Bilinen Tüm Zamanlar - Recep Kayalı, Edebiyat, Turhan YILDIRIM

Bilinen Tüm Zamanlar - Recep Kayalı yazısını ve Turhan YILDIRIM yazarına ait tüm yazıları Kitaphaber.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

Bilinen Tüm Zamanlar - Recep Kayalı

15.01.2023 09:00 - Turhan YILDIRIM

Yazar Recep Kayalı'nın dördüncü öykü kitabı olan Bilinen Tüm Zamanlar, Vacilondo Kitap tarafından Aralık 2022 tarihinde yayımlandı. Yani çok taze çıkmış bir öykü kitabıyla karşı karşıyayız. Yedi öyküden oluşan bu kitapta biçimsel olarak en belirgin özellik öykülerin biri hariç hepsinde öykü türünde pek de görülmeyen bölümlerden oluşması. Bunun haricinde öykü sonlarında finaller manzum şekilde yapılmış. Özellikle üçüncü şahısla anlatılan öykülerin önemli bir kısmında Kafkaesk havayı görebiliyoruz. Kitabın ilk öyküsünün bu atmosferi en çok hissedebileceğimiz metin olduğunu söyleyebilirim. Recep Kayalı hep öykü türünde yazan birisi olsa da kendine has bir şiir diline sahip. Bu da metinlerin anlatım dilini güçlü kılıyor. "Ben" anlatıcının kullanıldığı son iki öyküdeyse çok daha rahat, sokak diline yakın bir anlatım söz konusu. Öykülerde anlatılanlar genel anlamda ortak olsa da bu iki öyküde dilsel bir ayrımı olduğunu söyleyebilirim. Zamanın ve mekanın neredeyse belirsizleştiği öykülerden oluşan Bilinen Tüm Zamanlar, dili, yaratılan atmosfer, içerik olarak da güçlü meseleleriyle son dönem edebiyatımız için önemli bir öykü kitabı olduğunu düşünüyorum.

Bilinen Tüm Zamanlar
Recep Kayalı
Vacilando Kitap
96 Sayfa

İstanbul, 2022


Yazar: Turhan YILDIRIM - Yayın Tarihi: 15.01.2023 09:00 - Güncelleme Tarihi: 29.01.2023 22:46
717

Turhan YILDIRIM Hakkında

Turhan YILDIRIM

22 Temmuz 1983 tarihinde İstanbul’da doğdu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdikten sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İşletme (MBA) üstüne yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Yayımlanmış Kitapları
Kara Gergedan, Edebiyatist Yayınları, 2021.

Instagram: @turhanyildirim

Youtube: @turhanyildirim

Twitter: @turhanyildirim

Turhan YILDIRIM ismine kayıtlı 36 yazı bulunmaktadır.

Yazarımıza ait 2 kitap bulunmaktadır.