Aşkın İntikamı, Söyleşi, Misafir Köşesi

Aşkın İntikamı yazısını ve Misafir Köşesi yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

Aşkın İntikamı

27.02.2013 10:53 - Misafir Köşesi
Aşkın İntikamı

Can Akbulut yazdı...

Can Akbulut, yazı yazma serüvenini kitaphaber için anlattı. Aşkın İntikamı isimli eserinin ortaya çıkma hikayesini yazarın kendi anlatımıyla okuyun...

Sizlere bu yazımda kendi romanım olan Aşkın Intikamı (Benim Intikamım) adlı eserimden bahsedeceğim. Böylece gerek sosyal medya aracılığı ile gerekse diğer iletişim araçlarıyla tarafıma iletilen soruların cevabını vermiş olacağım.

Öncelikle, yazmaya nasıl başladınız? sorusuna cevap vermek istiyorum. Çünkü en fazla bu soru ile karşılaşıyorum. Benim yazmaya başlama sürecim çok farklı oldu. Aslında ben üniversiteden mezun oluncaya kadar çok iyi bir roman okuyucusu sayılırdım. Kitap okumak hayatımda önde gelen şeylerden biriydi. Bu yazdıklarımdan asla şu an kitap okumuyorum fikrine kapılmayın.Şu anda da okuyorum. Hem de eskisinden daha çok okuyorum. Ama yazıyorum da... Gelelim nasıl yazdığıma... Bu tamamen kuzenim sayesinde oldu. Daha doğrusu onun sevgilisinden ayrılmasıyla başladı. Bana kız arkadaşıyla barışması için birkaç satır yazmamı rica etti. Ben de onu kıramayıp bir şeyler karaladım. Sonunda barışmalarına vesile oldum. O günden beri hep bir şeyler yazdım. Bir blog sayfası oluşturdum ve yazdıklarımı orada paylaştım. Sonrasında eğitim için başımdan bir İngiltere macerası geçti. Orada da gerek yaşadıklarım, gerekse gördüklerim beni bunları kitaplaştırmaya itti. 2011 yılı sonuna kadar beş kitap yazdım. Aşkın İntikamı (Benim İntikamım) yazdığım en sonuncu ama basılan ilk kitap.

Yazarlar ilk kitaplarında hemen başarıya ulaşmak isterler. İstedikleri başarıyı elde edemediklerinde de büyük hayal kırıklığına uğrarlar. Sonucunda da yazmak eylemini bırakırlar. Bu aslında çok büyük bir hatadır. İnsanlar tecrübelerinden ders çıkarmalıdır. Pes etmek zaten çekilmez olan bu dünyayı daha da çekilmez hale getirmektir. Bu aşamada size romanından bir örnek vereceğim. O zamanlar kitabımın taslağını bitirmiştim. Ve büyük ustalara yollayıp fikirlerini almak için can atıyordum. İnanın bana aldığım bazı cevaplar hiç de iç açıcı degildi. Bu işe hiç girmemem diyenler oldu. Bunun yanında çok da beğenenler oldu. Hani derler ya, "Başarının sırrını bilmiyorum, ama başarısızlığın sırrı herkesi memnun etmeye çalışmaktır." diye... Ben de bunun bilincinde olduğum için gelen olumsuz eleştirileri çok fazla kafaya takmadan, ama dersler çıkararak değerlendirdim. Zaten ilk kitabım olduğu için sadece benim için kutsal sayılan bu ortama girmekti niyetim.

Başarılı oldunuz mu? Tahmin ettiğimden daha fazla geribildirim aldım. Eğer reklam verecek olsaydım çok fazla para vermeme neden olacak Hürriyet gazetesinde hem de 14 Şubat sevgililer gününde kitabımın okunması için tavsiye gördüm. Ya da o zamanlar yaklaşık bir milyon beğenisi olan Esra Erol Facebook sayfasında kitabımın tavsiyesini gördüm. Benim akıcılık tanımım ile genel okuyucu akıcı tanımının aynı olduğunu gördüm. Bir sonraki kitabım için iyi bir tecrübe edindim. Ülke gündeminde bulunan birçok kişi ile tanıştım. Şu an acemi olmadığımı biliyorum. Daha ne olsun?

Biraz da kitabımdan bahsetmek gerekirse, geçmiş zaman diliminde sevgililerinden darbe yiyen iki kuzenin para kazanma hırsından bahsediliyor. Başlarından geçen maceralar anlatılıyor. Sonunda da tahmin edilemeyecek bir yerde bitiyor.

Aşkın Intikamı
Benim Intikamım
Ikinci Adam Yayınları
152 sayfa


Yazar: Misafir Köşesi - Yayın Tarihi: 27.02.2013 10:53 - Güncelleme Tarihi: 21.11.2021 20:01
3846

Misafir Köşesi Hakkında

Misafir Köşesi

Kitaphaber ailesine misafir olmuş konuk yazarların yazılarını bu profilde bulabilirsiniz.

Misafir Köşesi ismine kayıtlı 625 yazı bulunmaktadır.