Mostar Dergisi 139. Sayı

Mostar Dergisi 139. Sayı

Mostar Dergisi 139. Sayı

12.09.2016 - Kitaphaber
Mostar Dergisi 139. Sayı

Mostar, okuruyla 139. kez buluşuyor. Eylül sayımızın kapak konusu “Büyük Türkiye Ümidi Ve Beklenen Türkiye”

MOSTAR EYLÜL 139. Sayı:

Türkiye'de hâlâ birçok ümitsiz genç "kapağı atmak" için ecnebi ülkeleri düşünüyorsa kendi değerimizi ve vatan müdafaasını bir kere daha düşünmek zorundayız demektir. Önce "aşağılık duygusu"nu atmalı, kendi kimliğimize dair ve kendi hayatımıza dair kıymetleri şuur katına çıkarmalıyız. Aksi takdirde Türk milletini yozlaştıran kötülükler ve "aşağılık duygusu" yok edici bir tesir gösterecektir. Şuur katına çıkarılacak Türk kimliğinin kodları ise tarihtedir. "Beklenen Türk" ve "Türk Ümidi" bahsettiğimiz bu tarihî rolü ifade eden kavramlardır.

Bu sayımızda Yaşar Demir ile Avrupa tarihini “Avrupalılık” ekseninde konuştuk: “Avrupalılık Ayrımcı Bir Anlayışı İfade Eder”

Mehmet Raşit Küçükkürtül: “Büyük Türkiye Ümidi Ve Beklenen Türkiye ”, Ali Muhsin Türkoğlu: “İstiklâl Gâzisi Ve 27 Mayıs Mağduru: Rüştü Erdelhun Paşa”, Ozan Bodur: “Siz Grebene’yi Bilir Misiniz?”, Yunus Emre Özsaray: “Tarihsiz Milletler, Talihsiz Milletlerdir”, Şule Beyaz: “Frambuazlı Ördek Yahnisi Yiyeceksen NLP Bileceksin”, Okay Tiryakioğlu: “Bağdat Ve Revan Fatihi IV. Murat Han”, Nazım Yılmaz: “Direnen Bakkalara Sahip Çıkalım”, Davut Bayraklı: “Tasavvuf Anadolu’nun Çimentosudur”, Ömer Faruk E.: “İçimizdeki Mankurtlar”, Mücahid İlker: “Medyanın ‘Ben Demiştim’ Adamları”, Sulhi Ceylan: “Umut Mücadelenin Çocuğudur”, Can Fırtına: “Unutma!”, Mehmet Erikli: “İstikbâl Topraktadır” Ömer Kara: “Bir Şehir Sanatı Olarak Roman”, Murat Koparan: “Anadolu İrfanının Bir Tezahürü: Halil Kantarcı”, Aydoğan K: “Batman’ı Öldürelim”, Arif Akbaş: “Kimin Tarihi, Neyin Tarihi?”, Süleyman Salih Şahin: “İki Dünyanın Tam Ortasında Adaleti Haykıran Ev Sahibi”, Eser Sazak: “Müminin Meşgul Olması Gereken Şeyler”, M. Fatih Çakır: “Bu Da Mı Asrîlik İcabı?” yazılarıyla Eylül sayımızdaki yerini aldı.

Kitaphaber - 12.09.2016

,

1903

Kitaphaber Hakkında

Kitaphaber

Yayınladığımız ajans haberlerini ve kitaphaber adına yaptığımız söyleşileri bu profilden sizlerle paylaşıyoruz.

Kitaphaber ismine kayıtlı 767 yazı bulunmaktadır.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin