Uluslararası Üsküdar Şiir Festivali 2. Yılında

Uluslararası Üsküdar Şiir Festivali 2. Yılında

Uluslararası Üsküdar Şiir Festivali 2. Yılında

11.04.2016 - Alıntı
Uluslararası Üsküdar Şiir Festivali 2. Yılında

On beş farklı ülkeden gelen 33 şair, II. Uluslararası Üsküdar Şiir Festivali’nde buluştu.

Farklı coğrafyaların sanat ve edebiyat dünyasındaki önemli isimlerini bir araya getirecek olan II. Uluslararası Üsküdar Şiir Festivali başladı. Açılışı dün Bağlarbaşı Kültür Sanat Merkezi’nde yapıldı.

Üsküdar Belediyesi ve Sancak Medya tarafından düzenlenen organizasyonda Arjantin, Suriye, Birleşik Arap Emirlikleri, Almanya, Arnavutluk, Ürdün, Kuzey İrlanda, ABD, Fas, Güney Afrika, İzlanda, Makedonya, Macaristan, İngiltere ve Jamaika gibi ülkelerden 16, Türkiye’den ise 17 şair yer alıyor.

“İyi ki ŞİİR var!” sloganıyla düzenlenen Uluslararası Üsküdar Şiir Festivali’nde Mutabaruka, Achim Wagner, Lebo Mas Hile, Ammar Rajab Tabbab, Eiríkur Örn Norðdahl, Nick Laird, Jen Hadfield, Nucûm El-Gânim, Hisham Bustani, Lul Jeta Lleshanaku, Mel Kenne, Mohammed Bennis, Mahmoud Eltawil, Jona Burghardt, Gjoko Zdraveskı, János Csepregi, Cevdet Karal, Mustafa Muharrem, Ahmet Edip Başaran, Hüseyin Akın, Sıddık Ertaş, İlker Nuri Öztürk, Hayriye Ünal, Ali Ural, Cengizhan Konuş, Mehmet Can Doğan, Baki Ayhan T, Fazıl Baş, Mustafa Akar, Eren Safi, Adem Turan, Mustafa Ruhi Şirin, Tuba Kaplan, Murat Koparan ve Zafer Acar yer alıyor.

Şiir festivali 16 Nisan 2016 tarihine kadar devam edecek.

FESTİVAL PROGRAMI

9 NİSAN CUMARTESİ

20:00 Açılış Gecesi - BKSM Boğaziçi Salonu
Müzikli bir şiir akşamı: Hisham Bustani - Ürdün

Şiir okumaları
Ammar Rajab Tabbab – Suriye
Nucûm el-Gânim – Birleşik Arap Emirlikleri
Luljeta Lleshanaku – Arnavutluk
Hisham Bustani – Ürdün
Nick Laird – Kuzey İrlanda
Csepregi János – Macaristan
Mustafa Muharrem
Cevdet Karal
Hayriye Ünal
Baki Ayhan T.
Eren Safi
Sıddık Ertaş
Mustafa Ruhi Şirin

İMERA KONSERİ

10 NİSAN PAZAR

16:00 Şiir okuması – Nevmekan

Nucûm el-Gânim – Birleşik Arap Emirlikleri
Luljeta Lleshanaku – Arnavutluk
Jona Burghardt – Arjantin
Hayriye Ünal
Tuba Kaplan

20:00 Şiir sokakta – Validebağ Korusu

Ammar Tabbab – Suriye
Mel Kenne – ABD
Muhammed Bennis – Fas
Mahmmoud Eltawil – Suriye
Hisham Bustani
Eren Safi
Mustafa Muharrem
Mustafa Akar
Hüseyin Akın
Baki Ayhan T.

NOT: Etkinlik alanına giriş İSKİ karşısındaki kapıdan olacaktır.

11 NİSAN PAZARTESİ

10:00 Şiir okulda – Medeniyet Üniversitesi

Mohammed Bennis – Fas
Lebo Mashile – Güney Afrika
Mustafa Muharrem
Hayriye Ünal

13:00 Şiir okulda – Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi

Luljeta Lleshanaku – Arnavutluk
Adem Turan
Cevdet Karal
Eren Safi

18:00 Şiir sokakta – Kuzguncuk Bostanı

Ammar Rajab Tabbab – Suriye
Eirikur Örn Norddahl – İzlanda
Nick Laird – Kuzey İrlanda
Gjoko Zdraveski – Makedonya
Sıddık Ertaş
İlker Nuri Öztürk
Fazıl Baş
Tuba Kaplan
Zafer Acar

20:00 Festival Başkanı Gecesi: Arif Ay ve şiiri – BKSM Avrasya Salonu

Moderatör: Ali Görken Userin

Konuşmacılar: Prof Dr. Turan Karataş

Adem Turam

Ahmet Edip Başaran

12 NİSAN SALI

10:00 Şiir okulda – Tenzile Erdoğan İmam Hatip Lisesi

Mahmoud Ettawil – Suriye
Nucum El Gânim – Birleşik Arap Emirlikleri
Mustafa Ruhi Şirin
Murat Koparan

14:00 Şiir okulda – 29 Mayıs Üniversitesi

Ammar Rajab Tabbab – Suriye
Ahmet Edip Başaran
Achim Wagner - Almanya

17:00 Şiir sokakta – Çengelköy Çınaraltı çay bahçesi

Jona Burghardt – Arjantin
János ​Csepregi – Macaristan
Mel Kenne – ABD
Gjoko Zdraveski – Makedonya
Ahmet Edip Başaran
Cengizhan Konuş
Fazıl Baş
Baki Ayhan T.

20:00 Genç Şairler Atölyesi – BKSM Avrasya Salonu

13 NİSAN ÇARŞAMBA

10:00 Şiir okulda – Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi

Eirikur Örn Norddahl – İzlanda
Lebo Mashile – Güney Afrika
Mustafa Akar
Tuba Kaplan

14:00 Şiir okulda – Haydarpaşa Lisesi

Gjoko Zdraveski – Makedonya
Mustafa Ruhi Şirin
Hüseyin Akın
Mahmoud Altawil - Suriye

19:30 Özel etkinlik: Serdar Tuncer’le Müzikli Türk Şiiri Tarihi

Beylerbeyi İskele

14 NİSAN PERŞEMBE

10:00 Şiir okulda – Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi

Muhammed Bennis – Fas
İlker Nuri Öztürk
Adem Turan

14:00 Şiir okulda – Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü

Jen Hadfield – İngiltere
Luljeta Lleshanaku – Arnavutluk
Sıddık Ertaş
Mehmet Can Doğan
Zafer Acar

18:00 Şiir sokakta – Hacı Selim Ağa Kütüphanesi önü

Achim Wagner - Almanya
Jen Hadfield – İngiltere
Nucum El Gânim – Birleşik Arap Emirlikleri
Mahmoud Eltawil – Suriye
Ahmet Edip Başaran
Cengizhan Konuş
Mehmet Can Doğan
Murat Koparan

20:00 Özel Etkinlik: Mahmut Derviş – BKSM Avrasya salonu

Hakan Özkan
Mehmet Hakkı Suçin
İsmail Kılıçarslan

15 NİSAN CUMA

10:00 Şiir okulda – Çamlıca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Eirikur Örn Norddahl – İzlanda
Jona Burghardt – Arjantin
Fazıl Baş
Cengizhan Konuş
Adem Turan

14:00 Şiir okulda – Biltek Koleji

Mutabaruka – Jamaika
Mel Kenne – ABD
Achim Wagner - Almanya
Murat Koparan
Adem Turan

17:00 Şiir sokakta – Üsküdar Fikir Sanat Merkezi

Mutabaruka – Jamaika
Jen Hadfield – İngiltere
Tuba Kaplan
Mustafa Ruhi Şirin
Mustafa Akar
Hüseyin Akın
İlker Nuri Öztürk

20:00 Bi Şiir Ateşle – BKSM Avrasya Salonu

16 NİSAN CUMARTESİ

20:00 Kapanış Programı – BKSM Boğaziçi Salonu

Mutabaruka – Jamaika
Lebo Mashile – Güney Afrika
Eirikur Örn Norddahl – İzlanda
Jen Hadfield – İngiltere
Mel Kenne – ABD
Muhammed Bennis – Fas
Mahmoud Eltawil – Suriye
Jona Burghardt – Arjantin
Gjoko Zdraveski – Makedonya
Achim Wagner - Almanya
Ahmet Edip Başaran
Hüseyin Akın
Ali Ural
Mehmet Can Doğan
Mustafa Akar
Adem Turan
Zafer Acar

ÜSKÜDAR ŞİİR ÖDÜLLERİ TÖRENİ

DİLEK TÜRKAN KONSERİ

Alıntı - 11.04.2016

,

1035

Alıntı Hakkında

Alıntı
Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin