Üstü Kalsın İhanetimin - Sema Karabıyık

Üstü Kalsın İhanetimin - Sema Karabıyık

Üstü Kalsın İhanetimin - Sema Karabıyık

14.11.2011 - Mehmet BURHAN
Üstü Kalsın İhanetimin - Sema Karabıyık

Bir tarafta masumların diğer tarafta suçluların olduğu bir dünyanın içerisindeki ihanet oyunlarının sıralanışıyla başlıyor sözüne yazar. Öyle bir ihanettir ki bu evlat babasına isyan ediyor, işçi patronuna, arkadaş arkadaşlığına, kardeş kardeşine ihanet ediyor. İhanet bu öyle küçümsenecek şey değil elbet.

En derin acılar, düştüğünüzde en çok güvendiğiniz dostların aslında sizin kuyunuzu kazmaya çalıştığını görmek ve onlar tarafından kurulmuş bir kumpasla ihanete uğramaktır. Kendinizi ucu olmayan uçurumlardan atmak için son sürat koşarsınız maratonunuzda. Tek sebebi bunu bana kim yapmış olabilir sorusunu kendinizin cevap vermemesini istediğinizdendir. Ancak pek önemsenmeyen ancak çok önemsenecek bir şey vardır; ihanet edenler bir gün ihanete uğrayacağını hiç düşünmezler.

Kaybetme korkusunun tetiklediği daha çok kazanma hırsının aileleri yakıp kül eden, babası, ablası ve en yakın arkadaşları tarafından ,ihanete uğrayan, aynı zamanda iki büyük borsa şirketinin içinde dönen oyunlar. İhanetin bedelinin en ağır şekilde ödeyenlerin ve içerisinde çıkmazlara götüren bir aşk hikayesiyle karşımıza çıkıyor kitap.

Bir sahil kasabasında kazadan kurtulan cenan, geçmişinden kurtulmak için çıkmıştır yola. Bir süre kaldıktan sonra onu arayan bazı kişiler izini bulurlar ve ondan hem özür hem başladıkları işi bitirmek için ikna etmeye gelmiştir. Geriye döndüklerinde ise bıraktıkları dünyayla arasında bağlantılar kurulamayan yollar yürümüşlerdir. Aslında cenan geri dönmesini kardeşine borçluydu, veya kardeşi ona. Artık tek amacı vardı cenanın; kardeşini bulup olabildiğince uzaklara götürmek. Çıkmış olduğu yolda ne ilk ihanet eden babasını düşünme lüksüne sahiptir, ne de yıllarca içinde özlemini taşıdığı biricik aşkı yiğit"i düşünecektir. Tek amacı ve tek planı vardır. Çıkacağı yolculuğun nelere mal olacağını düşünmeden, gerçeklerle yüzleşmenin acı yönünü görerek çıkacaktır.

Beş bölümden oluşan "üstü kalsın ihanetimin" içerisinde ihanete uğrayanların ve ihanet edenlerin bolca bulunduğu ve bunun yanı sıra, borsada geçen büyük oyunların nasıl oynandığını göreceğiniz bir romandır. Bazen basitleşen ve bazen de sizi içine çeken diliyle olayların arasına sıkıştırılmış hissedeceksiniz.sema karabıyık"ın kalemini ustalıkla konuşturduğu roman sizi etkisi altına alarak soluksuz bir şekilde okumanızı sağlayacaktır.

Sema Karabıyık"ı tanıyacak olursak İstanbul üniversitesi işletme fakültesinden 1992 yılında mezun olarak, henüz öğrenciyken finans sektörüne ilk adımlarını atarak 10 yıl devam etmiş.2009 yılında küresel sermaye ile yeni kapitalist düzenin ilişkilerini deşifre eden "muamma" isimli romanı ile şok etkisi yarattı. "üstü kalsın ihanetimin" son kitabı olmakla birlikte mart 2011de çıkmıştır. Halen yenişafak gazetesinde köşe yazarı olarak Sema Karabıyık; ekran üzerinden hayatları, hayatlar üzerinden ekranı sorgulamaya devam etmektedir.

Borsayla ilgilenenlerin mutlaka okunması gereken ve toplumsal olarak borsada yapılan yanlışları göz önüne seren yazar, bir nevi 'dikkat edin" uyarısı yapmaktadır. Gençlerin ilgiyle okuyacağını tahmin ediyorum.

"Sahip olduklarının değerini bilmezsen, sahip olmak istediklerin için harcadığın çaba hayatını zindana çevirebilir."

Üstü Kalsın İhanetimin
Sema Karabıyık
Profil Yayıncılık
319 Sayfa

Mehmet BURHAN - 14.11.2011

,

3899

Mehmet BURHAN Hakkında

Mehmet BURHAN

1991 Bursa Mustafa Kemal Paşa'da doğdu. 2009 yılında Dumlupınar Üniversitesi Mobilya Dekorasyon bölümüne yerleşti. Eğitim öğretim hayatı halen devam etmektedir.

Mehmet BURHAN ismine kayıtlı 15 yazı bulunmaktadır.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin