Yazarlık Filmlerini Tanıtan Bir Kitap, Yeni Çıkanlar, Yeni Çıkanlar

Yazarlık Filmlerini Tanıtan Bir Kitap yazısını ve tüm Yeni Çıkanlar yazılarını Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

Yazarlık Filmlerini Tanıtan Bir Kitap

21.12.2017 14:26 - Yeni Çıkanlar
Yazarlık Filmlerini Tanıtan Bir Kitap

Edebiyatın sinemaya olan özellikle senaryo bazında yaptığı yadsınamaz katkılarını hemen hepimiz biliyoruz. Peki ya sinemanın edebiyata ve yazarlık müessesine yaptığı olumlu etkiler nelerdir?

Yazarlarla ve yazarlıkla ilgili en iyi filmlerin tanıtıldığı ve yorumlandığı kapsamlı bir eser Puslu Yayıncılık etiketiyle raflarda yerini aldı. Polat Onat'ın kaleme aldığı "Yazarlıkla İlgili En İyi 99 Film" edebiyat ve sinema arasındaki güçlü bağları ortaya koyan nitelikli bir kitap.

Polat Onat uzun bir çalışma sonucu belirlediği 99 yazarlık filmini, bu kitabında tek tek tanıtmış. Ele alınan her filmin afişi ve künyesinin ardından, film hakkında ve yazarlığa sağlayacağı katkı bağlamında eleştirel bir deneme yer alıyor. Sonrasında o filmde geçen yazmak bağlamındaki aforizmalar derlenmiş. Ayrıca filmde bahsedilen yazar ve şairler de tek tek listelenmiş. Ve o filmin neden izlenmesi gerektiği açıklanmış, ayrıca bahsi geçen filmin son repliği de vurgulanmış.

Kolayca okunan ama aynı zamanda düşünsel zenginlikten de taviz vermeyen bir eserle karşı karşıya kalınacağı rahatlıkla öne sürülebilir. Konuya meraklı kişilerin ilgisini hak eden bir kitap ortaya konmuş. Yazarlıkla ilgilenen, edebiyatı önemseyen, yazarların hayatlarını merak eden, edebiyata sinemanın bakışını kavramak isteyen herkese hitap eden, benzersiz bir kitap Yazarlıkla İlgili 99 Film.

Yazarlıkla İlgili En İyi 99 Film
Polat Onat
Puslu Yayınları


Yazar: Yeni Çıkanlar - Yayın Tarihi: 21.12.2017 14:26 - Güncelleme Tarihi: 21.11.2021 06:23

,

2380

Yeni Çıkanlar Hakkında

Yeni Çıkanlar

Yeni Çıkan kitaplar ve dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Yeni Çıkanlar ismine kayıtlı 858 yazı bulunmaktadır.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin