34. İstanbul Kitap ve Kültür Fuarındaydık, Haber, Ayşe BAĞCA

34. İstanbul Kitap ve Kültür Fuarındaydık yazısını ve Ayşe BAĞCA yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

34. İstanbul Kitap ve Kültür Fuarındaydık

29.06.2015 16:00 - Ayşe BAĞCA
34.  İstanbul Kitap ve Kültür Fuarındaydık

Artık Ramazan ile özdeşleşen, özellikle İstanbul'da Ramazan'ın gelişiyle onun da heyecanının içimizi sardığı, bu sene 34. sünün gerçekleştiği "KİTAP VE KÜLTÜR FUARI" okurlarıyla yayın evlerini buluşturmaya devam ediyor.

Kitapseverler için önemli bir organizasyon olması hasebiyle biz de kitaphaber olarak önemsiyor ve fuar alanında şöyle bir gezintiye çıkıp nabız yokluyoruz. Bir kaç yayıneviyle sohbet imkânı buluyor ve fuarın genel atmosferine onların gözünden bakmaya çalışıyoruz. Genel itibariyle okuyucu ve yayıncıyı memnun eden bir hava hakim.

Gezinirken yayınevlerinin bir takım sorunlarına da kulak verip, dile getirmeye çalışacağımızı ümit ediyoruz. Ani ve sert yağışlar neticesinde bazı çadırlarda akıntı olması standlar için sıkıntı verici bir durum ortaya çıkarmış. Saat 12:00 gibi kapanmakta olan fuar ulaşımı için toplu taşıma araçlarının en azından fuar döneminde saatlerinin uygun hale getirilmesi de istekler arasında yer alıyor. Bir diğer konu ise kadir gecesinin kapanış günü olması. Günün yoğunluğundan dolayı gecenin istenildiği gibi değerlendirilememesi de kişileri muzdarip edici konulardan.

Elbette iyi şeylerde oluyor. Artık konuk yazarlar daha önceden medyadan duyurularak halk bilgilendiriliyor ve okur- yazar buluşması etrafında daha verimli bir atmosfer ortaya çıkıyor.

Son olarak Okur Kitaplığı'na uğruyor ve genel yayın yönetmeni şair-yazar Ünsal Ünlü'nün misafiri oluyoruz. Türkiye'de okuma konulu hasbihalimizde Ünsal Bey oldukça bizi umutlandırıyor. Sosyal medyanın okuma üzerinde etkili olduğunu ve artık MEB'in de desteğiyle okuma kitlesinin oldukça güçlendiğini ifade ediyor

Kitap fiyatlarının uygun olması pek çok tür ve yayıncının yer alması her kesimin rahatlıkla kitaba ulaşmasını sağlıyor. Fuarların okura ve yayıncıya birbirlerine ulaşma adına büyük destek olduğunu belirtirken Beyazıt Camii restorasyonunun bitmesiyle ortamın daha çok beklenen kimliğine kavuşacağını ve daha ilgi uyandıracağını vurguluyor. Meşgalesi arasında bize zaman ayırıp misafirperverlik gösteren Ünsal Ünlü beye teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Fuardan edindiğimiz genel izlenim, şüphesiz ki kitapların eşsiz dünyasının her kitapseveri büyülü dünyasına davet ettiğidir. Okuyan ve düşünen bir toplum olma yolunda emek veren çaba sarf eden herkese minnet ve saygılarımızı sunuyoruz.


Yazar: Ayşe BAĞCA - Yayın Tarihi: 29.06.2015 16:00 - Güncelleme Tarihi: 12.03.2024 19:06
3456

Ayşe BAĞCA Hakkında

Ayşe BAĞCA

1983 Haziran ayında doğdu. Zaman içerisinde çeşitli dergi ve edebiyat sitelerinde yazdı. Kitaphaber'le yoluna devam ediyor. 

Ayşe BAĞCA ismine kayıtlı 47 yazı bulunmaktadır.

Twitter