Kuantum Olumlama; Konuşurken Yaratmak - R.Şanal

Kuantum Olumlama; Konuşurken Yaratmak - R.Şanal

Kuantum Olumlama; Konuşurken Yaratmak - R.Şanal

30.04.2013 - Özgür ATASOY
Kuantum Olumlama; Konuşurken Yaratmak - R.Şanal
Yazarın kuantum düşünce tekniği ile ilgili kitapları ve cd'leri bulunmaktadır. Otuz yıla aşkın bir süre hipnoz ile uğraşmıştır. Konuşurken yaratmak, eserde üzerinde durulan noktadır. Bu sayede insanlar zihninde düşündüklerini dil ile ifade etmeleri sonucunda bedenin nasıl buna olumlu yanıt verdiğini okuyucuya öğretme çabası içine girdiği görülür. İnsanların dil ile neler yaratabileceklerinden bahsedilir.

Zihin ile beden arasında mükemmel etkileşimin olduğu vazgeçilmez bir gerçekliktir. İçsel konuşmalarımızda bile olumlu düşünmemiz gerektiği konusunda bize uyarılarda bulunur. Çünkü neyi hayal edersen o olur. Olumsuz düşüncelerden daima kaçınmak ve bunları kesinlikle dil ile ifade edilmemesi gerekmektedir.

Sadece olumlu düşünmek değil bunu bir de zihnimize kabullendirebilmemiz için dil ile sürekli olarak ifade edilmesi hayatımızda olumlu yönde yarar sağlayacaktır. Bu olumlu düşüncelerin etkili olduğu zaman olarak da sabah güne başlarken tekrarlamak ve akşam yatmadan önce tekrarlamaktır.

Yazar okuyucunun olumlama yaparken kuracağı cümleleri özenle seçilmesine dikkat edilmesini istemiştir. Çünkü günlük hayatta kullandığımız bir basit sözcük veya cümle bile bedenimize ne şekilde etki edebileceğini bildiğimiz halde bunu yapmaya sürekli gayret gösterdiğimiz malumdur. Ben başarısızım, hayatımda olumlu giden bir şey yok gibi cümleler.

Eserde belli konular üzerinde nasıl olumlamalar yapılması konusunda cümlelere yer vermiştir. Bilimsel verilerde de yararlanılmıştır. Bu cümleler ve sözcükler özenle seçilmiştir. On sekiz tane konuya yer verilmiş. Sevgi, şükür, sağlık, değişim, dikkat ve hafıza... Gibi konular... Bu konulardan benim en beğendiğim sağlık konusudur. Sağlık konusunda şu olumlu cümleler kullanılmış:" Ben mutlu oldukça, bedenim enerjiyle dolar ve uyuma katkı yapmış olurum. Neşe ve haz bedenimin yakıtıdır. Beynim milyon kere milyon kapasitesiyle çalışırken, ben öğrenir, düşünür ve bilirim. Bu ne güzel bir işbirliği! Ciğerlerime tertemiz havayı doldurup, biraz öylece tuttuktan sonra yavaşça geri bıraktığımda ve bunu kendiliğinden ve rahatça yaptığımda, kanımın temizlendiğini bilirim. Sağlıklı olmak, benim doğal durumumdur ve ben, hep bu durumda olmayı seçiyorum. Sağlıklı ve güçlü olmayı seçiyorum. Hep değişip-yenilenerek ilerliyorum'' Bu gibi cümleler seçerek sürekli olarak dillendirerek olumlamalar yapılabilir.

Her konunun ardından kısa özet şeklindeki sözler konuyu anlamlandırmaya yettiği görülüyor. Yazar inandırıcılığı arttırmak maksadıyla yazdığı hikâyeler ile okuyucu sarmayı başarabilmiştir."Japon bilim adamı EMOTO, suyun moleküller yapısının insanların düşüncelerinden, sözcüklerinden ve kendilerine dinletilen müzikten etkilenip etkilenmediğini araştırmış. Sevgi ve minnettarlık sözcükleri ile birlikte kristalize edilen su damlacıklarının parlak ve estetik şekiller oluşturduklarını; kin nefret gibi sözcüklerle kristalize edilen su damlacıklarının ise kirli, çirkin ve bozuk yapıda kristaller ortaya koyduklarını görmüş. Bu arada suyun Japonca biliyor olması da ilginç!"

Kitap okuyucuyu hiçbir aşamada sıkmadığı gibi okuyucunun hızlanması ve kitabı çok kısa bir sürede bitirmesini istercesine seçilen cümleler ve hikâyeler ayrıca kitabın hızlı şekilde bitirilmesini sağlamıştır.

Kuantum olumlama
R.Şanal
Ladybırds productıon yayınevi
177 sayfa Özgür ATASOY - 30.04.2013

,

6041

Özgür ATASOY Hakkında

Özgür ATASOY

88 yılının eylül ayında doğdu. Dumlupınar Üniversitesi Sosyoloji yüksek lisans öğrencisi. Çay ve sigaranın hayat felsefesinde önemli bir yeri vardır. Çaysız devrimin olabileceğine inanmaz. Sigarasız bir hayatın sağlığa zararlı olduğu hakkında derin düşünceleri vardır. Uzun sorular yumağında absürd lekeler barındırır duvarı. Sevdiği sözler arasında "içimde düşünen bir ben var ve o ben, ben olduğundan emin değilim"

Özgür ATASOY ismine kayıtlı 12 yazı bulunmaktadır.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin