Mostar Dergisi, Haziran 2014: Kişisel Gelişmeyin Ayıptır, Dergi, Dergihaber

Mostar Dergisi, Haziran 2014: Kişisel Gelişmeyin Ayıptır! yazısını ve Dergihaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsin

Mostar Dergisi, Haziran 2014: Kişisel Gelişmeyin Ayıptır!

04.06.2014 10:19 - Dergihaber
Mostar Dergisi, Haziran 2014: Kişisel Gelişmeyin Ayıptır!

Mostar olarak 112. sayımızda modern dünya algısının oluşturduğu simülasyon hayatın çağımız içinde insanlara itibar sahibi olabilmeleri, kıymet görebilmeleri ve vaat edilen konforlu hayatı yaşayabilmeleri için plastik kıymetler ürettiği gerçeğini sorguladık. Şahsiyetimizin omurgasını kişisel gelişim kitapları ya da gelişim için planlanan paket programlar yapılandıramaz. Böylece şunu rahatlıkla söyleyebiliriz: "Kişisel gelişmeyin ayıptır!" Yazı, Şahin Aslan imzasını taşıyor.

Bu sayımızda, Bosna'lı önemli yönetmenlerden biri olan Aida Begiç ile sanatı ve sinemasını konuştuk. Bu ilgi çekici söyleşiyi Emre Baştuğ gerçekleştirdi. Davut Bayraklı, Türkistan Hatıralarını yazmaya devam ediyor. Bu sayıda "Bu Çorba Gres Yağıyla Mı Yapılıyor?" yazısıyla sayfalar arasında yerini alıyor. Mihriban Eloğlu, "Metrobüs Tostu Olur Musun Harun?" Mümin Munis "Rus Yayılmacılığına Karşı Hâlidiyye Yolu: Şeyh Muhammed Diyâüddin (k.s)", Sulhi Ceylan "Özgür Ama Tutsak", Argun Cevher "Aranızda Kursa Gitmeyen Var Mı?" Emre Baştuğ, "Ölüm Çemberinde Bir Hayat" Beyaz Arif Akbaş "Sivrice Deniz Feneri Kütüphanesi", Ali Sözer "Ölüm Bize Ne Yakın, Bize Ne Uzak Ölüm!", İsmail Göktürk, "Anadolu'nun Romanı Yazıldı Mı?" Muharrem Yeşilyurt "Düşman Taklamakan Çölü'ndeki Kum Tanelerinden Çoktu" ve Bülent Ata "Rüya Yolcusu" isimli yazılarıyla sizlerle buluşuyor. Ayrıca Peride Nigâr ve Üstad Muharrem Cezbe, ilgiyle okunan yazılarına yenilerini eklemeyi sürdürüyor. Bu sayıda Peride Nigâr'ın "Halk Hapı Yutunca: İttihatçıların Oyunu!" yazısıyla, Üstad Muharrem Cezbe'nin "Yahya Kemal Niyçün Nobel Alamadı?" başlığını taşıyan yazısı okurlarını bekliyor.

Kitap, Öğrenci Günlüğü, Aktüel, İllüstrasyon, Senin Hikâyen ve Tezgâh okunmayı bekleyen diğer bölümler. Gündelik hayatın, sosyal konuların, genel kültürün ve mizahın geniş yer tuttuğu yazılar da zevkle okuyacağınız bir bölüm oluşturuyor. İyi okumalar.


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 04.06.2014 10:19 - Güncelleme Tarihi: 17.11.2021 11:20

,

2800

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini dergi@kitaphaber.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 669 yazı bulunmaktadır.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin