Beşinci Mevsim Dergisi’nin 23. Sayısı Yayımlandı, Dergi, Dergihaber

Beşinci Mevsim Dergisi’nin 23. Sayısı Yayımlandı yazısını ve Dergihaber yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

Beşinci Mevsim Dergisi’nin 23. Sayısı Yayımlandı

08.10.2023 09:00 - Dergihaber
Beşinci Mevsim Dergisi’nin 23. Sayısı Yayımlandı

Tarihler Mart 2003'ü gösterirken Washington'dan Refah'a uzanan bir direniş sesi yankılanıyordu çağlar ötesine. Rachel Corrie, Batı Şeria'da katledilen insanlığa sessiz kalmamış; ''Bırakın Tek Başıma Direneyim'' diyerek yumruklarını sıkmış ve maskeli baloyu şu sözleriyle bölmüştü: ''Zulüm bizdense ben bizden değilim.'' O gün bu gündür bazı takvimler hep Mart 2003'te kaldı. Rachel'den payımıza düşeni heybemize katarak gün geçtikçe bitişe yaklaşan yolumuzun 23. Durağında sizleri tüm mahcubiyetimle selamlıyorum.

Değerli okurlarımız, Üzerimize kuşandığımız dünya hırkasına alışamadık. Bu yüzdendir ki 2016 yılında başladığımız dergicilik yolunda 23 duraktır ilerliyoruz. 23 gül dikmişiz bahçemize. Hepsinde gönül dilini, hürmeti, sevdayı bilhassa kavgamızı, neden yumruklarımızın sıkılı olduğunu anlatmaya çalıştık. Nasibimiz olduğu ölçüde de devam edeceğiz. Bu yolumuzda bizleri yalnız bırakmadığınız için her birinize canı gönülden teşekkür ediyorum.

23. Sayıdır derginin çıkması için çabalayan Beşinci Mevsim ekibine, her sayımızı heyecanla bekleyen okurlarımıza, bizden manevi desteklerini eksik etmeyen ağabeylerimize, kardeşlerimize tekraren teşekkür ediyor, sözü sahiplerine teslim ediyorum.

''O zamân ki bezm-i cânda bölüşüldü kâle-i kâm
Bize hisse-i mahabbet dil-i pâre pâre düştü.''
Şeyh Galip

Beşinci Mevsim Dergisi 23. Sayısında Yer Alan İsimler: Mustafa ŞAHİN, Ali ÖZÇELİK, Abdulkadir LALOĞLU, Senanur DURUR, Volkan KAHYALAR, Yasemin DÜNDAR, M. Ali ÖZDOĞAN, Fatoş BAT, Sümeyye AYBÜKE, Süleyman ALİ, Ömer YATBAZ, Büşra AKYÜZ, Batuhan Mehmet DOLU, Ömer ABDÜLAZİZ, Yunus Emre ÖKSÜZ, Serdar DOĞAN, Nefise YÜCER, Enes Mahir YALIM, Hatice ÖZMEN, Sümeyye BAŞTÜRK TATLI, Gül Betül TÜRKMEN, Heybet AKDOĞAN, Nurdan CIRIK, Muzaffer MUSTAFA, Cihat BARIŞ, Doğuş FURAT, Rıdvan YILDIZ, Uğur ZEHİR, Yakup DİKER, Hasan SARIBAŞ, Burhan TEMEL


Yazar: Dergihaber - Yayın Tarihi: 08.10.2023 09:00 - Güncelleme Tarihi: 04.11.2023 17:12
681

Dergihaber Hakkında

Dergihaber

Dergilerin son sayıları hakkındaki kimi içerikleri bu profil altında yayımlıyoruz. Bu içerikler tanıtım bülteninden derlenmiş olabileceği gibi alıntı da olabilir. Nadiren kendi yazdığımız içerikler de olabilir.

Deginizin yeni sayı duruyu bültenlerini [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

Dergihaber ismine kayıtlı 920 yazı bulunmaktadır.