Aydos Edebiyat Dergisi 8. Sayısı Yayımlandı, Dergi, Dergihaber

Aydos Edebiyat Dergisi 8. Sayısı Yayımlandı yazısını ve Dergihaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

Aydos Edebiyat Dergisi 8. Sayısı Yayımlandı

23.11.2015 09:57 - Dergihaber
Aydos Edebiyat Dergisi 8. Sayısı Yayımlandı

Aydos Edebiyat Dergisi 8. Sayısı ile okurunu selamlıyor.

Dergi, "Editörden" sayfasında okurunu edebiyat anlayışıyla karşılıyor. Sıddık Ertaş'ın kaleme aldığı önsözde belirttiği gibi Aydos Edebiyat kendini "hakikati yüksek sesle dillendiren/haykıran" eserlerin buluştuğu yer olarak tanımlıyor.

Bildiğimiz gibi Aydos Edebiyat her sayısında belli bir ressamın eserlerini kullanıyor. Bu sayı Salvador Dali'nin eserleriyle bezenmiş.

Dergide Kadir Ünal, Ulaş Konuk, Onur Atalan, Ahmet Şefik Vefa, Şule Duru, Ahmet Akın, Güneş Sümer, Orhan Türkan, Ayşegül Ünal, Hatice Ermiş Özdemir, Yusuf Akbıyık, Yasemin Aydın, Samet Cinli, İsmail Özalp, Selennur Yılmaz, Fatih Demirel ve Cennet Balkonu şiiriyle bir "İsimsiz Şayir" şiirleriyle yer alıyor.

Öykü türünde bu sayıda Ayşegül Ünal, İbrahim Kaya, Hülya Keleş, Sevda Karaömer, Emine Yıldız ve Mesut Ateş var.

Göksal Atila Şensöz "Resim Sanatımız Üzerine Bazı Tespitler" adlı bir inceleme yazısı kaleme almış.

"Ulaş Konuk'la Mavi Kuşun Yolculuğu" röportajını Orhan Türkan hazırlamış. Bu röportaj ile yazarın edebiyat anlayışını derinlemesine görebiliyoruz.

Fotoğraf sanatçısı Gökhan Begen "işçi çocuk" fotoğrafıyla desteklediği diyalogu karşımıza çıkıyor.

Deneme türünde "kardeşler ve kardeşlik" konularını irdeleyen Melike Buket Temuray ve "eski ve yeni" karşıtlığını Selim Türkel tarafından kaleme alınmış.

8. sayıda "Edebiyat insanca yaşayabilmenin imkânlarını zorlamaktır." diyen Sıddık Ertaş, "Genç Şaire Mektuplar"ına kaldığı yerden devam ediyor.


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 23.11.2015 09:57 - Güncelleme Tarihi: 27.11.2021 20:52
3247

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini dergi@kitaphaber.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 722 yazı bulunmaktadır.