Propaganda Yayınlarından Basın Açıklaması: Tutsak Yazarlarımız

Propaganda Yayınlarından Basın Açıklaması: Tutsak Yazarlarımız

Propaganda Yayınlarından Basın Açıklaması: Tutsak Yazarlarımız

15.04.2014 - Alıntı
Propaganda Yayınlarından Basın Açıklaması: Tutsak Yazarlarımız

Sevgili okurlarımız, destekçilerimiz, takipçilerimiz;

Malum olduğu üzere yazarlarımızdan Sevan Nişanyan haksız bir şekilde, Osman Evcan da haklı bir şekilde cezaevindedir - apayrı gerekçeler ve siyasi nedenlerle. Fakat, her ikisi de ekseri kötü muamaleye, keyfi uygulamaya maruz kalmaktadır, zulüm görmektedir. Osman sık sık açlık grevi yapmak zorunda kalmaktadır.

Örneğin, Nişanyan, geçtiğimiz haftalarda çıkardığımız son kitabı Ağır Kitap'ta değindiği gibi, kendisine uygulanan baskının sonuçlarını 2011 yılında şu şekilde öngörmüş:

"Büyük olasılıkla yıkım olmayacak. Ya da tepkiyi ölçmek için ufak bir iş (mesela bir cumba yıkmak gibi) yapıp bekleyecekler. Fakat eninde sonunda beni tutuklayacaklarını, ya da tutuklarmış gibi yapıp kaçmamı bekleyeceklerini sanıyorum. Sonuçta 18 tane dava var ve hepsinden mahkûmiyet çıksa (ki çıkıyor) 40 küsur yıl eder. Kamuoyu desteğinden başka bir dayanağım da yok."

Propaganda Yayınları olarak, yazarlarımıza mesajlarınızı iletiyoruz. Bunun için bir sayfa hazırladık:

http://www.propagandayayinlari.net/sevanveosman.html

Okurlarımızdan, destekçilerimizden ve takipçilerimizden bu meselelere dair kamuoyu yaratmada, yazarlarımızın sudan ucuz eserlerinin okunurluğunu arttırmada yardım istiyoruz. Bu emaille sizleri rahatsız etmemizin nedeni de budur. Gerek sosyal medyada, gerekse erişiminizin olduğu platformlarda bu meselelerin gündeme getirilmesinde desteğiniz elzemdir.

İyi okumalar, destekleriniz için şimdiden teşekkürler!

Can Başkent
propagandaYayınları

www.propagandayayinlar.net
www.propagandayayinlari.org

iletisim@propagandayayinlari.net
www.twitter.com/PropagandaY

Alıntı - 15.04.2014

,

1720

Alıntı Hakkında

Alıntı
Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin