Şiire Bir Şarjör Katkımız Olsun!, Yeni Çıkanlar, Yeni Çıkanlar

Şiire Bir Şarjör Katkımız Olsun! yazısını ve tüm Yeni Çıkanlar yazılarını Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

Şiire Bir Şarjör Katkımız Olsun!

11.09.2016 12:00 - Yeni Çıkanlar
Şiire Bir Şarjör Katkımız Olsun!

Namlusuz, çayı şekersiz içen ve sigara kullanmayan birini hedefe koyarak başlıyor. Şiirlerin sahibi İbrahim Argun hakkında pek fazla bir bilgi yok internet ortamında. Argun, 26 yaşında üstelik bir çocuk babası yani sorumlu olduğu şeyler var. Kitabın hemen ilk sayfasında 6 defa yargılandığı yazıyor. Argun tabiri yerindeyse bitirim bir tip değil, kavgacı, kızgın fakat bitirim değil. İki kez ceza evine alınmış olmasıyla da biraz kulağı kesik bir tip. Fotoğraflardan pek hoşlanmıyor. Arasanız da bulamazsınız fotoğrafını üstelik kimliğindeki fotoğrafı bile solgun renkte. Kitabın kapağında eski bir ford transit ve üzerinde “Çürüdüm ama..” yazısı; hangimiz çürümedik ki? Sevdaların, yaşanmışlıkların, çilelerin, annelerin ve evlatlarının kavgaları, İbrahim Argun’un kaleminden tekrar soluk alıyor 70 gramlık kağıtlarda. Çarpık kentleşmeleri çarkların kırık dişlilerini sıkça dizelerinde işleyen Argun’un yanında ‘sıra dışı bir başkaldırı’ üst başlığı ile yayıncısı manşete taşıyor birden.

Kitap Kulübü Yayınları’ndan çıkan Namlusuz’un özelliklerinden biri dört duvarı görmüş şiirlerden oluşması, adaletin hayal olduğu akşamlarda, bitmeye yakın tükenmez kalemlerle kimi zaman bir gazetenin arka sayfalarına karalanarak kimi zaman koğuş ranzalarına ya da duvarlarına yazılmış dizelerin bir araya gelmesiyle hayat buluyor. Yayınevi ilk eserinin şiir olmasıyla birlikte iddialı bir şekilde “Şiire bir şarjör katkımız olsun” diye ifade ediyor Namlusuz’u. Ve bir güzel yanı da kitap ile birlikte okuyucuya iletilen 1993 Malcolm X kartpostalı, Namlusuz’un arka kapağında ise “Savaşa değil bahise koşan atların talihsizliği kadar sevdam..” dizeleri yer alıyor. 64 sayfadan oluşan Namlusuz’un satış fiyatı sadece 8 TL


Yazar: Yeni Çıkanlar - Yayın Tarihi: 11.09.2016 12:00 - Güncelleme Tarihi: 17.11.2021 01:23

,

2326

Yeni Çıkanlar Hakkında

Yeni Çıkanlar

Yeni Çıkan kitaplar ve dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Yeni Çıkanlar ismine kayıtlı 859 yazı bulunmaktadır.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin