Sessiz ya da rüzgarlı kıyılardan sana seslendik kör kuy, Dergi, Dergihaber

Sessiz ya da rüzgarlı kıyılardan sana seslendik kör kuyu yazısını ve Dergihaber yazılarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilir

Sessiz ya da rüzgarlı kıyılardan sana seslendik kör kuyu

22.10.2012 08:40 - Dergihaber
Sessiz ya da rüzgarlı kıyılardan sana seslendik kör kuyu

Kuyudaki Koro Edebiyat dergisinin dördüncü sayısı yayınlandı. Bünyamin K. Harun Balcı ve Hasan Yasin Altıner yönetiminde yayınlanan derginin görsel yönüyle öne çıktığı görülüyor.

Fotoğraf ve resimlere bolca yer verilen dergide söyleşi, dosya, polemik yazılar gibi konuların yer almadığını görüyoruz. Genel olarak şiir, öykü, deneme, çeviri yazılar yer almakta. İlk sayıda "Cam Kenarı" başlığı altında sürdürülen deneme yazılarında bu sayıda Cenk Işıldaklı, Pelin Yılmaz, Kerem Alihan, Kübra Duygal, Beşir Tütüncü yer alıyor.

Kuyudaki Koro dergisinin bu ayki öykücüleri ise Zeynep Altınyepe, Elif Pnar, Oktay Orhun, Engin Elman.

Ömer Yalçınova, öykücü "Edgar Keret hakkında birkaç not" başlığıyla sanatçı için genel bir değini yapmış.

Sibel Atasoy, Melih Tuğtağ, Davut Bayraklı, Sevil Kuzu'nun yazılarının yer aldığı derginin şairleri ise Ersun Çıplak, Bünyamin K., Soner Sancaktepe, Melih Tuğtağ, Hayrullah Safa, Betül Yegül, H.Yasin Altıner, Harun Balcı, Bilal Can ve Meryem N. Yavuz.


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 22.10.2012 08:40 - Güncelleme Tarihi: 20.11.2021 17:50

,

2436

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini dergi@kitaphaber.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 680 yazı bulunmaktadır.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin