MOSTAR, Mayıs 2014, Sayı 111

MOSTAR, Mayıs 2014, Sayı 111

MOSTAR, Mayıs 2014, Sayı 111

05.05.2014 - Kitaphaber
MOSTAR, Mayıs 2014, Sayı 111

Mostar olarak 111. sayımızda modern şehirlerin çarpık âdetlerini üstünlük olarak pazarlayanların, yarım yamalak öğrendikleri lisânın, dünya konjonktürüne göre nasıl değiştiğini sorgulayıp diplomalı cehaletin getirdiği durumları sorguladık.

Bu sayımızda, Necip Fazıl üzerine Mehmet Kısakürek ile bir söyleşi gerçekleştirdik. Bu keyifli ve samimi sohbete okurlarımız da katılsın istedik. Bu söyleşi birçok açıdan özel...  Davut Bayraklı, Türkistan Hatıralarını yazmaya devam ediyor. Bu sayıda "Oda Arkadaşını Boşayamazsın" yazısıyla sayfalar arasında yer alıyor. Süleyman S. Şahin "Berlin Duvarı'nın Altından Çıkan Alman Sineması", Emre Baştuğ "Belçika'dan Bir İhtida Hikâyesi" yazısıyla, Mümin Munis "Rus Yayılmacılığına Karşı Hâlidiyye Yolu: Şeyh Ahmed Gümüşhanevî (k.s)", Sulhi Ceylan "Kendi Hapishanesinin Mahkûmu", Argun Cevher  "Sorun Sende Değil Sistemde!" Raşit Ulaş Çetinkaya "Üstada Bir Meçhul Mektup", Beyaz Arif Akbaş "Türk Edebiyatında Mevlid", Ali Sözer "Gençken Kul Olabilmek", Muharrem Yeşilyurt "25 Bin Kitap Okuyan İşportacı: Hilmi Oflaz" ve Bülent Ata "Kara Kuş" isimli yazılarıyla sizlerle buluşuyor. Ayırca Peride Nigâr ve Üstad Muharrem Cezbe, ilgiyle okunan yazılarına yenilerini eklemeyi sürdürüyor. Bu sayıda Peride Nigâr'ın "Bir vakit 'Sebillullah, sebil.' Diye gezenlerimiz nerede?" yazısıyla, Üstad Muharrem Cezbe'nin Necip Fazıl Bey Evladımı Tebcil ve Tazım" başlığını taşıyan yazısı okurlarını bekliyor.

Öğrenci Günlüğü, Sizin Fakülte, Markopaşa Üniversitesi, Aktüel, İllüstrasyon, Senin Hikâyen, Tezgâh okunmayı bekleyen diğer bölümler. Gündelik hayatın, sosyal konuların, genel kültürün ve mizahın geniş yer tuttuğu yazılar da zevkle okuyacağınız bir bölüm oluşturuyor. İyi okumalar.

Kitaphaber - 05.05.2014

,

1895

Kitaphaber Hakkında

Kitaphaber

Yayınladığımız ajans haberlerini ve kitaphaber adına yaptığımız söyleşileri bu profilden sizlerle paylaşıyoruz.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin