Vuslat Dergisi Yeni Sayısı: Davamız Kudüs

Vuslat Dergisi Yeni Sayısı: Davamız Kudüs

Vuslat Dergisi Yeni Sayısı: Davamız Kudüs

01.08.2016 - Alıntı
Vuslat Dergisi Yeni Sayısı: Davamız Kudüs

Vuslat Dergisi Ağustos sayısında, Kudüs dosyasıyla çıktı. Derginin Genel Yayın Yönetmeni İlhami Pınar, Kudüs Eski Müftüsü Şeyh İkrime Sabri ile bir mülakat gerçekleştirdi. Editör Ziya Gündüz, Mirasımız Derneği Başkanı Muhammed Demirci ile Kudüs üzerine konuştu. Ayrıca 48 Toprakları İslam Hareketi Başkanı Şeyh Raid Salah’ın önemli bir makalesi de dergide yer almakla birlikte, birçok önemli yazı dergi içeriğinde mevcut…

Önemli Bir Şehir Kudüs

Kudüs Müslümanlar için önemli bir şehirdir. Çünkü ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa Kudüs’tedir. Kudüs, davamızdır. Kudüs, duâmızdır. Kudüs bizim kutsalımızdır. Rabbimiz şöyle buyurmaktadır:

“Kulunu, kendisine birtakım ayetlerimizi göstermek için bir gece Mescid-i Haram'dan çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksa'ya yürütenin şanı pek yücedir." (İsra, 17/1)

Şunu unutmayalım ki, Mescid-i Aksa'nın çevresi başta Kudüs sonra diğer Filistin topraklarıdır.

Terör Devleti İsrail Sürekli Kudüs’ü Tehdit Etmekte

Kudüs konusunda sürekli teyakkuz halinde olmalıyız. İsrail gibi bir terör devleti, sürekli Kudüs’ü rahatsız etmektedir.

Kudüs, İsrail zulmünden kurtulup özgürlüğüne kavuştuğunda, İslam coğrafyası da özgürlüğüne kavuşacaktır. Buna yürekten inanmak gerekiyor. Bunun için Müslümanlar olarak tek yürek ve tek bilek olarak zalimlerin karşısında Kudüs mazlumlarının yanında yer almalıyız.

Kudüs, İslâm ümmetinin onurudur. Bu onuru zalimlere teslim edemeyiz. İslâm düşmanlarına hiçbir kardeşimizi teslim edemeyiz. Kudüs’te yaşayan ve mücadele eden Müslümanlar, bizim kardeşlerimizdir.

Özgür Bir Kudüs Demek, Özgür Bir Ümmet Demektir

Yahudilerin olumsuz algılarına asla kanmayız. Kudüs dâvâmız haklı ve meşrudur. Kudüs’ü bütün boyutlarıyla Müslümanların çok iyi bilmesi gerekiyor. Kudüs tarihini, iyi bilmemiz gerekiyor. Mescid-i Aksa konusunda detaylı ve doğru bilgilere sahip olmamız gerekmektedir. Bunun içinde daima konunun uzmanlarını takip etmemiz gerekiyor. İmkânı olanlar, Kudüs’ü ziyaret etmeli ve Mescid-i Aksa’mızı yerinde görmelidirler. Özgür bir Kudüs demek, özgür bir ümmet demektir.

Dergide Yazısı Olan Yazarlar

Şeyh Raid Salah, Şeyh İkrime Sabri, Ahmet Varol, Abdullah Dai, Fatma Toksoy, Hüseyin K. Ece, Süleyman Gülek, Fırat Toprak, İlhami Pınar, Ziya Gündüz, Muhammed Demirci, İbrahim Dönertaş, Levent Selçuktekin, Seyfulislam Çapanoğlu…

Dergi Hakkında Detaylı Bilgi İçin: 0(216) 617 78 22 web: www.vuslatdergisi.com

Alıntı - 01.08.2016

,

1600

Alıntı Hakkında

Alıntı
Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin