Türkler Filistin'e Gelirse

Türkler Filistin'e Gelirse

Türkler Filistin'e Gelirse

08.08.2012 - Ferhat Özbadem
Türkler Filistin'e Gelirse
"Türkler Filistin'e Gelirse" Filistin cephesinin oluşumu, oluşum esnasındaki sorunlar, bölgede bulunan farklı halkların bu cepheden etkilenmesini konu alıyor.

1900'lü yıllar. Yer Filistin cephesi. Hatıratı yazan kişi bir Yahudi. Yahudi bakış açısı ile Filistin cephesini değerlendiriliyor.

O dönem mevcut olan askeri ve sosyal işleyiş ile ilgili değerlendirmeler ağırlıkta olan bu çalışma ile Filistin cephesinde kullanılan askeri başlıkların adının "Enveriye" olduğunu öğreniyoruz.

Sinema ve diğer medya kuruluşları aracılığı ile yıllardır oluşturmaya çalıştıkları Yahudi algısı ile ilgili olarak propaganda yapan bir kitap. Filistin tarihi hakkında bilgisi olan insanların inanacağı ya da önemseyeceği bir çalışma değil.

Hemen her vesile ile Araplara ve o dönem etkin olan Türk yönetimi üzerinden Müslümanlara hakaretler içeren bir kitap.

Hatıra yazan kişinin olayları kendi zaviyesinden taraflı olarak yansıtması doğaldır. Fakat bunu yapan bir Yahudi olduğunda işi dini ve siyasi bir propaganda malzemesi olarak çok iyi kullanıyor. Bu noktada elimizdeki kitabın akademik bir kitap, hatırat veya fikir kitabı olduğunu söyleyemeyiz. Türkler Filistin'e Gelirse, düpedüz bir propaganda kitabı.

Eser bir çok eksikliğine rağmen Filistin'e farklı açılardan ve Yahudi bakış açısıyla bakmak isteyenler için incelenebilecek kitaplardan.

Türkler Filistin'e Gelirse
Alexander Aaranson
Altınbilek Yayınları
Ferhat Özbadem - 08.08.2012

,

3265

Ferhat Özbadem Hakkında

Ferhat Özbadem

1979 yılında Adıyaman?da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Adıyaman'da bitirdi. Gül Eğitim Yardımlaşma Dayanışma İlmi Araştırmalar ve İnsan Hakları Derneği kurucu üyesidir. Özgün İrade, Vuslat, AbıHayat ve Yolcu dergisinde şiir ve makaleleri yayınlanan yazar evli üç çocuk babasıdır.

zeynepder.org, haberdurus.com, gulder.info, dunyabizim.com, kitaphaber.com.tr web sayfalarında belli periyotlar ile yazı yazmaktadır.

Yayınlanmış Eserleri:

  • Ebrulim
  • Kur'an'ın Gölgesinde Hz. Muhammed
  • Cennetin Yolu
  • Kur'an'ı Nasıl Okumalı
  • 40 Esas 40 Düstur
Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin