Şarkılar Seni Söyler - Ö. Tuğrul İnançer, Ahmet Özhan

Şarkılar Seni Söyler - Ö. Tuğrul İnançer, Ahmet Özhan

Şarkılar Seni Söyler - Ö. Tuğrul İnançer, Ahmet Özhan

06.02.2011 - Ayşenur Aydınlı
Şarkılar Seni Söyler - Ö. Tuğrul İnançer, Ahmet Özhan

Sûfî kitabın tasavvuf sohbetleri dizisindeki eserlerinden biri. Ömer Tuğrul İnançer ve Ahmet Özhan’ın sohbetlerinden derlenmiş olan bu eser, okuyucuyu şarkılar âleminde bilinmeyen derinliklere ulaştırıyor.

Sana o kadar yakınım ki, beni Sen sandım." diyerek söze başlıyorlar.

Tasavvufî bakış açısıyla mûsiki perdesi aralanıyor. Gerçek aşkın tadına varan okuyucu, sıradanlaşmış hayatın ötesinde bir yolculuğa çıkıyor.

Bölüm bölüm olan kitabın her bölümünde farklı güfteler sunuluyor. Güftelerle birlikte bestekârların da zikredildiği bu eserde, gerek bestekâlar gerek güfteler hakkında bilinmeyeler açıklığa kavuşturuluyor.

“Şarkılar Seni Söyler" ile esasında kâinattaki herşeyin olduğu gibi şarkıların da bir tek varlığı işâret ettiğinin farkına varıyor okuyucu.

“Sevmek mi güzel, sevilmek mi güzel!" sorusuna yanıt bulan okuyucu, gerçek aşkın güzellikleriyle buluşturuluyor. Uçsuz bucaksız bir ummanda rehber misâli olan bu kitap, gönüllerde yer buluyor.

İsmail Dede Efendi,Vecdi Bingöl, Seyyid Nesîmî, Hacı Gişî, Erkan Güyer, Yunus Emre, Bedîi Ziya, Şeyh Gâlib, Hasan Ali Yücel ve daha birçok isimden güfteleri içermekte eser.

Şarkıların dilinden okuyucuya ulaşılırken, farklı âlemlere nüfûz ediliyor. Her gönülde yer bulan eser, tüm okuyucuların sıkılmadan okuyabileceği müthiş bir eser.

Ayşenur Aydınlı - 06.02.2011

,

3340

Ayşenur Aydınlı Hakkında

Ayşenur Aydınlı

Hakkında yapılan google araması boş dönen gizemli insan. Lakin kitaplar hakkında çok şey söylüyor...

 

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin