Yedi İklim Dergisi

Yedi İklim Dergisi

Yedi İklim Dergisi

08.09.2014 - Kitaphaber
Yedi İklim Dergisi

Yedi İklim dergisinin 294. Sayısı kapağında yine Mustafa Cemil Efe, yaptığı hat çizimiyle Filistin'e selâm yolluyor. Efe, derginin iç sayfasında da yazdığı Hüsn-i Hattı ile Hasan Aycın ve Raziye Yıldız çizimleri ile Yedi İklim dergisini zenginleştiriyor.

Derginin bu ayki şairleri, Seyfettin Ünlü, Alper Gencer, Erkan Kara, Ahmet Cora, Şakir Kurtulmuş, Özcan Ünlü, Ethem Erdoğan, Rasim Demirtaş,  M. Habil Tecimen, Sümeyye Şeker, İbrahim Arpacı, Ercan Ata, Raşit Ulaş, Muhammed Cemal Ünal, Metin Kaplan, Ahmet Tahsin Erdoğan, Bahadır Dadak, Bilal Yavuz Mustafa Yıldız,  Berat Bıyıklı,  Cihan Taşan,  Çağla Göksel Çakır.

Ali Haydar Haksal, bir insanın iç yolculuğu sırasında yaşadıklarını imgeleri yoğun olarak kullandığı "Gündoğumu" öyküsüyle anlatıyor. Ayrıca Selvigül Kandoğmuş Şahin de "Esma'nın Göğsünden Uçan Kuşlar"  öyküsüyle dergide yer alıyor.

294. sayının denemeleri ise "Öz Şiirin Kayıp Müfrezesi: Halil Güney, Hüner Şencan'ın "Hanîfen Müslimen Lâz", Osman Koca'nın "Öykü ve Tema", Seyfettin Ünlü'nün ise "Gazze İçin Güzelleme"

Değiniler de ise Nurettin Durman'ın şair ve yazarlarla yaptığı söyleşilerden oluşan "Yaşamak ve Yazmak" ve yeni çıkan şiir kitabı "Derin Yara", Adem Turan'ın "Şiir Taşı", Cemal Şakar'ın "Portakal Bahçeleri", Serdar Kacır'ın "Uzak Ülkeme Doğru",  Hüseyin Alemdar'ın "Şifalı Taşlar Kitabı" anlatıldı.

Kitaphaber - 08.09.2014

,

2450

Kitaphaber Hakkında

Kitaphaber

Yayınladığımız ajans haberlerini ve kitaphaber adına yaptığımız söyleşileri bu profilden sizlerle paylaşıyoruz.

Kitaphaber ismine kayıtlı 767 yazı bulunmaktadır.

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin