Şiire Bir Şarjör Katkımız Olsun!

Şiire Bir Şarjör Katkımız Olsun!

Şiire Bir Şarjör Katkımız Olsun!

11.09.2016 - Misafir Köşesi
Şiire Bir Şarjör Katkımız Olsun!

Namlusuz, çayı şekersiz içen ve sigara kullanmayan birini hedefe koyarak başlıyor. Şiirlerin sahibi İbrahim Argun hakkında pek fazla bir bilgi yok internet ortamında. Argun, 26 yaşında üstelik bir çocuk babası yani sorumlu olduğu şeyler var. Kitabın hemen ilk sayfasında 6 defa yargılandığı yazıyor. Argun tabiri yerindeyse bitirim bir tip değil, kavgacı, kızgın fakat bitirim değil. İki kez ceza evine alınmış olmasıyla da biraz kulağı kesik bir tip. Fotoğraflardan pek hoşlanmıyor. Arasanız da bulamazsınız fotoğrafını üstelik kimliğindeki fotoğrafı bile solgun renkte. Kitabın kapağında eski bir ford transit ve üzerinde “Çürüdüm ama..” yazısı; hangimiz çürümedik ki? Sevdaların, yaşanmışlıkların, çilelerin, annelerin ve evlatlarının kavgaları, İbrahim Argun’un kaleminden tekrar soluk alıyor 70 gramlık kağıtlarda. Çarpık kentleşmeleri çarkların kırık dişlilerini sıkça dizelerinde işleyen Argun’un yanında ‘sıra dışı bir başkaldırı’ üst başlığı ile yayıncısı manşete taşıyor birden.

Kitap Kulübü Yayınları’ndan çıkan Namlusuz’un özelliklerinden biri dört duvarı görmüş şiirlerden oluşması, adaletin hayal olduğu akşamlarda, bitmeye yakın tükenmez kalemlerle kimi zaman bir gazetenin arka sayfalarına karalanarak kimi zaman koğuş ranzalarına ya da duvarlarına yazılmış dizelerin bir araya gelmesiyle hayat buluyor. Yayınevi ilk eserinin şiir olmasıyla birlikte iddialı bir şekilde “Şiire bir şarjör katkımız olsun” diye ifade ediyor Namlusuz’u. Ve bir güzel yanı da kitap ile birlikte okuyucuya iletilen 1993 Malcolm X kartpostalı, Namlusuz’un arka kapağında ise “Savaşa değil bahise koşan atların talihsizliği kadar sevdam..” dizeleri yer alıyor. 64 sayfadan oluşan Namlusuz’un satış fiyatı sadece 8 TL

Misafir Köşesi - 11.09.2016

,

1959

Misafir Köşesi Hakkında

Misafir Köşesi

2010-2017 yılları arasında destek vermiş arkadaşlarımızın yazıları... İlaveten alıntı olmadan ya da talepleri üzerine daha önce yayınlanan yazıları misafir ettiğimiz kalemlerin yazılarını bu profilde paylaşmaktayız.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin