TÜYAP 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Kapılarını Açıyo

TÜYAP 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Kapılarını Açıyor

TÜYAP 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Kapılarını Açıyor

06.11.2015 - Kitaphaber
TÜYAP  34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Kapılarını Açıyor

Fuar Etkinlik Programı

Bu yılın onur konuğu olarak Romanya'nın olacağı kitap fuarı bir çok etkinlikleriyle okurlara, kitapseverlere, yayınevlerine kapılarını açıyor.

Bu yıl teması “Mizah: Hayata Gülümseyerek Bakmak”, Onur Çizeri ise Sayın Tan Oral olan 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’na 750 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılırken, fuar süresince paneller, söyleşiler, çocuk etkinlikleri gibi 300 kültür etkinliği düzenlenecek. Etkinlikler ve imza günlerinde yurt içinden ve yurt dışından yüzlerce yazar, okurlarıyla buluşma fırsatı yakalayacak.

İstanbul Kitap Fuarı Uluslararası Konukları da Ağırlıyor

İstanbul Kitap Fuarı’nın bu yılki Onur Konuğu Romanya, fuarın ilk 4 günü (7-10 Kasım) açık olacak Uluslararası Salon kapsamında Romanya ülke standında Matei Visniec, Dumitru Tepeneag, Mircea Dinescu, Dan Lungu, Oana Ispir, Octavian Soviany, Carmen Muşat, Daniel Cristea-Enache, Florin Bican, Florin Irimia gibi çok değerli yazarların da olduğu bir programla fuar ziyaretçileriyle buluşacak.

Birçok eseri New York Times çok satanlar listesinde yer alan ve Türkiye’de de geniş bir okuyucu kitlesine sahip olan Sarah Jio, İstanbul Kitap Fuarı’nda Pena Yayınları’nın konuğu olarak okurlarıyla buluşacak.

İstanbul Kitap Fuarı, Romanyalı yazarların ve Sarah Jio’nun yanı sıra yurt dışından Vassilis Papatheodorou, Yannis Kalpouzos, Manuel Vilas, Kirsten Reinhardt, José Mujica, Andrés Danza, Ernesto Tulbovitz, Ion Barbu gibi değerli uluslararası konukları da ağırlayacak.

Kitap Fuarını Takip Edin

Bugünden itibaren yayınlanacak imza günleri ve etkinlik programına www.istanbulkitapfuari.com sitesinden ve sosyal medya hesapları üzerinden ulaşılabilir. Kitap fuarıyla ilgili en güncel haberleri, konuk yazarları, katılımcı yayınevlerini, imza günleri ve etkinlik programıyla ilgili her türlü güncel haberi www.facebook.com/istanbulkitapfuari, www.twitter.com/kitapfuari ve www.instagram/kitapfuari üzerinden de takip edebilirsiniz.

Ziyaret Saatleri

Öğrenci, öğretmen ve emeklilere girişin ücretsiz olduğu 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, hafta içi 10.00-19.00 saatleri arasında, hafta sonu ise 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek; fuarın son günü olan 16 Kasım Pazar akşamı ise 19.00’da sona erecektir.

34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından düzenlenen ARTIST 2015 / 25. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı ile eş zamanlı düzenlenecektir.

 

7 KASIM CUMARTESİ

12.00-13.00
34. Uluslararası İstanbul Kitap ve 25. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarları Açılış Töreni
Yer: Karadeniz Salonu

 

7 KASIM CUMARTESİ
ONUR KONUĞU ROMANYA (1. HOL/ROMANYA STANDI)

13.30-14.00 
Onur Konuğu Romanya Açılış Töreni

14.00-15.00
Söyleşi: “Mircea Dinescu ile Şiirsel ve Gastronomik Saatler” 
Müzik Dinleti: Marius Mihalache
Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı

15.00-16.00
Kitap Tanıtımı: “Dan Lungu ile “Komünist Bir Kocakarıyım”
Moderator: Daniel Cristea-Enache
Çevirmen: Alina Gerez
Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı

16.00-17.00
Söyleşi: “Edebiyat ve Gerçeklik”
Konuşmacılar: Vasile Ernu, Dan Lungu, Gabriela Adameşteanu, Oya Baydar
Moderator: Daniel Cristea-Enache
Çevirmen: Alina Gerez
Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı

17.00-18.00
Söyleşi: “Modern Romanya Şiiri” 
Konuşmacılar: Radu Vancu, O. Soviany, Matei Vişniec
Moderator: Daniel Cristea-Enache
Çevirmen: Sunia Acmambet
Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı

18.00-19.00
Kitap/Albüm Tanıtımı: “İmajlar ve Belgeler” Bir Yazarın Koleksiyonundan 70 Yıllık Sanayi Görünümü & Mavrocordat’lar (1710-1785) Claudiu Victor Turcitu
Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı

7 KASIM CUMARTESİ
AKDENİZ SALONU

14.00-15.00
Seminer: Çin-Türk Bilim Kurgu ve Popüler Bilim Yayıncılığı Semineri
Not: Katılım yayıncılara açıktır                                                             

15.10-16.00 
Söyleşi: Çin-Türk Bilim Kurgu Yazarları Buluşması
Katılımcılar: Barış Mustecaplıoglu, Liu Cixin
Düzenleyen: Hunan Science & Technology Press;
                      Tsinghua University Press;
                      Zhejiang University Press Co.,Ltd.
                       İthaki Yayınları-Kalem Ajans

Not: Katılım ziyaretçilere açıktır
                        
 16:15-17:35
Seminer: Çin-Türk Çocuk Yayıncılığı ve Telif Alışverişi Semineri
Çin Halk Cumhuriyeti’nden Katılımcılar: China Children's Press & Publication Group, People's Education Press Ltd.; Juvenile & Children’s Publishing House, Shanghai Century Publishing Co., Ltd.;
China Educational Publications Imp. and Exp. Corp     
                                                                   
Türkiye’den Katılımcılar:                                                                         SEV (Redhouse) Yayıncılık ;
Doğan Egmont Yayıncılık
Kelime Yayınları
Timaş Yayınları
Not: Katılım yayıncılara açıktır

7 KASIM CUMARTESİ
INTEREXPO SALONU

14.00-15.00
Söyleşi: “Sarah Jio’nun Gözünden Türkiye”
Konuşmacı: Sarah Jio
Düzenleyen: Pena Yayınları

15.15-16.15
Söyleşi: “Kalbin Anahtarı”
Konuşmacı: Aşkım Kapışmak
Düzenleyen: İnkılap Kitabevi

16.30-17.30
Söyleşi: “Yavuz Sultan Selim”
Konuşmacı: Mustafa Armağan
Düzenleyen: Timaş Yayınları

19.00-20.00
Panel: “Rüştü Onur ve Döneminden kalan Şiirin Yansımaları"
Yöneten: Halil İbrahim Özcan
Konuşmacılar: İbrahim Tığ, Oğuz Özdem, Zeynep Aliye
Düzenleyen: PEN Türkiye Merkezi

 

7 KASIM CUMARTESİ
MARMARA SALONU

14.00-15.30
ÖDÜL TÖRENİ: “Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği Ödül Töreni”
Düzenleyen: Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği (ÇGYD)

15.45-16.45
ÖDÜL TÖRENİ: “Everest Yayınları İlk Roman Yarışması Ödül Töreni”
Düzenleyen: Everest Yayınları

  1. 00-18.15
    ÖDÜL TÖRENİ: “2015 Yılı- Metin Altıok Ödülleri Töreni”
    Düzenleyen: Kırmızıkedi Yayınları

18.30-19.30
Panel: “Oktay Akbal “
Yöneten: Hikmet Altınkaynak
Konuşmacılar: M. Sadık Aslankara, Birsen Ferahlı, Yüksel Pazarkaya, Ayşe Sarısayın
Düzenleyen: TÜYAP

 

7 KASIM CUMARTESİ
KARADENİZ SALONU

12.00-13.00
34. Uluslararası İstanbul Kitap ve 25. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarları Açılış Töreni

14.00-15.15
Aziz Nesin 100 Yaşında Etkinlikleri
Panel: “Aziz Nesin, Karikatür ve Mizah”
Yöneten: Turgut Çeviker
Konuşmacılar: Semih Poroy, Tan Oral, Erkal Yavi
Düzenleyen: Aziz Nesin Vakfı ve Yayınları-TÜYAP

15.30-16.30
ÖDÜL TÖRENİ: “2015 TUDEM Edebiyat Ödülleri-Roman Yarışması Ödül Töreni”
Düzenleyen: TUDEM

16.45-17.45
Söyleşi: “Vedat Türkali’nin Edebiyatı ve Yeni Romanlarımız”
Konuşmacılar: Vedat Türkali, Ömer Türkeş, Nihan Kaya, Doğuş Sarpkaya
Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları

18.00-19.30
Panel: “Seçim Sonuçları ve Türkiye’nin Geleceği”
Yöneten: Ercan Karakaş
Konuşmacılar: İlhan Cihaner, Burak Cop
Düzenleyen: SODEV (Sosyal Demokrasi Vakfı)

 

7 KASIM CUMARTESİ
HEYBELİADA SALONU

14.00-15.00
Söyleşi: “Tabiat Dörtlemesi Roman’ı TOPRAK’ı Okuyor”
Konuşmacı: Buket Uzuner
Düzenleyen: Everest Yayınları

15.15-16.15
Söyleşi: “Dramaturjiden Sahnelemeye: Lena, Leyla ve Ötekiler”
Konuşmacılar: Zehra İpşiroğlu, Ayla Algan, Cihan Bıkmaz
Düzenleyen: Habitus Kitap

16.30-17.30
Aziz Nesin 100 Yaşında Etkinlikleri
Panel: “Çağdaş Bir Aydın Olarak Aziz Nesin”
Konuşmacı: Zeynep Oral
Düzenleyen: Aziz Nesin Vakfı ve Yayınları-TÜYAP

17.45-18.45
Aziz Nesin 100 Yaşında Etkinlikleri
Panel: “Edebiyatımızın Bir İkon Kişiliği: Aziz Nesin”
Yöneten: Turgay Fişekçi
Konuşmacılar: Feridun Andaç, Doğan Hızlan, Yüksel Pazarkaya
Düzenleyen: Aziz Nesin Vakfı ve Yayınları-TÜYAP

19.00-20.00
Panel: “Sol Gelenek ve Düşünsel Temeller”
Konuşmacılar: Melih Pekdemir, Şeyhmus Diken, Engin Sustan, Enis Rıza, Masis Kürkçügil, Güçlü Ateşoğlu
Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları

 

7 KASIM CUMARTESİ
BÜYÜKADA SALONU

14.00-15.00
Söyleşi: “Zamanı Kuran Kadınlar”
Konuşmacı: Sibel Eraslan
Düzenleyen: Timaş Yayınları

15.15-16.15
Söyleşi: “Akıllı İnsanlar Neden Yanlış Kararlar Verir?”
Konuşmacı: Acar Baltaş
Düzenleyen: Remzi Kitabevi

16.30-17.30
Söyleşi ve Dinleti: Yeniden Yaratılmanın Coşkusuyla-Ataol Behramoğlu Nihat Behram Mektupları”
Katılımcı Şairler: Ataol Behramoğlu, Onur Behramoğlu
Düzenleyen: Tekin Yayınevi

17.45-18.45

Söyleşi: “Okuma Kültürü Paydaşları ile Buluşuyor”

Konuşmacılar: Muammer Yıldız, Metin Celal, Fatih Erdoğan, Aydın İleri

Düzenleyen: Türk Kütüphaneciler Derneği

 

7 KASIM CUMARTESİ
KINALIADA SALONU

14.00-15.00
Söyleşi: “Metin Altıok’un Yeni Kitabı Üzerine”
Konuşmacı:  Zeynep Altıok Akatlı
Düzenleyen: Kırmızı Kedi Kitap

15.15-16.15
Söyleşi: “Moda”
Konuşmacı: Deniz Kavukçuoğlu
Düzenleyen: Can Yayınları

16.30-17.30
Söyleşi: “Küller ve Kemikler: Ahmet Uluçay Sineması”
Konuşmacılar: İdris Uluçay, Murat Pay, Sinan Sertel
Düzenleyen: Küre Yayınları

17.45-18.45
Söyleşi: “Romanya’dan Türkiye’ye MİZAH”
Konuşmacılar: Ion Barbu, Tan Oral
Düzenleyen: TÜYAP

 

8 KASIM PAZAR
ONUR KONUĞU ROMANYA (1. HOL/ROMANYA STANDI)

13.00-14.00
Kitap Tanıtımı: “Florin Irimia ve Hakan Akdoğan ile Karanlık Bir Pencere”
Moderator: Daniel Cristea-Enache
Çevirmen: Sunia Acmambet
Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı

14.00-15.00
Söyleşi: “Paris’te İki Romanyalı: Matei Vişniec ve Dimitru Tepeneag
Moderator: Daniel Cristea-Enache
Çevirmen: Sunia Acmambet
Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı

 

8 KASIM PAZAR
INTEREXPO SALONU

12.00-12.45
Söyleşi: “Huyu, Suyu Güzel Çocuk”
Konuşmacı: Mehtap Kayaoğlu
Düzenleyen: Nesil Yayınları

13.30-14.10
Söyleşi: “Türklerin Tarihi”  
Konuşmacı: İlber Ortaylı
Düzenleyen: Timaş Yayınları

14.15-15.15
Söyleşi: “Damdan Düşen Psikolog”
Konuşmacılar: Canan Dila, Doğan Cüceloğlu
Düzenleyen: Remzi Kitabevi

15.30-16.30
Söyleşi: “Otizimli Çocuklar ve Farkındalık Bağlamında 8. Renk”
Konuşmacılar: Haluk Kalyoncu, Ceyda Pırıl Köstem
Düzenleyen: Bence Kitap

16.45-17.45
Panel: “19. Yüzyıl Orta Avrupasında Toplum, Siyaset ve Sanat”
Konuşmacılar: Şevket Pamuk, Taner Timur, Oktar Türel
Düzenleyen: Yordam Kitap

18.00-19.15
Söyleşi: “Ehl-i Beyt Duaları”
Konuşmacı: Mustafa Yılmaz
Düzenleyen: Kaynak Kültür Yayın Grubu

 

8 KASIM PAZAR
MARMARA SALONU

12.00-12.45
Söyleşi: “Kerbela’dan Kardeşliği Okumak”
Konuşmacı: Ahmet Turgut
Düzenleyen: Kapı Yayınları

13.00-14.00
Söyleşi: “Edebiyat ve Dil ile Savaşa Direnmek”
Konuşmacılar: Karin Karakaşlı, Ahmet Tulgar, Seray Şahiner
Düzenleyen: Can Yayınları

14.15-15.15
Söyleşi: “Milli İrade”
Konuşmacı: Banu Avar
Düzenleyen: Remzi Kitabevi

15.30-16.30
Söyleşi: “Gitme Zamanı”
Konuşmacı: Aret Vartanyan
Düzenleyen: Destek Yayınları

16.45-17.45
Harun Karadeniz Anması
Panel: “Aramızdan Ayrılışının 40. Yılında Harun Karadeniz”
Yöneten: Fahri Aral
Konuşmacılar: Faruk Pekin, Osman Saffet Arolat, Masis Kürkçügil, Süleyman Balkan, Şükran Soner
Düzenleyen: Literatür Yayınları

18.00-18.45
Söyleşi: “Türk Şiiri, Modernizm ve Şiir”
Konuşmacı: Hasan Bülent Kahraman
Düzenleyen: Kapı Yayınları

19.00-19.45
Panel: Emperyalizm Çağında Ulusal Sorun ve Türkiye'de Etnik Ayrılıkçılık”
Yöneten: Mustafa Zülkadiroğlu
Konuşmacılar: Arslan Kılıç, Ahmet Yıldız
Düzenleyen: 68’liler Birliği Vakfı

 

8 KASIM PAZAR
KARADENİZ SALONU

12.00-13.00
Söyleşi: “Yaşar Kemal’in Ardından”
Konuşmacılar: Güven Turan, M. Sabri Koz, Asuman Kafaoğlu-Büke
Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları

13.15-14.15
Panel: “Her Yaşa Edebiyat”
Konuşmacılar: Müge İplikçi, Tolga Gümüşay, Mine Soysal
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

14.30-15.30
Söyleşi: “Elveda Güzel Vatanım”
Konuşmacı: Ahmet Ümit
Düzenleyen: Everest Yayınları

15.45-16.45
Söyleşi:  “Tarihsel Roman, Yunanlılarla Türkler Arasında İletişim Köprüsü”
Konuşmacı: Yannis Kalpouzos
Düzenleyen: Pena Yayınları

17.00-18.00
Söyleşi: “Saraysız Başkan Jose Mujika: Hayatı ve Anıları”
Konuşmacılar: Jose Mujica, Andrés Danza, Ernesto Tulbovitz
Düzenleyen: Tekin Yayınevi

18.15-19.45
Panel: “Politikacının, Basının Ağzı”
Yöneten: Sevgi Özel
Konuşmacılar: Mustafa Balbay, Tuncay Özkan, Merdan Yanardağ
Düzenleyen: Dil Derneği

 

8 KASIM PAZAR
HEYBELİADA SALONU

12.00-12.45
Söyleşi: “Teknoloji ve Çocuk-Başparmak Çocuk”
Konuşmacılar: Yalvaç Ural, Selahattin Dilidüzgün, Songül Karagülleoğlu
Düzenleyen: Yapı  Kredi Yayınları

13.00-14.00
Söyleşi: “Türkiye’nin Tarihi”
Konuşmacı: Hamit Bozarslan
Düzenleyen: İletişim Yayınları

14.15-15.15
Panel:“Terry Pratchett ve Disk Dünyası”
Yöneten: Can Sungur
Konuşmacılar: Niran Elçi, Kutlukhan Kutlu, Burhanettin Düzçay, Mehmet Sinan Çam
Düzenleyen: Delidolu Yayınları

15.30-16.30
Panel: “Ferhunde Özbay’ın Çalışmalarında Aile, Kent ve Nüfus”
Yöneten: Sema Erder
Konuşmacılar: Belgin Tekçe, Cem Behar, Ayşe Akalın
Düzenleyen: İletişim Yayınları

16.45-17.45 
Söyleşi: “Manuel Vilas ile Söyleşi”
Konuşmacı: Manuel Vilas
Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları

18.00-19.00
Panel: “100. Yılında Ermeni Soykırımı ve Paramazlar”
Yöneten: Nevzat Onaran
Konuşmacılar: Patrak Estukyan, Aydın Çubukçu, Aris Nalcı, Kadir Akın
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın

 

8 KASIM PAZAR
BÜYÜKADA SALONU

12.00-12.45
Söyleşi: “İki Nota Bir Çizgi”
Konuşmacılar: Kamil Masaracı, Vedat Sakman, Gülcan Altan
Düzenleyen: Caretta Yayıncılık

13.00-14.00
Söyleşi: “Kendi Everest’inize Tırmanın”
Konuşmacı: Nasuh Mahruki
Düzenleyen: Alfa Yayınları

14.15-15.15
Melih Cevdet Anday 100 Yaşında
Söyleşi:“Melih Cevdet Anday 100 Yaşında”
Konuşmacılar: Mehmet Said Aydın, Yalçın Armağan, Berkun Oya
Düzenleyen: Everest Yayınları

15.30-16.30
Söyleşi: “Kadına Karşı Şiddet”
Konuşmacı: Feyza Altun Meriç
Düzenleyen: İnkılap Kitabevi

16.45-18.00
ÖDÜL TÖRENİ: “NDS Liseliler Edebiyat Ödülü Töreni”
Düzenleyen: Notre Dame de Sion Fransız Lisesi
18.15-19.15
Söyleşi: “Kaktüsler Susuz da Yaşar (Kadınlar Mamak Cezaveini Anlatıyor)
Konuşmacılar: Meral Bekar, Gönül Sevindir, Aygün Zerger, Fatma Pala, Zehra Kürkçü
Düzenleyen: Dipnot Yayınevi

 

8 KASIM PAZAR
KINALIADA SALONU

12.00-12.45
Söyleşi: “34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Onur Çizeri Tan ORAL”
Konuşmacılar: Tan Oral, Faruk Şüyün
Düzenleyen: TÜYAP

13.00-14.00
Söyleşi: “Astroloji ve Bilim: Yıldızlar Size Ne Söylemez?”
Konuşmacılar: Tevfik Uyar, Sinan Aliş
Düzenleyen: Kırmızı Kedi Kitap

14.15-15.15
Söyleşi: “Köpek Avı, Canavar Kılı ve Sihirli Tarifler - Almanya'dan Çocuk Kitapları Yazarı Kirsten Reinhardt'ın Dünyası” 
Yöneten ve Çeviren: Fügen Uğur, 
Konuşmacılar: Kirsten Reinhardt, Murat Batmankaya
Düzenleyen: Frankfurt Kitap Fuarı-Goethe Enstitüsü

15.30-16.30
Aziz Nesin 100 Yaşında Etkinlikleri
Söyleşi: “Aziz Nesin’li Yıllar”
Konuşmacılar:  Ali Nesin
Düzenleyen: Aziz Nesin Vakfı ve Yayınları-TÜYAP

16.45-17.45
Söyleşi: “Sevdiğim Kitap Adları Gibi”
Konuşmacı: Onur Caymaz
Düzenleyen: Kırmızı Kedi Yayınları

18.00-19.15
Panel: “Yaşar Kemal: Sözün Büyücüsü”
Yöneten: Ahmet Bozkurt
Konuşmacılar: Adnan Binyazar, Feridun Andaç
Düzenleyen: İnkılap Kitabevi

 

9 KASIM PAZARTESİ
ONUR KONUĞU ROMANYA (1. HOL/ROMANYA STANDI)

 

13.00-14.00
Söyleşi: “Çocuk Edebiyatı Ciddi Bir İştir”
Konuşmacılar: Fiorin Bican, Vasile Ernu, Oana İspir
Moderator: Carmen Muşat
Çevirmen: Alina Gerez
Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı

14.00-15.00
Söyleşi: “Modern Romanya Romanı"
Konuşmacılar: Corina Sabau, Doina Ruşti, Octavian Soviany
Moderator: Carmen Muşat
Çevirmen: Alina Gerez
Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı

 

9 KASIM PAZARTESİ
MARMARA SALONU

11.00-12.30
Panel: “Çocuğun Yararına Aile ve Öğretmen İşbirliği”
Konuşmacılar: Muammer Yıldız, Bengi Semerci
Düzenleyen: Yeşil Dinozor

12.45-13.45 
Atölye: Çocuklarda Zekâ Geliştiren Kitap ve Materyaller
Düzenleyen: Çamlıca Çocuk Yayınları

14.00-15.00 
Panel: “Köy Enstitülerinin Bugüne İletileri”
Yöneten: Kemal Kocabaş 
Konuşmacılar: Cengiz Bektaş, Doğan Hızlan, Firdevs Gümüşoğlu, Pakize Türkoğlu, 
Düzenleyen: YKKED

 

15.15-16.15
Söyleşi: “İstanbul’un Fethinin Kahramanları”
Konuşmacı: Ahmet Şimşirgil
Düzenleyen: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.

16.30- 17.30
Panel: “Adalet Yoksa Gelecek de Yok”
Yöneten: Berat Günçıkan
Konuşmacı: Aysel Çelikel
Düzenleyen: Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)

 

9 KASIM PAZARTESİ
KARADENİZ SALONU

12.00-12.45
Atölye: “Ahmet Ercan’la Çocuk Atölyesi”
Düzenleyen: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.

13.00-13.45
Söyleşi: “İkiz Gezginler İstanbul’da”
Konuşmacı: Betül Avunç
Düzenleyen: TUDEM

16.15-17.15
Söyleşi: “Puşkin, Soğanlı Dağları ve 1829 Osmanlı-Rus Savaşı”
Konuşmacı: Tekin Sönmez
Düzenleyen: Nis Medya

17.30-18.30
Söyleşi: “Günümüze Edebiyatında Yeni Arayışlar/Yeni Aranışlar”
Konuşmacılar: Aydın Şimşek, Özge Kocatürk, İlknur Kubaşık
Düzenleyen: Kanguru Yayınları

 

9 KASIM PAZARTESİ
HEYBELİADA SALONU

11.30-13.00
Profesyonel Buluşma: “Türkiye ve Romanya Yayıncılar Buluşması”
Çevirmen: Sunia Acmambet
Düzenleyen: Onur Konuğu Romanya

14.15-15.30
Panel: “Tükiye’de Dijital Yayıncılık Serüveni”
Konuşmacılar: Figen Ger (Simplicissimus Book Farm), Mehmet Ali Çalışkan (Libronet-Babil.com), Cavit Nacitarhan (Evrensel Basım Yayın) 
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın

16.00-17.30
Profesyonel Buluşma: “Türkiye’de Kitap Pazarı ve Çok Satanlar”
Düzenleyen: Türkiye Yayıncılar Birliği

 

10 KASIM SALI
MARMARA SALONU

10.00-10.45
Söyleşi: “Yaşamı Tanıyorum”
Konuşmacı: Gülsüm Cengiz
Düzenleyen: Evrensel  Basım Yayın-Evrensel Çocuk Kitaplığı

11.00-11.45
Atölye: “Levent ile Kendi Hikayeni Yaz”
Düzenleyen: Timaş Çocuk

13.00-13.45
Söyleşi: “Tilki Toni ile Tanışmaya Hazır Mısın?”
Konuşmacı: Hafize  Güner
Düzenleyen: Kelime Yayınları

14.00-15.00
Söyleşi: “Gençlik Yayıncılığında Yeni Trendler”
Konuşmacılar: Sema Çömlekçi, Şeniz Baş, Sibel Talay
Düzenleyen: Carpe Diem

16.30-17.30
Şiir Dinleti: “Şiire Yolculuk”
Yöneten: Tekin Gönenç
Müzik: Nebih Nafile
Katılımcılar: Gökhan Cengizhan, Müştehir Karakaya, Fügen Kıvılcımer, Melahat Babalık, Kevser Atay, Ahmet Çelik, Dilruba Nuray Erenler, İsmail Tepiroğlu, Ali Karagöz, Cihat Solmaz, Bilge Öngöre
Düzenleyen: Edebiyatçılar Derneği

17.45-18.45
Söyleşi: “Kanser Öldürmek İçin Değil Yaşatmak İçindir”
Konuşmacı: Yücel Aydemir
Düzenleyen: Kitsan

 

10 KASIM SALI
KARADENİZ SALONU

11.00-11.45
Söyleşi: “Ayasofya Müzesi’nde Bir Tuhaf Yolculuk: Ayasofya Konuştu”
Konuşmacı: Füsun Çetinel
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

12.00-12.45
Söyleşi: “Atatürk Olmak”
Konuşmacı: Aytül Akal
Düzenleyen: Uçanbalık Yayınları

13.00-13.45
Söyleşi: “Bana Sesini Bırak: Neslihan Önderoğlu Gençlerle Buluşuyor   
Konuşmacı: Neslihan Önderoğlu
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

14.00-14.45
Söyleşi: “Suyu Sevmeyen Balık”
Konuşmacı: Habib Bektaş
Düzenleyen: TUDEM Yayınları

15.00-16.00
Söyleşi: “20. Yüzyılın En Büyük Lideri Mustafa Kemal Atatürk”
Konuşmacı: İlker Başbuğ
Düzenleyen: Remzi Kitabevi

16.15-17.15
Söyleşi: “Dünyanın En Akıllı İnsanısın”
Konuşmacı: Erdal Demirkıran
Düzenleyen: Kashna Kitap

17.30-18.30
Söyleşi: “Psikodinamik Açıdan Enver Ercan ve Şiiri
Konuşmacılar: Yusuf Alper, Enver Ercan 
Düzenleyen: Varlık Yayınları

 

11 KASIM ÇARŞAMBA
INTEREXPO  SALONU

14.00-15.00
Söyleşi: “Broy'un 30. Yılında Şiir Dergiciliği”
Yöneten: Aydan Ay
Konuşmacılar: Mecit Ünal, Berkiz Berksoy, Seyyit Nezir, Volkan Hacıoğlu
Düzenleyen: Broy Yayıncılık

16.00-17.00
Söyleşi: “Hakperestlik İmtihanı”
Konuşmacı: Cemil Tokpınar
Düzenleyen: Kaynak Kültür Yayın Grubu-Nil Yayınları

 

11 KASIM ÇARŞAMBA
MARMARA SALONU

10.00-10.45
Atölye: “Şirin ile Kendi Hikayeni Yaz”
Düzenleyen: Timaş Çocuk

11.00-11.45
Söyleşi: “Bu Kitabın Kuyruğu Var”
Konuşmacılar: Tan Oral, Kamil Masaracı, Gülsüm Cengiz 
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın-Evrensel Çocuk Kitaplığı

12.00-12.45
Söyleşi: “İşin Komiği”
Konuşmacı: Asuman Portakal
Düzenleyen: Altın Kitaplar

13.00-13.45
Söyleşi: “Mizahın Çocuk Dünyasına Kattıkları”
Konuşmacı: Hüsnan Şeker
Düzenleyen: Altın Kitaplar

14.00-15.00
Söyleşi: “Resimli Çocuk Kitapları’nda Görseli Okumak, Okuduğunu Görmek”
Konuşmacılar: Ebru Akkaş Kuseyri, Tülin Sadıkoğlu, Ayla Çınaroğlu
Düzenleyen: Sarıgaga Yayınları

15.15-16.15
Söyleşi: “Selam Yaratana ‘Emek Şiirleri’”
Konuşmacılar: Gülsüm Cengiz, Eray Canberk
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın

16.30-17.30
Söyleşi: “Sinemada Edebiyat Uyarlamaları”
Konuşmacı: Rıza Oylum
Düzenleyen: Net Yayın

17.45-18.45
Söyleşi: “İstanbul’da Ulaşım Hikayeleri ve Mizah”
Konuşmacı: Akın Kutoğlu
Düzenleyen: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.

 

11 KASIM ÇARŞAMBA
KARADENİZ SALONU

10.00-10.45
Öykü Atölyesi: “Koza Yazarlarıyla Öykü Atölyesi”
Yönetenler: Melek Koç, Nizamettin Uğur
Düzenleyen: Koza Yayın

11.00-11.45
Söyleşi: “Rüzgarlı Bir Bisiklet Hayali ve Benim Babam Ömür Adam”
Konuşmacı: Ömer Açık
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

12.00-12.45 
Söyleşi: “Fantastik Kurgu’da Mizah”
Konuşmacı: Esra Avgören
Düzenleyen: Damla Yayınevi

13.00-13.45
Söyleşi: “İlk Gençlikte Keşiflerle Dolu Bir Yolculuk: Dağ Sustu, Dağ Konuştu”
Konuşmacı: Hacer Kılcıoğlu
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

14.00-15.00
Söyleşi: “İki Yazar Bir Kitap: Kayıp Kitaplıktaki İskelet’in İzinde”
Konuşmacılar: Mavisel Yener, Aytül Akal
Düzenleyen: TUDEM Yayınları

15.15-16.15
Söyleşi: “Kim Demiş Kadınlar Futboldan Anlamaz Diye”
Konuşmacılar: Sema Tuğçe Dikici, Behram Kılıç, Okay Karacan
Düzenleyen: Caretta Yayıncılık

16.30-17.30
Melih Cevdet Anday 100 Yaşında
Panel: “Yirminci Yüzyılı Yaşadım”
Yöneten: Turgay Fişekçi
Konuşmacılar: Hıfzı Topuz, Ali Sirmen, Enver Aysever
Düzenleyen: Türkiye Yazarlar Sendikası

17.45-18.45
Panel: “Tut Elimden İzmir: Tarık Dursun K.”
Yöneten: Enver Ercan
Konuşmacılar: Hikmet Altınkaynak, Cihan Demirci, Nurduran Duman, Semih Poroy, Yalvaç Ural
Düzenleyen: TÜYAP

 

11 KASIM ÇARŞAMBA
BÜYÜKADA  SALONU

13.00-14.00
Söyleşi: “Geçmişi ve Bugünü Bir Romanda Buluşturmak”
Konuşmacı: Bahadır Yenişehirlioğlu
Düzenleyen: Timaş Yayınları

14.15-15.15
Söyleşi: “Şiir Hala Mümkün mü? İnsana, Hayata, ve Şaire Rağmen Şiir”
Konuşmacılar: Orhan Kahyaoğlu,Yalçın Armağan, Emirhan Oğuz, Necmiye Alpay, Asuman Susam
Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları

15.30-16.30
Söyleşi: “Dört İstanbul”
Konuşmacı: Radi Dikici
Düzenleyen: Remzi Kitabevi

16.45-18.15
Aziz Nesin 100 Yaşında
Panel: “100. Doğum Yılı Dolayısıyla Aziz Nesin Tiyatrosu’na Bir Bakış”
Konuşmacılar: Üstün Akmen, Timur Selçuk, Dilek Türker, Ali Sürmeli, Erdal Cindoruk
Düzenleyen: Tiyatro Eleştirmenleri Birliği

 

12 KASIM PERŞEMBE
MARMARA SALONU

10.00-10.45
Öykü Atölyesi: “Koza Yazarlarıyla Öykü Atölyesi”
Yönetenler: Zeynep Aliye, Nizamettin Uğur
Düzenleyen: Koza Yayın

11.00-11.45
Söyleşi: “Yolları ve Öyküleri Kesişen Umut Sokağı Çocukları”
Konuşmacı: Gülsevin Kıral
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

12.00-12.45
Çocuklara Yaratıcı Okuma Atölyesi: “Okumayı Sevmeyen Çocuk”
Yöneten: Çiğdem Odabaşı
Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları

13.00-13.45
Söyleşi: “Acaba Ne Olsam? Geleceğin Meslekleri”
Konuşmacı: Toprak Işık
Düzenleyen: TUDEM Yayınları

14.00-14.45
Çocuklara Yaratıcı Okuma Atölyesi: “Yaşar Kemal’den Neredesin Arkadaşım”
Yöneten: Çiğdem Odabaşı
Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları

15.30-16.30
Söyleşi: “Çocuklarla Resmin Başyapıtlarına Yolculuk”
Konuşmacılar: Tevfik Taş, Firuze Engin
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın-Evrensel Çocuk Kitaplığı

16.45-17.45
Söyleşi: “Kürt-Türk Ortak Tarihi”
Konuşmacılar: Mustafa Armağan, Mahmut Akyürekli
Düzenleyen: Derin Tarih

18.00-19.00
Söyleşi: “Polis Eşleri ve Anneleri”
Konuşmacı: Buket Güney
Düzenleyen: Kaynak Kültür Yayın Grubu

 

12 KASIM PERŞEMBE
KARADENİZ SALONU

10.00-10.45
Söyleşi: “Hammit-Anadolu'dan Fantasti'ye"
Düzenleyen: Timaş Çocuk

11.00-12.00
Söyleşi: “Okumak Yazmak Hayal Kurmak ve Gülmek”
Konuşmacılar: Vassilis Papatheodorou, Fulya Koçak
Düzenleyen: Kelime Yayınları

13.15-14.00
Söyleşi: “Aslı Der ile Yeni Gençlik Romanı Darmadağın Üzerine”
Konuşmacı: Aslı Der
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

14.15-15.15
Söyleşi: “Nur İçözü’nün Gülmece Dünyası”
Konuşmacı: Nur İçözü
Düzenleyen: Altın Kitaplar

15.30-16.30
Söyleşi: “İngilizce Kelime Ezberleme ve Hafıza Geliştirme Teknikleri”
Konuşmacı: Şinasi Bademcioğlu
Düzenleyen: Alfa Yayınları

16.45-17.45
Söyleşi: “Umutlar ve Hayaller”
Konuşmacı: Fırat Çakır
Düzenleyen: Yediveren Yayınları

18.00-18.45
Söyleşi: “Mafya Sekreteri”
Konuşmacılar: Karolis İnokaitis, Gizem Fere
Düzenleyen: Puslu Yayıncılık

 

12 KASIM PERŞEMBE
HEYBELİADA  SALONU

12.00-13.00
Söyleşi: “Sağlıklı Aile Sağlıklı Çocuk Demektir”
Konuşmacı: Bünyamin Çetinkaya
Düzenleyen: Pegem Akademi

13.15-14.15 
Söyleşi: “Bir Kitabın Doğuşu: Kitaplar Nasıl Yaratılıyor?”
Konuşmacı: Defne Ongun Müminoğlu
Düzenleyen: Artemis Yayınları

14.30-15.30
Söyleşi: “Bir Çocuk Kitabı Yazarı Gözüyle Mizah: Örnek Olarak Çıtı Pıtı Bir Kedi Olmak İstemiyorum”
Konuşmacılar: Renan Özdemir, Gönül Ünal
Düzenleyen: Kelime Yayınları

15.45-16.45
Söyleşi: “Güncel Tartışmalar Üzerinden Günümüz Şiirine Bakışlar”
Konuşmacılar: Mustafa Fırat, Baki Ayhan T., İsmail Cem Doğru
Düzenleyen: Mühür Kitaplığı Yayınları

17.00-18.00
Söyleşi: “Anadolu’da Tarih Öncesi Persler ve Ksenophon”
Konuşmacı: Tekin Sönmez
Düzenleyen: Nis Medya

18.15-19.00
Panel: “Alaşiya Mektupları”
Yöneten: Aba Müslim Çelik
Konuşmacılar: Emel Kaya,  Mine Ömer, Tamer Öncü
Düzenleyen: Nezih-er Yayınları

 

12 KASIM PERŞEMBE
BÜYÜKADA  SALONU

11.00-12.00
Söyleşi: “İlköğretimde 100 Temel Eser: Temelimiz Ne Kadar Sağlam?”
Konuşmacı: Banu Bozdemir
Düzenleyen: Caretta Yayıncılık

12.30-13.30
Söyleşi: “Hoş geldin Sınav”
Konuşmacı: Faruk Öndağ
Düzenleyen: Timaş Yayınları

13.45-14.45
Söyleşi: “Kıkırdayan Düşünceler”
Konuşmacı: Nur Dombaycı
Düzenleyen: Damla Yayınevi

15.00-16.00
Anma ve Söyleşi: “Şiirin ve Umudun Yorulmaz İğnesi: Sennur Sezer”
Konuşmacılar: Doğan Hızlan, Eray Canberk, Gülce Başer, Deniz Kavukçuoğlu
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın

16.15-17.15
Söyleşi: “Sarı Kitaplar, Sürgün Diller”
Konuşmacılar: Pakrat  Estukyan, Yavuz Ekinci, Sabine Adatepe,Müslüm Yücel, Jaklin Çelik
Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları

17.30-18.45
Söyleşi: “Siyaset Hukuku Alt Etti mi?”
Konuşmacı: Selçuk Kozağaçlı
Düzenleyen: Boran Yayıncılık

 

13 KASIM CUMA
INTEREXPO  SALONU

13.00-14.00
Panel: “12 Eylül ve Edebiyat”
Yöneten: B. Sadık Albayrak
Konuşmacılar: Yalçın Küçük, Taylan Kara
Düzenleyen: Hayal Yayınları

14.15 -15.15
Söyleşi: “Kafamda Böcekler Sahne Hali”
Konuşmacı: Yunus Günçe
Düzenleyen: Trend Yayınları

15.30-16.30
Söyleşi: “Bir Dizi Film”
Konuşmacılar: Abdullah Abdülkadiroğlu, Mehmet Altan, Ekrem Dumanlı, Barry White
Düzenleyen: Ufuk Kitap

16.45-17.45
Söyleşi: “Wattpad Hikayem: Wattpad nedir? Wattpad'te Yazmaya Nasıl Başladım?"
Konuşmacılar: Allen Lau, Dilara Baysal,Koray Yersüren, Burcu Demet, Gamze Aydeniz
Düzenleyen: Wattpad

18.00-19.00
Söyleşi: “Sermaye Kültüründen Kopuşun Adı: Muzaffer Oruçoğlu”
Konuşmacılar: Mehmet Akkaya, Metin Kayaoğlu, Ragıp Zaarakolu
Düzenleyen: Belge Uluslararası Yayıncılık

 

13 KASIM CUMA
MARMARA SALONU

11.00-11.45
Söyleşi: “Bir Kahramanın Hayal Dünyasına Yolculuk”
Konuşmacı: Can Avar
Düzenleyen: Timaş Çocuk

12.00-12.45
Atölye: “Çocuklarla Masal Atölyesi”
Yöneten: Figen Yaman Coşar
Düzenleyen: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.

13.00-13.45
Söyleşi: “Zeno ve Mondo ile Gülelim”
Konuşmacı: Nilay Yılmaz
Düzenleyen: Altın Kitaplar

14.00-15.00
Söyleşi: “İslam’da Sosyal Değişim ve Devrimler”
Konuşmacı: İhsan Eliaçık
Düzenleyen: Doğu Kitap-Göl Kitap

15.15-16.15
Söyleşi: “Yarabıçak”
Konuşmacılar: Cengiz Aktar, Hakan Atalay
Düzenleyen: İthaki Yayınları

16.30-17.30
Panel: “Dünden Bugüne Haricilik ve Neo-Hariciler”
Yöneten: Kerim Balcı
Konuşmacılar: Ali Bulaç, Ali Ünal, Ali Ünsal
Düzenleyen: Kaynak Kültür Yayın Grubu-Işık Yayınları

17.45-18.45
Söyleşi: “Çocuğunuzu Meleklerin Kanatlarında Yetiştirmek”
Konuşmacı: Beki İkala Erikli
Düzenleyen: Mona Yayınları

 

13 KASIM CUMA
KARADENİZ SALONU

11.00-12.00
Söyleşi: “Mizah Ustası Behiç Ak Okurlarıyla Buluşuyor”
Konuşmacı: Behiç Ak
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

12.15-13.00
Söyleşi: “Kitaplar ve Hayaller”
Konuşmacı: Miyase Sertbarut
Düzenleyen: TUDEM Yayınları

13.15-14.00
Söyleşi: “Her Kitap Bir Gülüş, Her Kitap Bir Düş”
Konuşmacı: Koray Avcı Çakman
Düzenleyen: TUDEM Yayınları

14.15-15.15
Söyleşi: “Gülerek Andıklarım”
Konuşmacı: Gülten Dayıoğlu
Düzenleyen: Altın Kitaplar

16.00-16.30
Aziz Nesin 100 Yaşında Etkinlikleri
Açılış: “100 Yaşında Aziz Nesin’e Merhaba”
Oynayan: Genco Erkal
Düzenleyen: Aziz Nesin Vakfı ve Yayınları-TÜYAP

16.45-18.15
Aziz Nesin 100 Yaşında Etkinlikleri
Panel: “Oyun Yazarı Olarak Aziz Nesin”
Konuşmacılar: Zehra İpşiroğlu, Ayşegül Yüksel
Düzenleyen: Aziz Nesin Vakfı ve Yayınları-TÜYAP

 

13 KASIM CUMA
BÜYÜKADA SALONU

13.00-14.00
Söyleşi: “Tabular, Korkular ve Kadınlar”
Konuşmacılar: Zehra İpşiroğlu, Tijen Savaşkan
Düzenleyen: E Yayınları

14.15-15.15
Panel: “İran ve Türkiye'de Şiirin Dişil Dili”
Yöneten: Nurduran Duman
Konuşmacılar: Arife Kalender, Haşim Hüsrevşahi
Düzenleyen: TÜYAP

15.30-16.30
Panel: “Yasak Kitaplar”
Yöneten: Metin Celal
Konuşmacılar: Emin Karaca, Ragıp Zarakolu 
Düzenleyen: Türkiye Yayıncılar Birliği

16.45-17.45
Panel: “Savaş, Göç ve Göç Edebiyatı”
Yöneten: Tevfik Taş
Konuşmacılar: Fatih Polat, Tahir Şilkan, Ercüment Akdeniz
Düzenleyen: Türkiye Yazarlar Sendikası

18.00-18.45
Söyleşi: “Devrim Sürecinde Devlet Sorunu: Dün, Bugün ve Yarın”
Konuşmacı: Cem Eroğul
Düzenleyen: Yordam Kitap

13 KASIM CUMA
KINALIADA SALONU

15.30-16.30
Söyleşi: “Gerçeklerin Işığında Rojava Devrimi
Konuşmacı: Arzu Demir
Düzenleyen: Ceylan Yayınları

 

14 KASIM CUMARTESİ
INTEREXPO SALONU

12.00-13.00
Söyleşi: “Hz. İnsan’a Dair”
Konuşmacı: Dücane Cündioğlu
Düzenleyen: Kapı Yayınları

13.15-14.15
Söyleşi: “Kayı Konferansları: Bir İmparatorluk Tarihi”
Konuşmacı: Ahmet Şimşirgil
Düzenleyen: Timaş Yayınları

14.30-15.30
Söyleşi: “Yollar ve Yolculuklar”
Konuşmacı: Üstün Dökmen
Düzenleyen: Remzi Kitabevi

17.00-19.00
Wattpad Türkiye Kutlaması
Düzenleyen: Wattpad

 

14 KASIM CUMARTESİ
MARMARA SALONU

12.00-12.45
Söyleşi: “Ahmet Şerif İzgören ile Söyleşi”
Konuşmacı: Ahmet Şerif İzgören
Düzenleyen: Elma Yayınevi

13.00-14.00
Söyleşi: “Yeni Osmanlıcılık ve Barış”
Konuşmacı: Erdoğan Aydın
Düzenleyen: Literatür Yayınları

14.15-15.15
Söyleşi: “Dün, Bugün, Yarın, Türkiye”
Konuşmacı: Ece Temelkuran
Düzenleyen: Can Yayınları

15.30-16.30
Söyleşi: “Harita Metod Defteri’nden Parçalar-Özyaşam Öyküsü Yazmak”
Konuşmacı: Murathan Mungan
Düzenleyen: Metis Yayınları

16.45-17.45
Söyleşi: “Rıfat Ilgaz ve Şiir”
Konuşmacılar: Celal Başlangıç, Aydın Ilgaz
Düzenleyen: Çınar Yayınları

18.00-19.00
Söyleşi: “Zabel Yesayan’ı Hatırlamak”
Konuşmacılar: Karin Karakaşlı, Hazal Halavut, Sevan Değirmenciyan, Mehmet Fatih Uslu
Düzenleyen: Aras Yayıncılık

14 KASIM CUMARTESİ
KARADENİZ SALONU

11.00-11.45
Söyleşi: “Çocuk ve Mizah”            
Konuşmacı: Sara Gürbüz Özeren
Düzenleyen: Damla Yayınevi

12.00-13.00
Panel: “Çocuk Edebiyatı’nda Mizah”
Yöneten: Mavisel Yener
Konuşmacılar: Hanzade Servi, Pelin Güneş, Koray Avcı Çakman
Düzenleyen: TUDEM

13.15-14.15
Söyleşi: “İstanbul'da Kültür Sanat Takipçisi Olmak”
Konuşmacı: Yekta Kopan
Düzenleyen: Can Yayınları

14.30-15.15
Paneli: “Türk Şiirinde Kadın”
Yöneten: Mürsel Gündoğdu
Konuşmacı: Meryem Aybike Sinan
Düzenleyen: Nesil Yayınları

15.30-16.30
Söyleşi: “Cumhuriyet Tarihi: Yalanlar ve Gerçekler”
Konuşmacı: Sinan Meydan
Düzenleyen: İnkılap Kitabevi

16.45-18.00
ÖDÜL TÖRENİ: “Cevdet Kudret Edebiyat Ödülleri Töreni”
Panel: “Öykü Dergiciliğinin Dünü, Bugünü, Geleceği”
Yöneten: Handan İnci
Konuşmacılar: İbrahim Yıldırım, Faruk Duman,Ercan y Yılmaz
Düzenleyen: Cevdet Kudret Ailesi-Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi-TÜYAP

18.30-19.15
Söyleşi: “Öğrenmeyi Öğrenme”
Konuşmacı: Alişan Kapaklıkaya
Düzenleyen: Yediveren Yayınları

 

14 KASIM CUMARTESİ
HEYBELİADA SALONU

12.00-12.45
Panel: Cemal Süreya ve Üvercinka
Yöneten: Aydan Ay
Konuşmacılar: Zuhal Tekkanat, İbrahim Hacıbektaşoğlu, Engin Turgut, Volkan Hacıoğlu
Düzenleyen: Cemal Süreya Kültür Sanat Derneği

13.00-14.00
Söyleşi: “Bir Blog Macerası: İnsan Kendine de İyi Gelir”
Konuşmacılar: Semih Gümüş, Ahmet Büke
Düzenleyen: ON8 Blog

14.15-15.15
Söyleşi: “Pıtırcık Etrafında Mizah, Söz ve Çizgi”
Konuşmacılar: Vivet Kanetti, Ramize Erer
Düzenleyen: Can Çocuk

15.30-16.30
Söyleşi: “Terör ve Demokrasi”
Konuşmacı: Onur  Öymen
Düzenleyen: Remzi Kitabevi

16.45-17.45
Haldun Taner 100 Yaşında
Panel: “Bir Güçlü Yazar, Bir Güzel İnsan Haldun Taner 100 Yaşında”
Konuşmacılar: Demet Taner, Ayşegül Yüksel, Behçet Çelik
Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları

18.00-19.00
Söyleşi: “Ermeni Devrimci Paramaz”
Konuşmacılar: Kadir Akın, Garo Paylan
Düzenleyen: Dipnot Yayınevi

 

14 KASIM CUMARTESİ
BÜYÜKADA SALONU

13.00-14.00
Söyleşi: “Türkiye’de Taht Kavgaları”
Konuşmacılar: Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu
Düzenleyen:  Kırmızı Kedi Kitap

14.15-15.15
Panel: “Tan Oral; Çizgilerin ve Sözcüklerin Onuru”
Yöneten: Mustafa Kara
Konuşmacılar: Ohannes Şaşkal, Turgut Çeviker, Semih Poroy, Deniz Kavukçuoğlu
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın-Türkiye Yazarlar Sendikası-TÜYAP

15.30-16.30
Söyleşi: “Söylesem-Neylersin: Belki Bir Şiir”
Katılımcı Şair: Ahmet Telli
Düzenleyen: Everest Yayınları

16.45-17.45
Mehmet Kaplan 100 Yaşında
Söyleşi: “Mehmet Kaplan 100 Yaşında”
Konuşmacılar: İnci Enginün, Zeynep Kerman, Doğan Hızlan, Yakup Çelik
Düzenleyen: Dergâh Yayınları

18.00-18.45
Söyleşi: “Yarı-Devrimden Devrime Türkiye'nin Çıkış'ını Görebiliyor muyuz?”
Konuşmacılar: Yalçın Küçük, Sadık Albayrak
Düzenleyen: Tekin Yayınevi

 

14 KASIM CUMARTESİ
KINALIADA SALONU

12.00-12.45
ÖDÜL TÖRENİ: “Turgut Uyar Şiir Ödülleri Töreni”
Düzenleyen: Bence Kitap

13.00-13.45
Söyleşi: “Nasipse Adayız…Politika Yolculuğunun Trajikomik Novellası”
Konuşmacı: Ercan Kesal
Düzenleyen: İletişim Yayınları

14.00-15.15
Söyleşi: “İslamofobi”
Konuşmacılar: Ergun Göknel, Hilmi Yavuz
Düzenleyen: Kanes Yayınları

15:30-16.30
Söyleşi: “Sıradan Bir Adamın Sıradışı Öyküsü ve Türkiye’nin Gayriresmi Tarihi”
Konuşmacı: Edip Yüksel
Düzenleyen: Ozan Yayıncılık

16.45-17.45
Söyleşi: Geçmişten Bugüne Kürt Diplomasisi
Konuşmacılar: Faik Bulut, Fırat Aydınkaya, Fehim Işık
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın

18.00-19.00
Panel: “Türkiye’de Kadın Olmak”
Yöneten: Saime Alkan
Konuşmacılar: Zehra İpşiroğlu, Sündüz Haşar, Funda Kotan
Düzenleyen: Ekin Yazın Dostları

 

15 KASIM PAZAR
INTEREXPO SALONU

 

13.00-14.00
Söyleşi: “Devlet Güvenliğini Tehdit Eden Yapılar”
Konuşmacı: Hanefi Avcı, Emin Aslan
Düzenleyen: Tekin Yayınevi

14.15-15.15
Söyleşi: “Zor Yıllarda Edebiyat”
Konuşmacı: Nilufer Kuyaş, Faruk Duman, Semih Gümüş
Düzenleyen: Can Yayınları

15.30-16.30
Söyleşi: “Güvenli Bağlanmak ve Çocuk Eğitiminde 100 Temel Kural”
Konuşmacı: Adem Güneş
Düzenleyen: Timaş Yayınları

16.45-17.45
Söyleşi: “Söyleyeceklerim Var”
Konuşmacı: Kemal Gülen
Düzenleyen: Kaynak Kültür Yayın Grubu-Yitik Hazine Yayınları

 

15 KASIM PAZAR
MARMARA SALONU

 

13.00-14.00
Söyleşi: “Osmanlı’nın Kalbini Bekleyenler”
Konuşmacı: Talha Uğurluel
Düzenleyen: Timaş Yayınları

14.15-15.15
Söyleşi: “Hayatın Farkında Mısın?”
Konuşmacı: Azra Kohen
Düzenleyen: Destek Yayınları

15.30-16.30
Söyleşi: “Şükürle Gelen Huzur”
Konuşmacı: Uğur Koşar
Düzenleyen: Destek Yayınları

16.45-17.45
Panel: “Yakın Doğu’da Savaş, Barış ve Kürtler”
Yöneten: İsmail Gürbüz
Konuşmacı: İsmail Beşikçi
Düzenleyen: İsmail Beşikçi Vakfı Yayınları

18.00-18.45
Söyleşi: “Anılarımdaki Türkiye”
Konuşmacı: Yavuz Bahadıroğlu
Düzenleyen: Nesil Yayınları

 

15 KASIM PAZAR
KARADENİZ SALONU

12.00-12.45
Panel: “Türkiye Nereye? Gelişmeler, Olasılıklar”
Konuşmacılar: Haluk Gerger, Haluk Yurtsever
Düzenleyen: Yordam Kitap

13.00-14.00
Anma ve Söyleşi: “Ölümünün 40. Yılında Nurettin Topçu”
Konuşmacılar: İsmail Kara, Uğur Kökden, M. Fatih Birgül, Asım Öz
Düzenleyen: Dergâh Yayınları

14.15-15.15
Aziz Nesin 100 Yaşında Etkinlikleri
Panel: “Aziz Nesin’in Yazarlar Sendikası Yılları ve Aydınlar Dilekçesi”
Yöneten: Turgay Fişekçi
Konuşmacılar:  Adnan Özyalçıner, Murat Belge, Gündüz Vassaf
Düzenleyen: Aziz Nesin Vakfı ve Yayınları-TÜYAP

15.30-16.30
Agatha Christie 125 Yaşında
Söyleşi: “Agatha Christie 125 Yaşında”
Konuşmacılar: Celil Oker, Çiğdem Öztekin
Düzenleyen: Altın Kitaplar

16.45-17.45
Panel: “Sinemada Bilimkurgu Uyarlamaları”
Yöneten: Yankı Enki
Konuşmacılar: Doğu Yücel, Kutlukhan Kutlu
Düzenleyen: İthaki Yayınları

 

15 KASIM PAZAR
HEYBELİADA SALONU

12.00-12.45
Söyleşi: “İş Etiği ve Ekonomi”
Konuşmacı: Aziz Yardımlı
Düzenleyen: İdea Yayınları

13.00-14.00
Söyleşi: “Edebiyat ve Felaket”
Konuşmacılar: Nur Yazgan, Yavuz Ekinci
Düzenleyen: Kırmızı Kedi Kitap

14.15-15.15
Panel: “Çizgi Roman’da Savaş Teması ve II. Dünya Savaşı’nın 70. Yıldönümünde Yalınayak GEN”
Yöneten: Ümit Kireççi
Konuşmacılar: Arzu Taşçioğlu, Alişan Cengiz, Berk Uralcan
Düzenleyen: Desen Yayınları

15.30-16.30
Panel: “Düşünmeyi Öğrenmek ve Öğretmek”
Konuşmacılar: Zehra İpşiroğlu, Nihal Kuyumcu, Selahattin Dilidüzgün
Düzenleyen: Say Yayınları

16.45-17.45
Söyleşi: “Türkiye’de Haberciliğin Hal-i Pür Melali”
Konuşmacılar: Faruk Bildirici, Erdal Sağlam, Ümit Alan, Çiler Dursun
Düzenleyen: İmge Kitabevi

 

15 KASIM PAZAR
BÜYÜKADA SALONU

12.00-12.45
Şiir Dinletisi
Katılımcılar: Lâle Tığ, Anıl Küsen, Derya Koç, K.Nurettin Gürses, Selma Gün, Minel Altıner, Candan Eryılmaz, Dilek Ayribaş, Tuba Aydın, Gülfidan Güngör, Suat Özdemir
Düzenleyen: Aydili Sanat Derneği

13.00-14.00
Atölye: “Origami Atölyesi”
Yöneten: Nazan Tacer
Düzenleyen: TUDEM

14.15-15.15
Panel: “İktidar, Otorite ve Özgürlük”
Konuşmacılar: Mutlu Aslan, Dinçer Demirkent
Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları

15.30-16.30
Söyleşi: “Bu Kadar Kitapla Neyi, Nasıl Yapacağız?”
Konuşmacı: Enis Batur
Düzenleyen: Kırmızı Kedi Kitap

16.45-18.15
Panel: “ Öykü Hamurunda Kadın Eli”
Yöneten: Ayşegül Tözeren
Konuşmacılar: Sibel Öz, Aslı Erdoğan, Ayşegül Kocabıçak, Belma Fırat, Melike Belkıs Aydın, Özlem Kiper, Fulya Bayraktar, Tekgül Arı
Düzenleyen: Notabene Yayınları

 

15 KASIM PAZAR
KINALIADA SALONU

12.00-12.45
Söyleşi: “Ezidiler ve Melek Tavus”
Konuşmacı: Esat Korkmaz
Düzenleyen: E Yayınları

13.00-14.00
Söyleşi: “Kahkaha Yogası ile Kahkaha Mucizesi”
Konuşmacı: Kemal İslamoğlu
Düzenleyen: Altın Kitaplar

14.15-15.15
Söyleşi: “Kokular Kitabı’ndan Kokular Sohbetine”
Konuşmacı: Vedat Ozan
Düzenleyen: Everest Yayınları

15.30-16.30
Söyleşi: “Suriye’deki Gelişmelerin Anlamı”
Konuşmacılar: Mehmet Ali Güller, Ahmet Yavuz 
Düzenleyen: Kaynak Yayınları

16.45-17.45
Söyleşi: “Türküm, Kürdüm, Çerkezim, Sosyalistim”
Konuşmacılar: Bülent Uluer, Sezai Sarıoğlu
Düzenleyen: Dipnot Yayınevi

İmza Günleri Tarihi:

http://www.istanbulkitapfuari.com/index.php?main=imza

Kitaphaber - 06.11.2015

,

2037

Kitaphaber Hakkında

Kitaphaber

Yayınladığımız ajans haberlerini bu profilden paylaşıyoruz.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin