Berceste Dergisi 145. Sayısını Nurettin Topçu'ya Ayırd�, Dergi, Dergihaber

Berceste Dergisi 145. Sayısını Nurettin Topçu'ya Ayırdı yazısını ve Dergihaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsin

Berceste Dergisi 145. Sayısını Nurettin Topçu'ya Ayırdı

07.07.2014 10:37 - Dergihaber
Berceste Dergisi 145. Sayısını Nurettin Topçu'ya Ayırdı

"Her sefer, bir adımla başlar, inançla güçlenir, azimle devam eder ve hedefine ulaşır."

2002 yıl baharında Kayseri'den yola koyulan umut 13. Yılın kapısında yeni bir solukla ufuk yürüyüşüne devam etmektedir.

Yola ilk çıktığı günden beri sahibi olmak sorumluluğunu İbrahim Şahin'in üstlendiği Berceste Aylık Kültür, Sanat ve Edebiyat Dergisi o gün bu gündür çıkınına doldurmaya çalıştığı muhabbet ve Edebiyat eksenli dostluk nefesleriyle hayat bulmuş ve hayat sunmaya çalışmıştır yüreklere.

144. Sayıdan itibaren Bülent Gündoğan'ın Genel Yayın Yönetmenliğinde yola devam etmeye başlayan ve Yazı işleri müdürlüğünü Sergül Vural'ın yaptığı Berceste'de Yayın kurulu Hüseyin KAYA, Nuray ALPER, Murat SOYAK, Mustafa UÇURUM, Nihan IŞIKER, Mehmet BAŞ, Salim NİZAM ve Hatice EĞİLMEZKAYA gibi değerli Edebiyatçılardan oluşmaktadır.

Temmuz 2014 itibariyle 145. Sayısı okuyucusuyla buluşmuş olan Berceste "uysallığa ve anarşizme karşı Nurettin TOPÇU serlevhasıyla çıkmıştır bu kez.

145. Sayıda Prof. Dr. M. Orhan OKAY, Muhsin İlyas SUBAŞI, İbrahim ŞAHİN, Bülent GÜNDOĞAN, Kevser GELGELLİOĞLU, Hüseyin SAY, Mehmet Muharrem AKÇA, Bahaeddin KARAKOÇ, Ali ŞANVERDİ, Levent TURAN, Ziya Paşa AKYÜREK, Müştehir KARAKAYA, Tayyib ATMACA, Kalender YILDIZ, Yusuf BAL, Prof. Dr. Mustafa SARI, Murat SOYAK, Mustafa UÇURUM, Hasan EJDERHA, Bestami YAZGAN, Celalettin KURT, Mehmet BAŞ, Arzu KONAN, Dr. Selçuk KÖROĞLU ve Ümmiye Yılmaz ERÇEVİK'in eserleri yer aldığı bu sayıyla Berceste kabuğunu yırtmış ve hakkaniyet ehli edebiyat çevrelerinden büyük takdir toplayacak gibi görünüyor.

Berceste, bu yeni dönemde gayesi edebiyat olan ve ideolojisini dayatmak, başka düşünce, inanç ve fikirleri tahkir etmek için fırsat kollamak niyetinde olmayan her ehil kaleme sayfalarının açık olduğunu ifade etmektedir.

Berceste'yi bu yeni atılımlarından dolayı tebrik ediyor, Edebiyatımıza uzun soluklu katkılar sağlamalarını diliyoruz.


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 07.07.2014 10:37 - Güncelleme Tarihi: 26.11.2021 19:28
2674

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini dergi@kitaphaber.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 643 yazı bulunmaktadır.