Temmuz Dergisi'nin Temmuz 2018 Sayısı Yayınlandı

Temmuz Dergisi'nin Temmuz 2018 Sayısı Yayınlandı

Temmuz Dergisi'nin Temmuz 2018 Sayısı Yayınlandı

10.07.2018 - Kitaphaber
Temmuz Dergisi'nin Temmuz 2018 Sayısı Yayınlandı

24. sayısıyla ikinci yılını dolduran aylık dergi Temmuz kapağa çekilen “Ve hiç kimse bilmiyordu / Yüreklerden kaçan o hüzünlü güvercinin / Adının inanç olduğunu” sözleri ile bizleri selamlıyor.

Hasan Aycın’ın bir çizgisi ile sayfalarını aralayan derginin Temmuz sayısına şiirleriyle: Füruğ Ferruhzad, Tunay Özer, İmdat Akkoyun, Mehmet Gemci, Umut Cemal, Kevser Evsen, Ahmet Tepe, Mahmud Derviş, Necati Atilla Soykan, Mehmet Akif Şahin, Halil Maraş, Muhammed Korkmaz, Osman Sevim, Osman Hasdemir, Selim Cahit; öyküleriyle Erdoğan Aydoğan, Deniz Burak, Davut Güner, Serkan Akın, Merve Can, Sefa Toprak, Sait Altın, Zeynep Kahraman Füzün, Sadullah Taşçı katkıda bulunmuş.

Gökhan Ergöçün ve Necmi Küçük yazılarıyla Fuat Sezgin'in yaşam hikâyesine ve bilime verdiği öneme dikkat çekerken yazılara Necmettin Asma’nın çizdiği Fuat Sezgin portresi eşlik ediyor. Aynı şekilde Mustafa Yılmaz da Alâeddin Özdenören'in hayatına ve edebi duruşuna temas ediyor.

Kitap değinilerinde Ali Emre Ekin Yayınlarından tercüme olarak yayınlanmış olan "Ömer Muhtar, Libya’nın İşgali ve Direniş" kitabına değiniyor. (Kitabın kaynak metninin İtalyancadan İngilizceye Tercüme olarak 1986 yılında yayınlanmış olan "Omar Al-Mukhtar: Italian Reconquest of Libya" kitabı olma ihtimali var. Editör) Erkam Kuşçu ise Süleyman Ceran'ın sinema değerlendirmelerinin yer aldığı Seyir Günlüğü kitabına değiniyor. Mehmet Âkif Öztürk ise Robert Seethaler’in Tütüncü Çırağı isimli romanını değerlendiriyor.

Dergiye katkı veren diğer isimler ise İsmail Söylemez, Mustafa Bostan, Ercan Ata, Mehmet Mortaş, Sinan Ön. Kemal Kurak

Kitaphaber - 10.07.2018

,

2056

Kitaphaber Hakkında

Kitaphaber

Yayınladığımız ajans haberlerini ve kitaphaber adına yaptığımız söyleşileri bu profilden sizlerle paylaşıyoruz.

Kitaphaber ismine kayıtlı 767 yazı bulunmaktadır.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin