Küçük Yerlerin Büyük İnsanları

Küçük Yerlerin Büyük İnsanları

Küçük Yerlerin Büyük İnsanları

06.02.2013 - Yakup Çak
Küçük Yerlerin Büyük İnsanları
İnsanın hayatında çocukluğunun yeri bir başkadır. En samimi duyguların, sevgilerin ve art niyetsiz sevginin yaşandığı anlardır. Ve hatırası bir başka değer taşır. Dostlukların, gelecek ile ilgili hayallerin temelleri o gün atılır.

Kitap, okumanın kıymetinin yeni yeni bilindiği günlerde, okumak için mücadele veren bir çocuğun hikâyesidir. Zorlu köy şartlarında başarmanın tek yolunun çalışmak olduğunun farkına varan ve her şeye rağmen hedefine yürüyen azmin hikâyesidir.
Yazar'ın ilk kitabı olan Küçük Yerlerin Büyük İnsanları'nda Anadolu köylüsünün hala yaşamak zorunda olduğu zorluklar anlatılmaktadır. Yazar, kendi yaşadığı olayları bir çocuğun ruh halini anlatarak aktarmaktadır.


Küçük yerlerin büyük insanları, kendi azim ve gayretleri ile zirveyi her zaman zorlamıştır. Kimi gün ümitsizlik çıkmıştı karşılarına, bazen de aşılması güç engellerle karşılaşmışlardı. Ama bütün olumsuzluklara rağmen, ısrarla doğruluğuna inandıkları yollarına devam etmeyi başarmışlardı...

Köy hayatının bütün önemli olaylarının anlatıldığı hikâyeler, Konya'nın Sarayönü İlçesinde geçmektedir. Gerçek bir hayat hikâyesidir... Yakup Çak - 06.02.2013

,

2678

Yakup Çak Hakkında

Yakup Çak

1971 Karaman doğumluyum, ilkokulu kendi köyümde, ortaokulu da Karaman?da okudum, Lise?yi ise Konya Meram Ticaret lisesine gittim ama bitirmek nasip olmadı. Şu anda Konya da Özel bir ambalaj tesisinde çalışıyorum. Edebiyata olan düşkünlüğüm elimden kalemi bırakmama müsaade etmedi. Ve kendi imkânlarımla Sızak adında bir roman çıkardım. Halen şiir, hikâye, deneme ve roman alanında çalışmalara devam ediyorum.

Not: Fotoğraftaki şahıs kendisi değildir.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin