İtibar Dergisi 44. Sayı

İtibar Dergisi 44. Sayı

İtibar Dergisi 44. Sayı

05.05.2015 - Kitaphaber
İtibar Dergisi 44. Sayı

İtibar, Mayıs ayında çok sayıda şiir, öykü ve denemenin yanı sıra, Zamanın Ruhuna Karşı kitabıyla dikkatleri üzerine çeken Ercan Yıldırım’la yapılan bir söyleşiye de yer veriyor.

İbrahim Tenekeci’nin yönetiminde aylık olarak çıkan İtibar, Hasan Aycın’ın bir çizgisi ile açılıyor. Derginin şiir sayfaları İlker Nuri Öztürk’ün “Olur Renk Değil”, Fatih Muhammet Atasever’in “Found Footage” ve Gökhan Ergür’ün “Topraktan Gelen” isimli şiirleriyle açılıyor. Bu sayının diğer şairleri ise, Said Yavuz, Mustafa Akar, Murat Küçükçifci, Orkun Elmacıgil, Ömer Yalçınova, Zeynep Tuğçe Karadağ, Elif Nuray, Ahmet Edip Başaran, Serdar Arslan, Murat Koparan, Raşit Ulaş, Tuba Kaplan, Ertuğrul Gazi Demir, Kenan Yusuf Taşkın, Mehmet Burak ve Leylâ İpekçi. Bu sayının arka kapak şiiri ise Ercan Yılmaz’a ait.

Derginin Mayıs sayısının öykü sayfalarında ise Necip Tosun’un “İki Damla”, İsmail Özen’in “Özenti Değil, Yaşantımız Bu”, Işık Yanar’ın “Hakikat Kitapevi”, Muhsin Macit’in “Kaplumbağa”, Yunus Emre Özsaray’ın “Ellerim Konuşmasın”, İsmail Isparta’nın “Nur ve Leke” ve Betül Nurata’nın “İnsansız Bir Uçak Kadar Yalnızdım Düştüğümde” öyküleri bulunuyor.

Ercan Yıldırım: “İnsanı Ayağa Kaldıran Memnuniyetsizliğidir”

İtibar’ın Mayıs sayısında, Yusuf Genç, yeni kitabı Zamanın Ruhuna Karşı ile dikkatleri üzerine çeken Ercan Yıldırım ile bir söyleşi gerçekleştirmiş. Yıldırım “Zamanın ruhuna karşı çıkmak ahlakla olacak bir iş; sadakat, samimiyet ve sahicilik ahlakıyla” diyor. Yine Ercan Yıldırım’ın “Sezai Karakoç ve Mehmet Akif İnan’da Medeniyet” başlıklı bir çalışması da dergide yer alıyor. Mehmet Narlı’nın “Osmanlı Şiirinin Evi” adlı yazısı derginin dikkat çeken metinlerinden. Hemen arkasından İsmail Süphandağı’nın “Şiir ve İnsanın Bir İmkân Oluşu” başlıklı yazısı geliyor. Ali Sali ise “Cumhuriyet’in Dil Cinneti” adlı seri yazıların ilki ile dergide yer alıyor. Cihan Aktaş, otel yazılarına devam ediyor: “Susklarla Tanıştığım Otel: Bulvar”. Mehmet Dinç “Bir Yalnız Kal, Ne Olur?”, Tarık Tufan “Hakikati Anlamak ve Anlatmak” başlıklı yazılarıyla derginin düzyazı sayfalarında yer alıyorlar. Erol Yılmaz, Mustafa Ruhi Şirin, Hüsrev Hatemi, Necip Tosun, Ali Emre, Gökhan Ergür, Güven Adıgüzel ve Müslim Coşkun, yazılarıyla İtibar’ın Mayıs sayısına katılan diğer isimler.

Kitaphaber - 05.05.2015

,

2896

Kitaphaber Hakkında

Kitaphaber

Yayınladığımız ajans haberlerini ve kitaphaber adına yaptığımız söyleşileri bu profilden sizlerle paylaşıyoruz.

Kitaphaber ismine kayıtlı 767 yazı bulunmaktadır.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin