Ayasofya Dergisinde Hüseyin Su ile ‘Dergicilik ve Yazmak�, Dergi, Dergihaber

Ayasofya Dergisinde Hüseyin Su ile ‘Dergicilik ve Yazmak’ Söyleşisi Var! yazısını ve Dergihaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemi

Ayasofya Dergisinde Hüseyin Su ile ‘Dergicilik ve Yazmak’ Söyleşisi Var!

10.02.2016 09:00 - Dergihaber
Ayasofya Dergisinde Hüseyin Su ile ‘Dergicilik ve Yazmak’ Söyleşisi Var!

Şubat-Mart sayısıyla birlikte çift hanelere ulaşan Ayasofya Dergisi, 10.sayısında son dönem Türk edebiyatına dergiciliği ile damga vurmuş isimlerden Hüseyin Su ile“Dergicilik ve Yazmak” üzerine konuşmuş:“Ait olduğumuz birikime eklemlenmek bilinciyle yazmak gerekir.”

Kendisini daha çok Karabatak dergisinden tanıdığımız, 2015 Eskader Kültür Sanat Ödüllerinde de Hikâye dalında Ay ve Güneş Kumpanyası adlı eseriyle ödül alan NaimeErkovan, Hüseyin Su’nun dergi yönetmenliğine dair güzel bir yazı kaleme almış. Derginin Yazı İşleri MüdürüHarun Yakarer ise Hüseyin Su’nun Giden Gün Ömürdendir öyküsü üzerine yerinde bir inceleme yazısı kaleme almış.

İzdiham Dergisi Genel Yayın Yönetmeni şair Bülent Parlak, Bir Ayakkabının Hatıraları adlı denemesiyle derginin bu sayısına güzel bir katkı sunmuş.

Bu sayınının diğer öne çıkan çalışmaları: Kevser Tekin’den Cenaze Nedeniyle Kapalıyız adlı güzel bir şiir, Tuba Küçük’ten Zemheri Titreyişleri adlı güzel bir deneme,Abdullah Mollaoğlu’ndanYalnızlıkla Mücadele Şube Müdürlüğü adlı güzel bir hikâye, Belkıs Sena’dan Tarık Tufan’ın yeni kitabı, ilk romanı Şanzelize Düğün Salonu üzerine “Mutlu Bir Adamım Ben” adlı bir kitap tahlili,Peren Birsaygılı Mut’tanHollywood Tipi “Sosyal Adalet” adlı bir sinema yazısı, Ayfer Dakak’tan Yüreğimdeki Kar adlı bir hatıra yazısı ve bu sayının en güzellerinden, güzel emek köşesi olarak sunduğumuz Beyza Takta’nın Bir Davadır Ayasofya, Geçmişi Gül Kokusu Barındıran… adlı yazısı ve arka kapak içinde küçük yaştaki öğrencilerinin Ayasofya Câmii resimleri ve arka kapaktaki Ayasofya: Göğe Yükselen Uçurtma adlı şiiriyle Yusuf Bilâl Aydeniz.

Dergiye aşağıdaki mail adresi ve linklerden ulaşabilirsiniz:

ayasofyadergisi@gmail.com

ayasofyadergisi.com

twitter.com/ayasofyadergisi

facebook.com/ayasofyadergisi

instagram.com/ayasofyadergisi

 


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 10.02.2016 09:00 - Güncelleme Tarihi: 08.02.2016 09:41
1954

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini dergi@kitaphaber.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 703 yazı bulunmaktadır.