Okumak Ayrıcalıktır III, Dergi, Yeni Çıkanlar

Okumak Ayrıcalıktır III yazısını ve tüm Yeni Çıkanlar yazılarını Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

Okumak Ayrıcalıktır III

17.04.2013 12:18 - Yeni Çıkanlar
Okumak Ayrıcalıktır III

Şimdilik internet üzerinden yayın hayatına başlayan Okumak Ayrıcalıktır'ın üçüncü sayısı Nisan ayında okurlarıyla buluştu. Genel itibariyle genç yazarları çatısı altına alan e-dergi önemli isimleri de bünyesinde bulunduruyor.

Geniş yelpazesiyle her türde ürünün bulunduğu dergi bu ay da seçkin yazı ve şiirlere yer vermiş. İşte bu ayın yazarları ve dergiye yansımaları... Şiirleriyle; Ruhi Konak, Çetin Alpagut, Müştehir Karakaya, Çağan Sefa, Firdevs Kapusızoğlu, Fatma Nur Kuloğlu, Rukiye Bayır, Oğuz Bal, Kazım Baran Yılmaz, Hünkâr Karaca, Adnan Sayım, Betül Aydın, Canan Al, Ceyhun Konak, Sıdık Bayır, Şeyma Kılınç, Muhammet Karaca ruh dünyasına sesleniyor şiirseverlerin.

Denemeleriyle; Cihat Faruk Sevindik, Mehmet Gül, Ali Arslan okuyucusuna sesleniyor.

Öyküleriyle; Fatih Çodur, Aycan Altın, Afşar Çelik, Cemil Aydın yer alıyor.

Kitap tanıtım ve yorumlarıyla Cansu Demirci ve Ferahfeza Turhan okuduklarını yazdıklarıyla paylaşıyor.

Ruhi Konak, "Nusret Çolpan Minyatürlerinde Gelenek Ve Biçim İlişkisi" adlı yazısını ve ardından "Yalnızlar kavuşamaz..." dediği "Kırmızı" adlı şiiriyle dikkat çekiyor. Öte yandan "Yılbaşı" adlı şiiriyle Çetin Alpagut "kolay cümlelerde adı geçen insanlık umrundan uzak duruyor erişmiş yaşının" diyerek okurun dimağında yer ediyor. Fatih Çodur "Nefes almak, bu boşluk içimdeyken çok güç..." dediği öyküsüyle biraz olsun nefes aldırıyor belki de... Portekiz Mektupları'nı ele alan Cansu Demirci ise Rahibe Mariane'nın hislerini, çektiği acıları yorumluyor.

Ve Adnan Sayım'ın iddialı yazısı..'' Cami Duvarına İşerken Tövbe Üstüne Tövbe Eden Günümüz Muhafazakâr(!) Türk Şiiri Üzerine''

Bunlar Okumak Ayrıcalıktır'ın yalnızca küçük bir kısmı. İçine girince siz de okumanın ayrıcalığına varacaksınız.


Yazar: Yeni Çıkanlar - Yayın Tarihi: 17.04.2013 12:18 - Güncelleme Tarihi: 19.11.2021 15:51

,

2874

Yeni Çıkanlar Hakkında

Yeni Çıkanlar

Yeni Çıkan kitaplar ve dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Yeni Çıkanlar ismine kayıtlı 859 yazı bulunmaktadır.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin