Yazarlarımız

Alıntı

Alıntı

Alıntı ismine kayıtlı 339 yazı bulunmaktadır.

Ayşe Bağca

Ayşe Bağca

1983 Haziran ayında doğdu. Yüksek öğrenimi Cumhuriyet Üniversitesinde başladı ve şuan Anadolu Üniversitesi AÖF Sosyoloji porogramıyla devam ediyor. İlk yazıları 2001 yılında Yitik Düşler dergisinde yayınlandı. Zaman içerisinde çeşitli dergi ve edebiyat sitelerinde yazdı. Yolcu Dergisi ve Kitap Haber'le yoluna devam ediyor. Şiir yazdığına dair bazı rivayetler var.

Ayşe Bağca ismine kayıtlı 30 yazı bulunmaktadır.

Ayşegül Uyar

Ayşegül Uyar

Elma ağaçlarının dallarında dayısının anlattığı masallarla büyüyen bir kız çocuğuydu. Zannederdi ki herkesin bir masalı vardı günü gelince cebinden çıkartıp ortaya koyacağı. Sonra büyüdü ve kendine kendinden başka bir anlatıcı olmadığını gördü.

"Hayat senin kitaplarda bildiğin gibi değil" diyenlere inat kitaplara ve masallara sarıldı. Hukuk tahsili beklerken ilahiyata düşünce kırılır gibi oldu kaleme. Ne ki kitapla ahdi bitmeyince kalemi koyamadı bir kenara. Bir gün tekrar sarıldı kaleme, kelamı yaratan rabbe hamd ile... Artık biliyordu konuşmak, okumak ve yazmak aklı zayi etmemek için birer nimetti.

Şimdilerde yazıyor, en çok kendi için bir de ömrümün duası dediği oğlu için...

Ayşegül Uyar ismine kayıtlı 14 yazı bulunmaktadır.

Ayşenur Aydınlı

Ayşenur Aydınlı

Hakkında yapılan google araması boş dönen gizemli insan. Lakin kitaplar hakkında çok şey söylüyor...

 

Ayşenur Aydınlı ismine kayıtlı 27 yazı bulunmaktadır.

Betül Süslen

Betül Süslen

Betül Süslen ismine kayıtlı 14 yazı bulunmaktadır.

Bilal Can

Bilal Can

Dumlupınar Üniversitesi Sosyoloji lisansını tamamladıktan sonra yüksek lisansını da aynı üniversitede "Mustafa Kutlu Öykücülüğünce Mekân: Bir Edebiyat Sosyolojisi" teziyle tamamladı. Sosyolojik çalışmaları mekân, kent, şehir ve edebiyat sosyolojisi üzerine yoğunlaşmıştır. Şiirleri, denemeleri, kitap değerlendirmeleri ve eleştirileri bir çok dergide yer aldı. Kitaphaber.com.tr sitesinin kurucuları arasında yer alıyor ve 2015'ten itibaren genel yayın yönetmenliğini yapıyor.  Yayınlanmış 2 kitabı vardır. 

twitter: @bilalcan1

Bilal Can ismine kayıtlı 278 yazı bulunmaktadır.

Birsen Çay

Birsen Çay

"Oku" emrine tabi olduğum günden beri yeni kelimelerin izini sürüyorum. Yeni kelime sevdası, yeni kitapların sokaklarına saldı beni.

Okudukça? Ne çok okunacak kitap var? demek yetmedi, okudukça okuyamadığımı anlamak ağır ve sancılı bir süreç oldu. Yazmak-okumak arasında akla ve ruha ızdırap çektirenlerden biri olduğum için Kalemi yaratana şükrediyorum.

Nazarımda bir alimin içtihadı kadar kıymetli olan kelime keşfinin sevdasına, usta kalemdarların peşindeyim.

Birsen Çay ismine kayıtlı 14 yazı bulunmaktadır.

Büşra Nur Karaarslan

Büşra Nur Karaarslan

Sakarya Üniversitesi Matematik Öğretmenliği mezunu; çalışıyor. Öğrencileri ve kitapları ile mutlu. Büyüyünce yazar olacak sanıyorlar; bakalım kısmet diyor; sınavı kazanırsam...

Büşra Nur Karaarslan ismine kayıtlı 24 yazı bulunmaktadır.

Can Kursik

Can Kursik

Okur, dinler, arada bir şeyler söyler.

Can Kursik ismine kayıtlı 11 yazı bulunmaktadır.

Can Varol

Can Varol

reaksiyoner burjuvazi.

Can Varol ismine kayıtlı 17 yazı bulunmaktadır.

Çağla Göksel Çakır

Çağla Göksel Çakır

1981 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlk, orta, lise ve üniversite öğrenimini Ankara’da tamamladı. Anafartalar Anadolu Ticaret Meslek Lisesinden 1999 yılında mezun oldu. Aynı sene Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünü kazandı. İkinci sınıfta Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümüne yatay geçiş yaptı. Haziran 2003’te Ankara Üniversitesinden Gazetecilik Bölüm Birincisi olarak mezun oldu. İstanbul ve Ankara’da çeşitli gazete, dergi ve televizyonlarda muhabir, redaktör ve editör pozisyonlarında çalıştı. 2017 yılından bu yana Ankara’daki Anı Yayıncılıkta Türkçe Editörü, Redaktör ve Dizgi Tasarımcı olarak görev yapmaktadır.

 Çakır’ın ilk şiir kitabı 'Ekose Mutsuzluklar', Ocak 2017’de Mühür Kitaplığından çıktı. Şiirleri, denemeleri ve şiir/şair/kitap incelemeleri; Aksi Sanat, Yıldız Tozu, Mühür, Patika, Eliz Edebiyat, Yedi İklim, Güncel Sanat, Şiir Vakti, Mavi ve Yeşil, Hayal Bilgisi dergileri ile aksisanat.com, kitaphaber.com.tr edebiyat sitelerinde yayımlandı/yayımlanmaktadır. Şair-yazarın aksisanat.com’da köşesi bulunmaktadır. Çakır, 2013 yılında Güncel Sanat Dergisinin düzenlediği ‘Kaygusuz Abdal Şiir Yarışması’nda ‘Güncel Sanat Ödülü’ne layık görülmüştür. Uzun bir süre İstanbul’da yaşadıktan sonra memleketi Ankara’ya dönen şair, evli ve iki çocuk (Elif ve Mert Efe) annesidir.

Çağla Göksel Çakır ismine kayıtlı 6 yazı bulunmaktadır.

Emre Bulur

Emre Bulur

kendi halinde bir halsiz.

Emre Bulur ismine kayıtlı 14 yazı bulunmaktadır.

Enes Can

Enes Can

Enes Can ismine kayıtlı 23 yazı bulunmaktadır.

Enes Yaşar

Enes Yaşar

Enes Yaşar ismine kayıtlı 22 yazı bulunmaktadır.

Ersin Kendir

Ersin Kendir

Ordu'da doğdu, İstanbul'da yaşıyor.

Ersin Kendir ismine kayıtlı 50 yazı bulunmaktadır.

Esra Şen

Esra Şen

Sosyoloji öğrencisi. Hılfu'l-fudul'da eğitmen. Osmanlı ve Cumhuriyet Târihi derslerine giriyor. 1988 doğumlu.

Esra Şen ismine kayıtlı 34 yazı bulunmaktadır.

Ethem Erdoğan

Ethem Erdoğan

Kütahya doğumlu. 1995 yılında Alkım edebiyat dergisini bir grup arkadaşıyla beraber çıkardı. Yazı ve şiirlerini Alkım, Kırağı, İpek Dili, Edebiyat Ortamı, Hece ve Yediiklim edebiyat dergilerinde yayınladı.

Ethem Erdoğan ismine kayıtlı 50 yazı bulunmaktadır.

Fatih Pala

Fatih Pala

Gümüşhane/Köse doğumlu. 2003’ten beridir Kayseri’de ikamet etmektedir. 

Küçük yaşlarda başlayan okumaya olan sevgisi, şimdilerde, kimi yayıncıların kitaplarının tashihini ve editörlüğünü yapmasıyla daha da büyümektedir. 

"Genç Birikim" dergisinde ve "dunyabizim.com"da düzenli olarak yazmakta. Genellikle portre, deneme ve kitap tahlili türlerinde yazan yazarımızın Mayıs 2017'de Okur Kitaplığı'ndan "Gün Gün Rahmet İklimi - Ramazan ve Oruç" isimli bir kitabı yayınlanmıştır.

Rüveyde Bera, Şüheda Vera ve Sümeyye Sena’dan dolayı Peygamber aleyhisselatu vesselam'ın cennet müjdesine nail olacağına inanıyor. 

E-mail: fatihpalafatih@gmail.com

Fatih Pala ismine kayıtlı 20 yazı bulunmaktadır.

Fatma Fidan

Fatma Fidan

biraz edebiyat, biraz fikir, biraz dua.. | 1985, Ankara

mektup: Van Gogh

Fatma Fidan ismine kayıtlı 11 yazı bulunmaktadır.

Fatmanur Demir

Fatmanur Demir

Zamanının çoğunu hizmete ve kalem-kağıda vermeye çalışan biri... Yazıyı ihtiyaçtan öte bir sevda, kalemi de İnce belli yarim olarak adlandıran ve zamanın cihadının da kalemle yapılması gerektiğini düşünen bir mücahide...

Fatmanur Demir ismine kayıtlı 27 yazı bulunmaktadır.

Ferhat Özbadem

Ferhat Özbadem

1979 yılında Adıyaman?da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Adıyaman'da bitirdi. Gül Eğitim Yardımlaşma Dayanışma İlmi Araştırmalar ve İnsan Hakları Derneği kurucu üyesidir. Özgün İrade, Vuslat, AbıHayat ve Yolcu dergisinde şiir ve makaleleri yayınlanan yazar evli üç çocuk babasıdır.

zeynepder.org, haberdurus.com, gulder.info, dunyabizim.com, kitaphaber.com.tr web sayfalarında belli periyotlar ile yazı yazmaktadır.

Yayınlanmış Eserleri:

  • Ebrulim
  • Kur'an'ın Gölgesinde Hz. Muhammed
  • Cennetin Yolu
  • Kur'an'ı Nasıl Okumalı
  • 40 Esas 40 Düstur

Ferhat Özbadem ismine kayıtlı 195 yazı bulunmaktadır.

Ferit Genç

Ferit Genç

89 yılında temmuz ayında dünyaya geldi. Bitlis doğumlu. Sosyoloji öğrencisi. 43 numaralı ayakkabısıyla 43 plakalı Kütahya sokaklarını arşınlayıp parmak uçlarıyla üşütür dünyayı. Soğuk espirilerin en hayır kısmında sağanak yağmurun ıslaklığıyla dokunur kancık bir klavyeye.

Neden hayallerinizi sürekli erteliyorsunuz diye iddalı düşünceleri sağlam bir temele oturduğunda ve iyi bir sigara içicisi durumuna geldiğinde ciğerlerinden bir himalaya fışkırtmaya çalışacak.

Ferit Genç ismine kayıtlı 58 yazı bulunmaktadır.

Feyzeddin Aytepe

Feyzeddin Aytepe

Kadın çalışmaları, suç sosyolojisi ve din sosyolojisi alanlarında, çalışmaktadır.

Dumlupınar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nde 2011 yılında lisans, 2015 yılında yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır. Hâlen Selçuk Üniversitesi sosyal bilimler enstitüsünde doktora öğrenimine devam etmekte ve  Dumlupınar Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nde çalışmalarını sürdürmektedir.

Feyzeddin Aytepe ismine kayıtlı 6 yazı bulunmaktadır.

Gevher Aslıhan Uncu

Gevher Aslıhan Uncu

1993 Hatay doğumlu. 2011-2013 yılları arasında Kilis 7 Aralık Üniversitesinde Felsefe okudu. 2014 yılında Gazi Üniversitesi Felsefe Bölümünde Eğitimine devam etti. 2015 yılında Konya Necmettin Erbakan Üniversitesinde tezli yüksek lisans eğitimine başladı halen burada eğitimi devam etmektedir. Mekan, Arka Kapak, Ayraç, Selamlık gibi dergilerde yayımlanmış yazıları mevcuttur.

Gevher Aslıhan Uncu ismine kayıtlı 7 yazı bulunmaktadır.

Gülnaz Eliaçık Yıldız

Gülnaz Eliaçık Yıldız

1987'de Zemherinin kapı ağzında doğdu.

Edebiyata duyduğu ilgi lise yıllarında kaleme aldığı yazılarla kendini gösterdi. Orhan Veli İstanbulu dinlemenin, Cahit Sıtkı otuzbeş yaşının derdine düşmüşken, Sait Faik Dülger Balığının Ölümünü öyküce öykünürken, tüm bunları üç beş değerlendirme sorusuyla sorgulayan edebiyatı konu edinen bir derste, karalanan satırların insanlık tarihini nasıl yerinden ettiğini farketti ve okuyarak yaşamanın, yaşayarak okumaktan ayırt edilemedigi zamanların etkisini ilk bu yıllarda hissetti. Nazan Bekiroğlu ve İskender Pala o yıllarında tanıştığı ve okumaya meyilli olduğu isimler arasında yer aldı.

Bozok Üniversitesi Teknik Bilimler Yüksek Okulu'ndan 2008 yılında mezun oldu. Özel bir eğitim merkezinde gün aşırı insanlarla, çocuklarla ve en çok da kağıtlarla konuşuyor.

Onun için bir tutkudan öte olan dergiler hayatına girdiğinde kitapların ruhuna serptiği tohumlar filizleniyordu. Gün geçtikce kitaplıgında çoğalan dergiler, kiymetli birer dost gibi mahsus zamanlara konuk edildi'

'Bir' dergisinde yayınlanan 'Zelâlname', seluloz kokusuna bulanan ilk yazısı oldu. Daha sonra Mâi ve Şehrengiz dergilerinde yazıları yayınlandı.

Hâlâ Mâi dergisinde yazan Gülnaz Eliaçık, kendisine has uslubuyla fecirvakti.desenblog.com adresinde, karalamalarına yer veriyor'

Gülnaz Eliaçık Yıldız ismine kayıtlı 52 yazı bulunmaktadır.

Hasip Çifci

Hasip Çifci

Konyada doğdu, Konya'da yaşıyor. Kitap okumayı ve çocukları seviyor: her baba gibi.

Hasip Çifci ismine kayıtlı 9 yazı bulunmaktadır.

Hilal Bilgeç

Hilal Bilgeç

1974 doğumlu yazar, Dicle Üniversitesi Edebiyat Öğretmenliği mezunu olup, halen özel bir kurumda öğretmenlik yapmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Not: Fotoğraftaki şahıs kendisi değildir.

Hilal Bilgeç ismine kayıtlı 8 yazı bulunmaktadır.

İbrahim Halil Sönmezgül

İbrahim Halil Sönmezgül

Türk Dili Edebiyatı Anabilim Dalı Yüksek Lisans öğrencisi

İbrahim Halil Sönmezgül ismine kayıtlı 22 yazı bulunmaktadır.

Kitaphaber

Kitaphaber

Yayınladığımız ajans haberlerini bu profilden paylaşıyoruz.

Kitaphaber ismine kayıtlı 759 yazı bulunmaktadır.

Mehmet Burhan

Mehmet Burhan

1991 Bursa Mustafa Kemal Paşa'da doğdu. 2009 yılında Dumlupınar Üniversitesi Mobilya Dekorasyon bölümüne yerleşti. Eğitim öğretim hayatı halen devam etmektedir.

Mehmet Burhan ismine kayıtlı 15 yazı bulunmaktadır.

Mehmet Türkmen

Mehmet Türkmen

1978'in 1 Mayısında şehr-i yağmurda, Giresun'da doğdu.

İlk ve orta öğretimini Giresun'da tamamladı. Açık Öğretim Fakültesi ön-lisans mezunu. Çeşitli mesleklerde çalışsa da bir zaman sonra devlet memurluğu nasip oldu.

Giresun'da din görevlisi olarak yaşamını sürdürmekte...

Mehmet Türkmen ismine kayıtlı 7 yazı bulunmaktadır.

Merve Yüksel

Merve Yüksel

Kitap sever, deniz sever, camilerin ezan seslerinin bereketinde yaşar; sadece olduğu gibi yaşamaya çalışan, gördüğünün ve yaşadığının hakkını vermeye çalışan bir kul...

 

Merve Yüksel ismine kayıtlı 40 yazı bulunmaktadır.

Meryem Betül Altuntaş

Meryem Betül Altuntaş

14 Eylülde Kocaeli'nde doğdu. Tahsil hayatı İstanbul'da geçti. Çeşitli eğitim kuruluşlarında Arap dili üzerine dersler veriyor. Bir Yardım kuruluşunda gönüllü çalışıyor.

Kocaeli'nde yaşıyor. İstanbul'u ve Kitapları seviyor.

Meryem Betül Altuntaş ismine kayıtlı 26 yazı bulunmaktadır.

Misafir Köşesi

Misafir Köşesi

2010-2017 yılları arasında destek vermiş arkadaşlarımızın yazıları... İlaveten alıntı olmadan ya da talepleri üzerine daha önce yayınlanan yazıları misafir ettiğimiz kalemlerin yazılarını bu profilde paylaşmaktayız.

Misafir Köşesi ismine kayıtlı 174 yazı bulunmaktadır.

Muhammet Güzel

Muhammet Güzel
Dumlupınar Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi.

Muhammet Güzel ismine kayıtlı 17 yazı bulunmaktadır.

Murat Deniz

Murat Deniz

Dumlupınar Üniversitesi Tarih bölümünü bitirdikten sonra aynı üniversitede Tarih alanında yükseklisans eğitimine devam etmektedir.

Murat Deniz ismine kayıtlı 8 yazı bulunmaktadır.

Mustafa Atalay

Mustafa Atalay

Bir gölün kıyısında 88 yılının Temmuz sıcağında hayata gözlerini açtı. Eğitiminin büyük bölümünü burada geçirdi. Bir denizin kıyısında 2007-2012 yılları arası Üniversite eğitimiyle birlikte hayat eğitimi de aldı.

Bir gölün kıyısına döndüğü yaşamını, 2012 Ağustos'undan bu yana 'Lale'lerle bezeli düşüncelerle 'Eczane'sinde devam ettiriyor.

Okuyor, yazıyor, çalışıyor ve başka alanlarda eğitimine devam ediyor.

Daha önce Üniversite bünyesinde çıkarılan Sentez Dergisi'nin editörlük ve yazı işleri sorumluluğu görevlerini üstlendi. Kardelen Derneği Bülteni'nin editörlüğünü yaptı. Dernek ve Vakıf bültenlerinde ara ara göründü, Alıntılar Mektebi'nde talebe oldu, Yolcu Dergisi'nde nefeslendi, on5yirmi5.com'da uzun bir serencamı oldu. Kitaphaber.com.tr'yi ise evi gibi görüyor...

Facebook: mvatalay
Twitter:@ayn_sin_kaf
Blog:http://aynsinkaf.blogspot.com.tr

Mustafa Atalay ismine kayıtlı 70 yazı bulunmaktadır.

Mustafa Öztürk

Mustafa Öztürk

1974 yılında Sivas'da doğdum. İmam hatip lisesi mezunuyum. 20 yıldır çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü faaliyetlere katıldım. İstanbul'da yaşıyorum ve üç çocuk babasıyım. Kitap okuma platformlarında okuma faaliyetlerine devam ediyorum. Okumayı bitmeyecek bir arayış çabası olarak değerlendiriyorum.

Mustafa Öztürk ismine kayıtlı 11 yazı bulunmaktadır.

Mustafa Şevgin

Mustafa Şevgin

1986 yılında Urfa'da doğdu. Gazi Üniversitesi Sanat Tarihi bölümüne bir süre devam ettikten sonra Erciyes Üniversitesi İletişim fakültesinden mezun oldu. 

Mustafa Şevgin ismine kayıtlı 21 yazı bulunmaktadır.

Mücahit Balıkçı

Mücahit Balıkçı

1997 yılında İstanbul 'da doğdu. Dumlupınar Üniversitesi Tarih bölümü mezunudur. Ayni üniversitenin eğitim fakültesinde pedagojik formasyon eğitimini tamamladı. Eğitim hayatı boyunca sunuculuk&seslendirme görevleri üstlenmiştir. Tarih alanında edindiği bilgi ve tecrübelerle mekânların tarihsel yönlerine ilgi duymakta, çalışmalarını bu yönde geliştirmeye çalışmaktadır.  

Mücahit Balıkçı ismine kayıtlı 5 yazı bulunmaktadır.

Necla Dursun

Necla Dursun

1976 Sakarya doğumludur. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Yerel Yönetimler Anabilim Dalı Küresel Şehirler ve İstanbul Araştırmaları Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans’ını “Kuzguncuk Semt Tarihini İnsandan Okumak; Bir Seçki ile Şahsiyetler” konulu yüksek lisans tezini yazarak tamamlamıştır. İstanbul’da yaşamaktadır.

Necla Dursun ismine kayıtlı 20 yazı bulunmaktadır.

Nihat İlhan

Nihat İlhan

14 Eylül 1991 Bursa/Yenişehir doğumlu. Halen Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Muhasebe Bölümünde okumaya devam ediyor.

Nihat İlhan ismine kayıtlı 36 yazı bulunmaktadır.

Nur Sena Akın

Nur Sena Akın

1996 yılında Ankarada doğdu.  Dumlupınar  Üniversitesi Sosyoloji  Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Öğrenim serüveni Dumlupınar Üniversitesi Sosyoloji bölümünde yüksek lisans öğrencisi olarak devam etmektedir. Özellikle sinemayla ilgilenmekte, yazım sürecine yaptığı araştırmalarla devam etmektedir. 

Nur Sena Akın ismine kayıtlı 4 yazı bulunmaktadır.

Ömer Asım

Ömer Asım

Sakarya'da yaşıyor, 23 yaşında. Bazı dergilerde ve sitelerde şiir, öykü ve denemeleri yayınlanıyor.

Ömer Asım ismine kayıtlı 11 yazı bulunmaktadır.

Ömer Ertürk

Ömer Ertürk

Doğduğu günü öldüğü gün, öleceği günü doğacağı gün diye isimlendiren, insan ölmek için yaşar diyerek, kalp atışlarını ölümünün ayak sesleri olarak anlayan, kendini; "Sezai Karakoç yaşadıkça,ben sadece bir çocuğum önündeki defteri karalayan" diye nitelendiren, üniversite okumasına rağmen üniversite üzerine üniversite yazılan bir beton yığınından ibarettir; insan hakikat bilgisini kendini okumaya başladığında elde eder diyerek, üniversitelerin kişiliğe eklenen bir kimlik olmasına karşı bir insandır.

Ömer Ertürk ismine kayıtlı 3 yazı bulunmaktadır.

Özgür Atasoy

Özgür Atasoy

88 yılının eylül ayında doğdu. Dumlupınar Üniversitesi Sosyoloji yüksek lisans öğrencisi. Çay ve sigaranın hayat felsefesinde önemli bir yeri vardır. Çaysız devrimin olabileceğine inanmaz. Sigarasız bir hayatın sağlığa zararlı olduğu hakkında derin düşünceleri vardır. Uzun sorular yumağında absürd lekeler barındırır duvarı. Sevdiği sözler arasında ''içimde düşünen bir ben var ve o ben, ben olduğundan emin değilim''

Özgür Atasoy ismine kayıtlı 12 yazı bulunmaktadır.

S. Çelebi

S. Çelebi

1992 yılında Ankara'da doğdu.  Lise eğitimini Özel Nenehatun Okulları'nda tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde lisansını  tamamladı.  Aynı üniversitede Sosyoloji bölümünde yandal eğitimi aldı. Açıköğretim Fakültesi İlahiyat Bölümü 'ndeki eğitiminin de sonuna gelmiş bulunmakta. Yaygın eğitim faaliyetleri ve kitap değerlendirme yazıları ile meşgul. 

S. Çelebi ismine kayıtlı 17 yazı bulunmaktadır.

Sabri Ünal

Sabri Ünal

1982 doğumlu. Harran Ün. İlahiyat Fakültesi'nden 2010 yılında mezun oldu. Bir firmada yazılım geliştirmekle uğraşıyor.

Sabri Ünal ismine kayıtlı 4 yazı bulunmaktadır.

Sait Alioğlu

Sait Alioğlu

Özgün Duruş gazetesinde kitap değerlendirme yazıları yazmaktadır.

Sait Alioğlu ismine kayıtlı 65 yazı bulunmaktadır.

Seher Ortaöner

Seher Ortaöner

Konya'da yaşamaktadır. İlahiyat fakültesi öğrencisidir. Hüsn-i Hat ve Ebru ile ilgilenmektedir.

Seher Ortaöner ismine kayıtlı 17 yazı bulunmaktadır.

Selva Çomak

Selva Çomak

1997 yılında Düsseldorf'ta doğdu. Dumlupınar Üniversitesi Sosyoloji bölümü ve Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümlerinden mezun oldu. Şu anda Dumlupınar Üniversitesi Sosyoloji bölümünde yüksek lisans öğrencisi. Okumaya ve gezmeye çok düşkün, okur/yazar seyyah. 

Selva Çomak ismine kayıtlı 6 yazı bulunmaktadır.

Serkan Parlak

Serkan Parlak

1975 yılında Bilecik'te doğdu. Ankara Üniversitesi D.T.C.F. Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. MEB'de öğretmen olarak çalışıyor. İstanbul'da yaşıyor.

Çeşitli türde yazıları Notos Öykü, Radikal Kitap, Futbol Extra, Edebiyat Otağı ve Kırmızı-Beyaz-Siyah'ta (Samsunspor Kitabı, İletişim Yayınları) yayınlandı.

Derlediği "Başka Semtin Öyküleri" adlı öykü kitabı Bilgi Üniversitesi Gençlik Çalışmaları Birimi tarafından, ilk romanı "Ormanın Kıyısı" ise Roza Yayınları tarafından yayınlandı.

Serkan Parlak ismine kayıtlı 82 yazı bulunmaktadır.

Sueda Kurt

Sueda Kurt

Fehminaz Sueda KURT. 1993 doğumlu.  Mimarlık yapmakta. Yazarken ve çizerken  yıllardır ne olduğunu bilmediği bir duygu ile hırpalanmakta. Bunun cevabını bulamayacak olsa da yazarak o şeyi  aramakta.

Sueda Kurt ismine kayıtlı 13 yazı bulunmaktadır.

Süleyman Yakupoğlu

Süleyman Yakupoğlu

1990 yılında herhangi bir şehrin herhangi bir kasabasının herhangi bir köyünde sabaha karşı dünyaya geldim. Gece uykusundan hoşlanmam, gündüz uykusuna bayılırım. Yıllarımı okul hayatının her zaman çok zor olduğunu ve asla başaramayacağımı düşünerek geçirdim. 2014 yılında gazetecilik bölümünden mezun oldum. İçimdeki sinema sevgisi sebebiyle gazetecilik yapmak yerine sinema yapmayı tercih ettim ve tüm emekleri, yaşanmışlıkları rafa kaldırdım. Hata yapıp yapmadığımı gelecekte göreceğim. Şimdilik başkalarının çektiği filmleri sinemada oynatıyorum. Müziği sevdiğim gibi müziğin filmin gıdası olduğunu savunmaktayım. Bağımsız sinemanın da en az bir yerlere bağımlı sinema kadar etkili olduğunu düşünüyor ve savunuyorum.

Süleyman Yakupoğlu ismine kayıtlı 6 yazı bulunmaktadır.

Şeniz Ayaz

Şeniz Ayaz

İnönü Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. Türk Destanlarında Kadın isimli yayınlanmış kitabı bulunmaktadır. Şu anda sosyolog olarak hizmet vermektedir. MalatyaTv de Kadın-Aile üzerine televizyon programı yapmaktadır.

Şeniz Ayaz ismine kayıtlı 19 yazı bulunmaktadır.

Şüheda Hüsna

Şüheda Hüsna

Şüheda Hüsna ismine kayıtlı 8 yazı bulunmaktadır.

Tuba Dere

Tuba Dere

Gazi Üniversitesinde önce Okul Öncesi öğretmenliği okudu, daha sonra da Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Bir süre edebiyat öğretmenliği yaptı ve ders kitaplarıyla ilgilendi. Hâlen bir kurumda kütüphanecilik yapıyor. Aynı zamanda Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinde Çağdaş Yayıncılık ve Yayıncılık Yönetimi alanında yüksek lisans öğrencisi. Çocuk dergileri üzerine çalışıyor.

Hece Öykü, Ayraç, Siyah Sanat, Ayna İnsan gibi dergilerde ve Beyaz Bulut çocuk edebiyatı dergisinde yazıları yayınlanıyor. Önce iyi okur sonra yazar olmak istiyor."

Tuba Dere ismine kayıtlı 5 yazı bulunmaktadır.

Uğur Cumaoğlu

Uğur Cumaoğlu

Yazar, Şair, Sosyolog, Sinema Eleştirmeni, Talebe.Yazıları ve şiirleri Beyaz Gemi, Temrin, Ayasofya, Bilge Adamlar, Muşta, Yolcu, Temmuz, Birnokta, Yedi İklim, Dergâh, Mahalle Mektebi, Mostar dergilerinde; Edebifikir.com, Kitaphaber.com.tr, Jurnalortadoğu.com da yayımlandı. Yeni Başlayanlar İçin Dünya adlı yayımlanmış bir kitabı var. 

Uğur Cumaoğlu ismine kayıtlı 48 yazı bulunmaktadır.

Ulus Çeliker

Ulus Çeliker

1976 Akşehir doğumlu. Uludağ Üniversitesi sosyoloji mezunu bir sosyolog. Araştırmaya,okumaya, anlamaya, anlamlandırmaya gayret eden hakikat arayışında bir yolcu...

Ulus Çeliker ismine kayıtlı 5 yazı bulunmaktadır.

Ülker Gündoğdu

Ülker Gündoğdu

Okumaya başladığımdan bu güne bulabildiğim her tür kitabı okumaktan duyduğum zevk daha fazla okumaya teşvik etti. Bir çok alanda okuma gayreti ile beni seçen kitapları okuyorum. Bilgi birikimimi paylaşma isteği ile uygun platformlarda okur yazar olarak okuma sevgisine farkındalık oluşturmak için kitaplara verdiğim anlamı aktarıyorum. Bibliyomani değilim sadece bir kitap daha okuyacağım…

Ülker Gündoğdu ismine kayıtlı 6 yazı bulunmaktadır.

Yakup Çak

Yakup Çak

1971 Karaman doğumluyum, ilkokulu kendi köyümde, ortaokulu da Karaman?da okudum, Lise?yi ise Konya Meram Ticaret lisesine gittim ama bitirmek nasip olmadı. Şu anda Konya da Özel bir ambalaj tesisinde çalışıyorum. Edebiyata olan düşkünlüğüm elimden kalemi bırakmama müsaade etmedi. Ve kendi imkânlarımla Sızak adında bir roman çıkardım. Halen şiir, hikâye, deneme ve roman alanında çalışmalara devam ediyorum.

Not: Fotoğraftaki şahıs kendisi değildir.

Yakup Çak ismine kayıtlı 30 yazı bulunmaktadır.

Yeni Çıkanlar

Yeni Çıkanlar

Yeni Çıkanlar ismine kayıtlı 74 yazı bulunmaktadır.

Yunus Özdemir

Yunus Özdemir

1992, Ağrı Taşlıçay Balık Göl doğumlu. İlkokul ve liseyi Ağrı'da tamamladı. Tarih lisans mezunu.
Tarih alanında İslam Bilim Tarihi, alan dışı Nörobilim ve İslam İktisat Düşüncesi konularında birikim yapmakta.

Yunus Özdemir ismine kayıtlı 13 yazı bulunmaktadır.

Zehra Erbay

Zehra Erbay

Zehra Erbay ismine kayıtlı 18 yazı bulunmaktadır.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin