Yardım Sokağı Projesi

Yardım Sokağı Projesi

Yardım Sokağı Projesi

25.07.2014 - Kitaphaber
Yardım Sokağı Projesi

İHH gönüllüsü Hatice Naç'ın Pakistan da yaşanan sel felaketinden sonra oraya gidip gördüklerini bizlere anlatmasıyla başladı bu serüven. Üniversite öğrencileri bir araya geldi ve ne yapabiliriz sorusunu sordu birbirine. Herkes bütün becerisini koydu ortaya. Kimimiz keçeli defterleri üretti, kimimiz kumaş kaplı defterleri kimimiz netbook kaplarını... Herkes bir ucundan tuttu ve büyüdük, büyüdük. İftar organizasyonları, kahvaltılar ve giyim günleri düzenledik. Hedefimiz büyüktü. Tam 300 çocuk! Hafiz olarak yetişecek 300 erkek cocuğu.


2 sene boyunca girmedik yer bırakmadık. Üniversiteler, liseler, dernekler... Ve yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Pakistan Kharipur Yetim Şehri'nde yaptırmayı planladığımız 1 milyon tl lik yetimhanemizin inşaatı mayıs ayında bitti. Bizler de Temmuz sonunda yetimhanemizi ziyarete gittik. Her şey mükemmel, her şey istediğimiz gibi. Şimdi ise projemizin eksik kalan bütçesini tamamlamak üzere var gücümüzle çalışıyoruz.

Bu süreçte Suriye' de yaşanan savaş, ölümler, açlık ve zorlu yasam koşullarına nasıl destek olabiliriz dedik. Defterlerimiz bu kez de Suriye'ye umut olsun istedik ve kardeşlerimize Yardım Sokağı olarak un tırı yolladık.

Mısır'daki kardeşlerimizi de unutmadık. Onlar için özel Rabia defterleri tasarlayıp, bir bütçe oluşturduk.

Yardim Sokağı sakinleri olarak ekibimizi sağlam kurduk. Aylık eğitimlerimiz oldu. Önce eğitimimizi aldık ardından defter paketlemeleri yaptık. Geçtiğimiz sene ise Kudüs okuma programı düzenleyerek bu konuda eğitim aldık.

Şimdi ise "80 gönüllü 80 koli" kampanyası başlattık. İsteyen gönüllümüze içinde 21 defter 8 kalemlik bulunan koliler yollayıp, gelirini İHH' nın hesabına yatırmasını istiyoruz. Hayır halkamıza destek olmak isteyenlerin maillerini bekliyoruz.

Ve son olarak Yardim Sokaği'ndaki amacımız yetimi koruma bilincini yaymak, kardeşlik bağını güçlendirmek ve yardımlaşmayı hayatimizin bir parçası haline getirmek.


Gelin bir defterle yetimhane mi olur sorusunu birlikle yanıtlayalım.

 

 

 

 

 

İletişim için:
yardimsokagi@gmail.com
Facebook.com/yardimsokagi
Twitter.com/yardimsokagi
Instagram/yardimsokagi

Kitaphaber - 25.07.2014

,

2272

Kitaphaber Hakkında

Kitaphaber

Yayınladığımız ajans haberlerini bu profilden paylaşıyoruz.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin