs tarihte çok az şehre nasip olmuş bir şahitliği barındırır. Geçtiğimiz yüzyılda Kudüs’ün işgali ve İslam Dünyası’nın problemleri birbirine paralel bir şekilde ilerlemiştir. Bu durum sadece siyasi çözüm arayışı bekleyen bir mesele olmanın ötesinde fikri, coğrafi, sosyo-kültürel ve iktisadi bileşneleri ile birlikte çok boyutlu bir değerlendirmeyi gerekli kılar.

Kudüs araştırmaları, günden güne zenginleşmektedir. Kadim şehrin toplumsal bakiyesini ortaya çıkarmak, Kudüs’ün ulus ideolojisine indirgenmiş müdahalelerle tahribine karşı, ilmi arşivini üretmek bu araştırmaların vazgeçilmez bir ön şartı olarak görülmektedir.

Elinizdeki kitap, Türkiye’de genişleyen Kudüs Kütüphanesi’ne katkı sunma gayesiyle hazırlandı. Kitapta Kudüs’ü tarih, kültür, şehir ve mimari boyutları açısından değerlendiren ve Kudüs sorununu uluslararası hukuk cihetiyle ele alan özgün çalışmalar üzerinden çok yönlü bir Kudüs perspektifi sunulmaktadır

Katkıda Bulunanlar:

Alaattin Dolu, Asiye Şahin, Hüseyin Önal, İsmail Taşpınar, Lana Kudumovic, Ömür Yazıcı Özdemir, Ruba Kasmo, Sezen Karabulut, Yasemin Avcı


Yazar: Yeni Çıkanlar - Yayın Tarihi: 03.10.2019 09:00 - Güncelleme Tarihi: 16.11.2021 23:26

,

657

Yeni Çıkanlar Hakkında

Yeni Çıkanlar

Yeni Çıkan kitaplar hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Yeni çıkan kitaplarınızın tanıtım bültenlerini yenicikanlar@kitaphaber.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

Yeni Çıkanlar ismine kayıtlı 185 yazı bulunmaktadır.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin