Ayasofya’da Ahmet Murat Var!, Dergi, Dergihaber

Ayasofya’da Ahmet Murat Var! yazısını ve Dergihaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

Ayasofya’da Ahmet Murat Var!

11.06.2016 09:00 - Dergihaber
Ayasofya’da Ahmet Murat Var!

Ayasofya Dergisi 12. Sayısıyla birlikte ikinci yılını tamamladı.

Recep Terler, İtibar dergisinin yayın danışmanlarından şair Ahmet Murat ile şiir, tasavvuf, şair ve ödül, Afrika, Kudüs ve Ayasofya konuları üzerine güzel bir söyleşi gerçekleştirilmiş.

Harun Yakarer, Ahmet Murat’ın Muhayyer Münacat şiiri üzerine, Tuğçe Kaplan ise Ahmet Murat’ın son şiir kitabı Kalbin Kararı üzerine güzel birer tahlillerle bu sayıya değer katmışlar.

Bülent Özdaman ise İtibar, İzdiham, Barbar, Keşke, İmge, Şiar, Fosforlu Elma ve Bûtimar dergileriyle Edebiyat Dergilerinde Sinema üzerine kapsamlı bir soruşturma gerçekleştirmiş.

Bu sayınının diğer öne çıkan çalışmaları: Burak Koç’tan Kırık Puthane adlı güzel bir şiir, Yusuf Bilâl Aydeniz’den Çağ ve Şiir serisi yazılarından Çağ ve Medeniyet Kerempelerinden Şiire Bakış adlı iyi bir analiz, Ercan Kara’dan Bulantı adlı güzel bir hikâye, Ayfer Dakak’tan Kimsin Sen?adlı güzel bir şiir ve arka kapakta ise Muhammed Said Çimen’in babasına ithaf ettiği M adlı duygu yüklü bir şiir var.

Dergiye aşağıdaki mail adresi ve linklerden ulaşabilirsiniz:

[email protected]

ayasofyadergisi.com

twitter.com/ayasofyadergisi

facebook.com/ayasofyadergisi

instagram.com/ayasofyadergisi


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 11.06.2016 09:00 - Güncelleme Tarihi: 08.06.2016 15:14
2526

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 938 yazı bulunmaktadır.